как да изглежда този апартамент?

  • 8 065
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 154
И така.....Това е бъдещото ни семейно огнище.  http://photo-origin.tickle.com/image/140/4/3/O/140436720O124268465.jpg
За мамите които имат желание нека да споделят идеи за интериора ,цветовете,ламинати,паркети,теракот,осветление,мебели,художествени еляменти,детаили и аксесоари......всичко което харесват.
Ако пратят и снимки на тяхното сегашно обзавеждане или това което смятат ,че ще им хареса-моля споделете го!
Приемам  препоръки и оферти от дизайнери/защото съм сигурна че има такива мами сред нас./

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Лелеееее, а аз мислех, че нашата тераса е голяма Party Съвет не мога да ти дам за съжаление, но ще следя темата с интерес, защото и на нас ни предстои обзавеждане на жилище. А и нашата дневна е подобна на вашата - част от нея е полукръг с прозорци и един от нерешените ми проблеми е какви щори ще са най-подходящи за тях newsm78 Мислех за вертикални текстилни, ама овала сигурно ще се загуби... Ако имаш хрумки казвай Peace

# 2
  • Мнения: 696
Имаше няколко подобни теми, потърси ги!

# 3
  • Мнения: 1 655
В последния брой на сп. 'Идеален дом' беше представен подобен апартамент с кръгла трапезария, от там и водещата идея в интериора - овала. Хвърли му един поглед за идеи.

# 4
  • Мнения: 154
Лелеееее, а аз мислех, че нашата тераса е голяма Party Съвет не мога да ти дам за съжаление, но ще следя темата с интерес, защото и на нас ни предстои обзавеждане на жилище. А и нашата дневна е подобна на вашата - част от нея е полукръг с прозорци и един от нерешените ми проблеми е какви щори ще са най-подходящи за тях newsm78 Мислех за вертикални текстилни, ама овала сигурно ще се загуби... Ако имаш хрумки казвай Peace

като каза големи тераси ето продължението на апартамента/всъщност е мезонет/  Joy.
Да уточня ,че кръглото е стая. за сега  предвидена за кабинет на мъжа ми.А терасата.......ми давайте идеи.... bowuu.
Озеленяване,градинки,первази,покриване,остъкляване..........аз мислех да я направя на фитнес.

# 5
# 6
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Привет, аз да си кажа идеята за щорите да не забравя Grinning текстилни, които се вдигат на определени нива; имаше тема за пердета, там имаше страхотни модели. За терасата до двете спални - може да сложите люлка за децата, да им е кът за игра. А горната тераса да е разделена на две - едното за фитнес (остъклено, с бели текстинки щори) Simple Smile , другото да е с меки градински мебели, тъмен дървен под и саксии с храстиSimple Smile

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 15:47 от Мим4е

# 7
  • Мнения: 959
А аз само да вметна,че е чудесно разпределението и големината на помещенията.Много ми хареса.

# 8
  • Мнения: 4 300
А аз само да вметна,че е чудесно разпределението и големината на помещенията.Много ми хареса.

Уф....моето мислене ли е закостеняло? Кое му е чудесното на разпределението и на големината? За да минеш в хола трябва да минеш през кухнята, входната врата е срещу спалнята.....а и стаи под 15 квадрата не стават за детска според мен.
По общоприетите правила функционалното разпределение изисква в жилището да има обособени "дневна" и "нощна"част, като входната врата би следвало да е откъм дневната. Иначе детето като се прибира от дискотека ще събуди мама и татко в спалнята.
На твое място бих жертвала спалнята от 15 квадрата за кухня и бих обособила дневна - хол в останалата част, като евентуално бих поискала и една отделна тоалетна до банята.
Това си е мое мнение разбира се. Иначе апартамента с тези огромни тераси и кръглото панорамно помещение е страхотно обещаващ в моите очи.

# 9
  • Мнения: 472
Обърнете внимание на комина които се манира между дневната и трапезарията , за да не ви създаде проблем после !!!

# 10
  • Мнения: 472
а тези инсталации между , к. бокс и трапвзарията зашо са посредата , ако сега жилищете е още в проект , попитайте дали може да се направи промяна .

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Briana, защо не ползваш услугите на дизайнер по официален ред - в "Идеален дом" например дават редовно координати на такива?

# 12
# 13
  • Мнения: 959
r0ksi,като работила много години в строителния бранш и видяла,какви ли не безумия в проектирането при новото строителство,изказах горното си мнение-то не е по принцип и в общия случай.

# 14
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Мен като архитект ме хвана срам от безумното разпределение!

Би могло да стане едно прилично, даже прекрасно жилище но с цената на много сериозен ремонт и преустройство. Аз повече от тази идея не бих могла да дам... ужас  ooooh! !

# 15
  • Мнения: 13 766
Първо, честито за новия бъдещ дом! От сърце ви пожелавам да го направите удобен и уютен, да си го обичате, и вие да се обичате, и да доживеете щастливо до старини в него!
Сега за къщата  Laughing Не съм специалист (макар че преди години доста проекти прехвърлих покрай нашия апартамент), та нещо трудно се ориентирам. Средната част на схемата е общото стълбище и асансьора, така ли? И вашата входна врата е дето пише антре и е 100/200 newsm78  А как се стига до горния етаж? И там ще има какво? Тераса и кабинет само? А баня? Виждам само една, и то обща с WC, което ме учудва. Мисля, че вече е задължително изискване при две стаи да има 2 санитарни помещения. Е, вярно, че съм виждала и другата крайност - 3  Shocked бани и тоалетни (кой ли ги чисти newsm78) на апартамент 100 квадрата, но само едно помещение при вашите 3 стаи (а и въобще за семейство с деца) не е достатъчно! Ще има да подскачате пред вратата hahaha
Всъщност на какъв етап е апартаментът? Вече е готов и сте на довършителни работи или сега започвате? Ако е второто, задължително потърси съвет за някои преустройства в планировката! Да не съжалявате после! И колко е голямо семейството ви? Ако сте с едно дете и не мислите да имате повече, наистина можете да помислите да се лишите от една стая, защото помещенията не са никак големи.
А и, да си кажа честно, то хубаво тераси, ама чак толкова... ooooh!

# 16
  • Мнения: 154
А аз само да вметна,че е чудесно разпределението и големината на помещенията.Много ми хареса.

Уф....моето мислене ли е закостеняло? Кое му е чудесното на разпределението и на големината? За да минеш в хола трябва да минеш през кухнята, входната врата е срещу спалнята.....а и стаи под 15 квадрата не стават за детска според мен.
По общоприетите правила функционалното разпределение изисква в жилището да има обособени "дневна" и "нощна"част, като входната врата би следвало да е откъм дневната. Иначе детето като се прибира от дискотека ще събуди мама и татко в спалнята.
На твое място бих жертвала спалнята от 15 квадрата за кухня и бих обособила дневна - хол в останалата част, като евентуално бих поискала и една отделна тоалетна до банята.
Това си е мое мнение разбира се. Иначе апартамента с тези огромни тераси и кръглото панорамно помещение е страхотно
обещаващ в моите очи.



Roksi ,съгласна съм с теб ,че кухнята е на не най-привлекателното място, но ако влезеш вътре в трапезарията ,ще разбереш защо избрах този апартамент,има пространство и то много,не харесвам обособени стаи и мнооого стени."Кулата" както аз наричам дневната е чист юг и  гледа Витоша и голяма част от София /ние сме на най-високата точка/.Гледката е невероятна! Колкото за двете малки стаи на изток те бяха също моя идея-едната за бебето,другата за детегледачката която ще се грижи за сина ми денонощно. Там ще има 2 врати-за стаите и една обща/можеби хармоника/ Когато порасне ,живот и здраве ще живее в друг апартамент и ще буди съседите Laughing. Големият ми син живее в на друго място.
Колкото до терасите , особено горната ,която е с квадратура на 2-ст апартамент си е бонус ,който аз не отказах.
 bowuu Вие бихте ли??? Joy

# 17
  • Мнения: 154
Първо, честито за новия бъдещ дом! От сърце ви пожелавам да го направите удобен и уютен, да си го обичате, и вие да се обичате, и да доживеете щастливо до старини в него!
Сега за къщата  Laughing Не съм специалист (макар че преди години доста проекти прехвърлих покрай нашия апартамент), та нещо трудно се ориентирам. Средната част на схемата е общото стълбище и асансьора, така ли? И вашата входна врата е дето пише антре и е 100/200 newsm78  А как се стига до горния етаж? И там ще има какво? Тераса и кабинет само? А баня? Виждам само една, и то обща с WC, което ме учудва. Мисля, че вече е задължително изискване при две стаи да има 2 санитарни помещения. Е, вярно, че съм виждала и другата крайност - 3  Shocked бани и тоалетни (кой ли ги чисти newsm78) на апартамент 100 квадрата, но само едно помещение при вашите 3 стаи (а и въобще за семейство с деца) не е достатъчно! Ще има да подскачате пред вратата hahaha
Всъщност на какъв етап е апартаментът? Вече е готов и сте на довършителни работи или сега започвате? Ако е второто, задължително потърси съвет за някои преустройства в планировката! Да не съжалявате после! И колко е голямо семейството ви? Ако сте с едно дете и не мислите да имате повече, наистина можете да помислите да се лишите от една стая, защото помещенията не са никак големи.
А и, да си кажа честно, то хубаво тераси, ама чак толкова... ooooh!
Здравей Бяла птичке ,благодаря за пожеланията ! Нека всички да сме живи и здрави! Това е най-важното в живота.
Относно темата , да-това е входа където гледаш. Стълбите също.Те продължават на горе и така се стига до терасата.Поне  на този етап.Колкото за вътрешното разпределние, това не е никакъв проблем,винаги може да претърпи изменение.Стига да не се налага бутането на носещи стени Sunglasses.За сега този варянт ме устройва.Естествено докато заприлича на дом ще трябва здраво да се потрудим. За това сте прави ,че е добре да се произнесе дизайнер.Надявах се тук да намеря някой. Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 22:42 от Briana

# 18
  • Мнения: 1 449
Много здраве и радост в новия ви дом!
Тъй като вече си решила функционалното разпределение, ето няколко идеи по темата ти.

Помещението с формата на кръг може да бъде ”пренесено” в други части на интериора и обзавеждането (кръгла маса, заоблени ъгли на шкафовете, полукръгла стена или овална декорация на стените…):


Или кръгът да присъства деликатно като свързващ елемент в другите помещения със стандартна форма:


Декоративното оформление на кръглия таван с гипсокартон, витраж, осветление и т.н. може да намери „отражение” в подовата настилка:


Професионален дизайнер може да сътвори красота и уют, но е хубаво ти да му зададеш предварително свои параметри. Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако можеш да си го позволиш - ползвай дизайнер. Дори и да има дизайнери тук - не им е работа да дава безплатни съвети - никой не упражнява професията си за хоби.  Peace

За терасата на покрива обаче мога да ти дам много добра идея. Днес го видях съвсем случайно и просто ми остана в сърцето.   Blush Разходи се по "Витошка" в долната част преди Южен парк. Почти накрая има едно заведение м/у двете улични платна, когато го наближиш - погледни нагоре и от дясно на платното /посока Южен парк/ ще видиш най-страхотната тераса... Според мен не е много скъпа като изпълнение, но за сметка на това е тоооооолкова красива. Ще я познаеш по белите веещи се пердета.

# 20
  • Мнения: 4 300
Briana,
Много съжалявам ако думите ми са прозвучали грубо. Исках да кажа че разпределението, което в момента е показано според мен не е функционално, но пък може да се получи много ефектен интериор от тези кръгли форми и колони. Ще кажеш ли на какъв етап е строежа в момента и дали има възможност да се местят тръби и изводи за вода и т.н. ? Ще се се опитам да ти кажа какво си представям: кухнята да ти е на мястото където сега е сложена трапезарната маса, трапезарията да е там където сега пише дневна и спалнята от 15 квадрата на хол и част от нея на тоалетна.
Другия вариант е спалнята от 15 квадрата на кухня + трапезария , а останала част на хол.
Трябва да си помислиш на какво държиш най много - на трапезария с маса за много гости, на голям хол с меки дивани, на трета спалня....
Според мен наистина ще ти трябват професионални услуги Embarassed

И последно- аз като собственик на тераска от 11 квадрата благородно ти завиждам за терасите! За съжаление просто не можем да си позволим такива като твоите...

# 21
  • София/Перник
  • Мнения: 983
...За терасата на покрива обаче мога да ти дам много добра идея. Днес го видях съвсем случайно и просто ми остана в сърцето.   Blush Разходи се по "Витошка" в долната част преди Южен парк. Почти накрая има едно заведение м/у двете улични платна, когато го наближиш - погледни нагоре и от дясно на платното /посока Южен парк/ ще видиш най-страхотната тераса... Според мен не е много скъпа като изпълнение, но за сметка на това е тоооооолкова красива. Ще я познаеш по белите веещи се пердета.

Купи си последния брой на "Наш Дом" и ще я видите!

r0ksi - харесва ми начина ти на мислене!  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Галски, Сериозно ли?

Ако е така и има и апартамента, че ми стана любопитно - ще си го купя. Аз имам голяма тераса, но не е на последния етаж и няма как да си направя нещо подобно Sad Съседите над мен с радост ще си хвърлят боклуците - сигурна съм.

# 23
  • Мнения: 4 300
Ето ти една идея без преустройства:


Нямах никакво време, затова плеснах няколко цветни петна: кафявото е библиотека / секция, светлозеленото диван, синьото кухня + трапезарна маса+холна масичка, а малките тъмно зелени петънца са саксии:)

# 24
  • Мнения: 154
Roksi ,апартамента е на шпакловка и замаска ,слагат изолациите от вън.Възможност за местене има.Но трябва да говоря с техническия ръководител.
Ще си купя и Идеален дом.Интересно е обаче за мен да чуя вашите мнения за интериора.Относно платените консултации на дизайнери съм 100% съгласна ,че нищо в този живот не е без пари.
Скоро ще кача и снимки на апартамента от вътре ,така ще се придобие реална представа за него.
Не знам какви цветове ще слагаме .Този апартамент ще е истинско предизвикателство за мен.

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Направи го в светли тонове!

# 26
  • Мнения: 1 072
Не знам за интериора, но на тази архитектурна подложка  мога да ти нахвърлям идеи за ел.инсталацията.  Wink

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Колкото и нефункционален да ви се струва, простора който този апартамент има ще тушира всичките му недостатъци. Разпределението му е направено такова заради разположението на стаите на долния етаж, предполагам , че под вас апартаментите са поне 2. Погледни на плана на долния етаж къде има шахти за канализацията (кухня и баня) и това може да ти позволи да направиш разстановка на тези помещения. За мен кръглата стая е идеален вариант за хол, иначе на тези стени няма как да се редят шкафове и секции, освен ако не са по поръчка.
За цветове можеш да погледнеш един интересен сайт (на руски) http://www.colorzone.ru/index.html
Да ви е честит новия апартамент!!!

# 28
  • Мнения: 4 300
Къде ли е тоя простор като максималната дължина в жилището без колони, чупки и прозорци е 3 метра?Simple Smile

Briana,
По принцип имате възможност за обособяване на различни "кътчета" в дневната част. Най общо правилото изисква в по светлите кътчета да използвате малко по тъмни или наситени тонове и в по тъмните- светли, ненатрапващи се тонове. Мисля че по лесно ще ви е първо да изберете мебелите, а сле това към тях да напасвате цветовете на стените, пода и килимите и аксесоарите.
Дръж ни в течение:)

# 29
  • Мнения: 154
 Апартаментът не е просторен ,но с терасите от страни повярвай ми не се забелязва маломерността му ,да не говорим ,че  трапезарията с дневната са с френски прозорци и влиза цялата слънчева светлина.
Lujboznatelna сайта е страхотен тази вечер ще го разглеждам.Иначе си права под този апртамент има още 2 .А ние сме на 6-ти подпокривен етаж.Предпочетох-тераси вместо скосени тавани.
Мисля ,че с добро цветово съчетание ще стане страхотен.Харесват ми цветови комбинации-оранжево/кафяво ,светло зелено/черно, жълто/светло бежаво.......
За мебели мислим.

Последна редакция: ср, 23 авг 2006, 18:58 от Briana

# 30
  • Мнения: 154
Ето снимки на сградта .Да уточня ,че на голямата тераса кръглата част е вече стая.
http://photo-origin.tickle.com/image/141/1/3/O/141138760O084698877.jpg
http://photo-origin.tickle.com/image/141/1/3/O/141138931O983755356.jpg

# 31
  • Мнения: 4 300
Briana,
по принцип топлите цветове създават уют, а студените успокояват. Затова може би е подходящо за дневната част да използваш оранжево, екрю, червено и кафяво в комбинации спрямо светлината, идваща от прозорците. Можеш да боядисаш различните стени в различни цветове. Трябва да помислиш дали ще имаш картини, дали огледала или някакви други пана. Всъщност какъв стил си представяш- класически, модерен, минималистичен? За това дума не си казала.
А зеленото като успокояващ цвят е по добър за спалня, детска. А и в хола ще имаш цветя сигурно- те ще ти дават зеления детайл.

# 32
  • Мнения: 953
Апартамента е страхотен, но помислете за изолации към покрива, зимата студ, лятото жега. Ние имаме втори етаж-последен от къща, казвам ти го от опит.

# 33
  • Мнения: 154
Намерих малко време да кача актуални  снимки.
Това мисля да е кухненския бокс към трапезарията :  http://photo-origin.tickle.com/image/141/4/3/O/141434993O949234464.jpg
Това да е трапезарията/или поне част от нея:  http://photo-origin.tickle.com/image/141/4/3/O/141435043O634567485.jpg
Това да е дневната:  http://www.ringo.com/photos/photo.html?photoId=146654502
Спалня:  http://www.ringo.com/photos/photo.html?photoId=146657225
Едната тераса:  http://photo-origin.tickle.com/image/141/4/3/O/141437700O258583741.jpg /юг/
Част  от детска стая/която преградих на 2 части/ и тераса-изток :  http://photo-origin.tickle.com/image/141/4/3/O/141437602O983574675.jpg
Днес си купих списание Идеален дом за да видя терасата за която говорите-наистина е страхотна,но за мен остава проблемът със какво ще я покрием и да я ползваме и през зимата. Иначе на снимката е като истински двор.
А за цветовете искам да са светли.Дори мисля за вариант с чисто бял латекс.Стъклени маси.Канапета от гълабово сиво.Кожени разбира се !Кухнята не искам да е "дървена".... в смисъл не с дървен цвят.Светло зелено и бледо жълто. Забелязах в списанието,че червеното е на мода и изобщо ярките контрасти,ама на мен това не ми влиза в сметките!!! Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 4 300
Briana, добре е когато кухнята и хола не са разделени физически да има един "акцент", който се пренася от единия кът в другия. Затова честно казано си мисля че ако си решила да имаш гълъбовосив диван може би трябва да използваш този цвят и в кухнята - в комбинация с бледожълто.

# 35
  • Мнения: 154
Briana, добре е когато кухнята и хола не са разделени физически да има един "акцент", който се пренася от единия кът в другия. Затова честно казано си мисля че ако си решила да имаш гълъбовосив диван може би трябва да използваш този цвят и в кухнята - в комбинация с бледожълто.


съгласна Peace
Roksi това да не ти е професия??? Laughing

# 36
  • Мнения: 4 300
Не ми е. Обаче пък разполагам с вродена практичност Laughing, наблюдателност и до известна степен вкус и поглед за красивото. Като прибавиш и това че следя всякакви списания, сайтове, любителски снимки и т.н. (преди година и половина обзавеждах първото ни съвместно жилище като семейство- с много ентусиазъм, сега ще се местим в ново жилище, което отново ще ми даде поле за изява).
Голям архитект щеше да излезе от мене, ама на.....

# 37
  • Мнения: 2 013
Снощи писах, писах, и попаднах в профилактиката на форума, та нищо не изпратих.

Бриана, честито за новото жилище, благородна завист за балконите. Не съм нито архитект, нито имам претенции да разбирам, но искам да те попитам някои неща.
Все пак защо решихте, че една тоалетна с баня ще е достатъчна за семейството? Живяла съм в огромен апратамент, където незнайно защо имаше само една тоалетна с баня, и беше доста напрегнато на моменти - децата не могат да чакат и на моменти се налага да изкачаш предсрочно от там...
За балконите - тъй като всичките са открити, добре е да покриеш поне част от тях, за да могат да се използват през всички сезони. Как ще се мият? Доколкото видях те завършват над балконите на съседите (поне на някои места), така че лисване на кофи с вода отпада. Много е важно да дебнеш строителите да сложат изолация под плочките на балконите, защото иначе от дъжда и снеговете можед да се напуква мазилката отстрани, може и да тече надолу... Едни приятели правят пореден ремонт на един такъв открит балкон, заради мърлящината на строителя.
Ако правилно разчитам схемата, на левия балкон се влиза и от врата, която е извън жилището? Само вие ли сте на този етаж? Не ми се струва много практично. А от точно този балкон, ако аз бях собственик на жилището, и ако има такава възможност, бих отнела малко пространство и бих го прибавила към двете детски стаи, дори само с дограма и покрив от дограма (видях такова преустройство на входа на Южния парк откъм Стреблище).
Това квадратче с ширина 140 см асансьорна шахта ли е?

Ако се интересуваш от такива неща, помисли и за фън шуй, докато е време... 

# 38

  Ето я и моята бивша детска стая.Едно време нямаше голям избор на платове и материали ,не като сега.

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Преди време бях попаднала на един чудесен сайт за интериор, днес случайно се натъкнах пак на него, лично на мен страшно ми харесва, може да ти е от полза за идеите: http://www.lui.ru/archive .Част от снимките могат да се видят големи след регистрация.

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 17:47 от ljuboznatelna

Общи условия

Активация на акаунт