Какво АМ за отбиващи се кърмачета на 1-2 годинки?

  • 1 188
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
То не че и ние ще се отбиваме , но откакто се върнахме от море нещо кърмата ми много намаля.
А Иви разчита на нея .

решила съм като начало да пробвам с Нестле джуниър.

Щастливо и леко бременеене, здравичко бебче да гушкаш!

# 16
  • Мнения: 599
Честито за очакваното бебе   bouquet
Аз също като теб съм си задавала въпроса за АМ, след като Божена имаше период на отбиване заради една раничка на езика - не сука 10 дни, и точно като реших да се изцедя за последно, просука пак. Чудех се какво да взема, аз съм много предубедена... Спрях се на Хип, защото уж са "органик" всичките им продукти. Но с риск да ме линчуват много майки, аз нямам нищо против киселото мляко за лед годинка - когато в менюто на детето има вече включена достатъчно разнообразна храна, може да си набавя всичко необходимо от различни продукти. Ако беше само на мляко, това е друг въпрос.
Та това е моето мнение, както и на много педиатри  Peace Всеки има право на такова, нека никой не го приема за налагане Simple Smile

# 17
  • Мнения: 8 459
. Но с риск да ме линчуват много майки, аз нямам нищо против киселото мляко за лед годинка - когато в менюто на детето има вече включена достатъчно разнообразна храна, може да си набавя всичко необходимо от различни продукти. Ако беше само на мляко, това е друг въпрос.
Та това е моето мнение, както и на много педиатри  Peace Всеки има право на такова, нека никой не го приема за налагане Simple Smile
Ти пък,линчуване,говорим си просто тука.... Laughing
Баткото като го отбих на 7 месеца до 10-ия месец беше на адапте и после като отказа край.Минах на кисело,само това пиеше.Просто нямах друг избор.Не стига,че преди 10 години нямаше голям избор по аптеките и вдигаха цените на всеки 2 дни/времето на Жан Виденов/,ходех на лов за адаптирано мляко,ами и той не го пиеше.Изгледах го по неволя с кисело.`

# 18
  • Мнения: 3 591
Аз бих препоръчала да даваш като те е страх от млечните соево адаптирано мляко. Давала ли си соева каша ? newsm78 Ако нямате реакции към соята купувай някакво соево АМ и давай смело.

Ако решиш да е кравешко АМ, купи такова за 0-6 месеца първо - те са по неутрални откъм алергени. Ако го понесе минаваш после на 2 -3 и сте готови.


# 19
  • Мнения: 4 629
Сина ми го отбих като навърши годинка. От тогава си пие краве прясно мляко - -по препоръка на педиатърката ни

# 20
  • Мнения: 4 915
Да кажа как върви при нас.
Първо я пробвах Мариела със сиренце и  малко кисело мляко - нямаше реакции. Може пък и да е израсла острата чувствителност към евентуални млечни алергени. По принцип сме спрели всички хистамин-съдържащи /списъкът се оказа доста по-дълъг от домати и банани/. Може би това помогна да не се изявава кожна раздразнителност. Както и да е, атопичният дерматит е диагноза с много неизяснени въпроси....

Та онзи ден купех Нестле Джуниър 1 кутия. Вечерта й направих половин чашка и й сипах в нейната детска чашка - около 50-60 мл. Казвам й, че е мляко, а тя мисли, че е айрян и изгълточи смело 2-3 глътки, след което се усети и направи недоволна физиономия. И до там бяхме с АМ в чистия му вид. Доизпих останалото в чашата - ми вкусно е, не е прекалено сладко и ароматизирано, много леко  и приятно. Ама маймуната не ще.  Crossing Arms Както и очаквах.  Tired

Вчера баба й добавила 1 лъжичка мляко в пюрето, и 1 - в кашата. Пробвала и направила млечен шейк със сладки къпини - не ще. Много сме претенциозни.  Crazy Flutter Днес ще пробва бисквити Плазмон с малко мляко. А снощи хапна и половин чаша кисело мляко преди сън.

Нямам намерение да пробвам 3-4 марки АМ, предчувствам какъв ще е резултатът. Така ще я караме. И 2-3 лъжички АМ дневно са добре-дошли.
Благодаря на всички за съветите и пожеланията за новото бебе.
  Hug


# 21
  • Мнения: 980
Чакай, чакай.  Grinning  Аз от 2 месеца чакам да те поздравя и сега за малко да пропусна.
Значи - честито за хубавата новина, да ви зарадва едно здраво и хубаво козирог-че.

И по темата има какво да кажа. Габи започна "частично" да се отбива около годинката, сучеше само сутрин и вечер. Почнах да търся млека. Питах съседният форум, събрах много добри отзвуци за Несле и Милумила (незнам дали така се пишеше) и съвети да пробвам различни адаптета, варианта с киселото мляко да оставя за накрая. Така и направих:
1-во - несле джуниаър; после ХИП (мноого сладко, бе); още един вид - не мога да се сетя сега какво, по една доза от познати за проба. Всичко се плюеше в чист вид и се приемаше в овесените ядки и другите закуски и в кашата.

И така, преди 10 дни Габи сука за последно - сега караме на Фризо 3 - добавям в закуската и след обяд давам млечна каша. Мисля, че е напълно достатъчно, комбинирано със сиренце, масло, месце... През два-три дни вечер яде кисело мляко с бисквити. Киселото мляко го харесва и може да си пие и яде цял ден от него. Но и с млечните храни не трябва да се прекалява, ако не е от мама... Grinning

За соевите млека - не мога да кажа, незнам как са на вкус, но съм чела, че соята е най-генно модифицираният продукт и е бъкан от хормони. Не знам, ти си по-специалист в тази материя. Simple Smile

Според мен, трябва леко да захраниш с млека за над годинка, тези под 6месеца са съобразени с нуждите на бебетата...

Успех и леко бременеене!

# 22
  • Мнения: 4 915
Мерси, братчет.  Laughing Кой ме изклюкари, та чакаш два месеца с поздравите?  Crossing Arms Сигурно сестра ми?  Mr. Green Жалко, че не се видяхме на сватбата, но ще има и други поводи.  Grinning

За соята съм малко предубедена, чела съм, че е много по-силен алерген от млечните продукти. Пък и Мариела нищо соево не е яла/пила, исках да е нещо, което наподобява кърмата. Не се получи съвсем, но ще караме като вас - в каши, пюрета, сиренце, масълце...Хич не я виждам скоро цоцлата да се откаже сама, толкова й харесва кърменето, но ми е интересно, като се почне с коластрата как ще приеме вкуса й.  newsm78

Благодаря  и поздрави на таткото от нашето семейство.  Mr. Green

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Нещо по- нестандартно - пробвай НАН ХА, а фризо 3 си мисля, че на малката по-ще и допадне, има ванилов вкус. Но нали знаеш, че алергиата към кравия белтък и атопичния дерматит вървят ръка за ръка, така че заложи на хипоалергенните млека.От тях обаче няма за над годинка, което пък ме кара да си мисля, че явно стават и за по-големи деца. Все пак не се хранят само с мляко, всичко друго си го набавят от останалите яденета през деня.
Лека и безаварийна бременност Wink

# 24
  • Мнения: 980
След половин месец без сукане, Габи явно забрави вкуса на кърмата и стана почитател на Фризо3... Сега си пийва с удоволствие по 180 гр. вечер или сутрин. Така, ако сега не й харесва, пробвай след месец. Може да реши друго. Wink

# 25
  • Мнения: 829
Но нали знаеш, че алергиата към кравия белтък и атопичния дерматит вървят ръка за ръка...
мамо марианче, това не е съвсем така!  Peace ние сме живо доказателство, а съм чела и за много други деца с АД и без каквато и да било хранителна алергия. но това не е по темата, де  Blush

и още малко офф ( Embarassed): боли ли те, когато мъничката суче? нали зърната стават доста чувствителни при бременност...  newsm78

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Никой не е казал, че ОБЕЗАТЕЛНО ще се проявят и двете. Или и трите.Хайде сега никой да не настъхва, но има едно нещо, което се казва"атопичен марж" и включва: алергия към кравия белтък, атопичен дерматит и бронхиална астма. Моля се поне астмата да я прескочим, защото първите две ги проявихме. Исках само да кажа, че след като детето, което е с атопичен дерматит,е ДАЛО РЕАКЦИЯ и към млякото и сиренето, то значи, че има голяма вероятност, но не е абсолютно задължително, това детенце да е алергично към краве мляко. Нищо друго не съм имала предвид.

Общи условия

Активация на акаунт