Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В най - красивата къща на света с двете ми маймунки !

Мнения: 608
момичета, имам следния казус:
родих на 09.06.2006г., на 20 септември ми изтича болничният от трите месеца. след този период ще получавам ли пак 90% от заплата ми, или не ме хващат новите промени?
предварително ви благодаря за инфото.
Цитирай

DC

Мнения: 1 204
здравей, ами май няма да те хване новия закон newsm78 незнам
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=9e460b038abace8b83f5 … opic=121427.0;all
прочети в линка има много инфо, успех и честито бебчи да ти е живо и здраво Love

опс обърках линка  Embarassed

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=9e460b038abace8b83f5 … opic=121426.0;all
но и предния пак ще ти е полезен   bouquet
Цитирай

София

Мнения: 2 964
Миличка, мисля, че не, за съжаление.
Но за всеки случай се осведоми пак  Hug
Цитирай

Русе-Враца

Мнения: 892
Няма да те хване.След изтичане на болничния се вземаш 160 лв. майчинство.
Цитирай

София

Мнения: 117
имам следния въпрос моля кажете ми знам ,че има доста изписано по темата ама  аз пак Embarassedтези 315 дни., които ни се полагат 45 са преди термина и останалото след това нали???? значи 270 след термина чисто ,а не 45 преди термина и после 315 ????това не ми е много ясно благодаря ви  bouquet
Цитирай

акаунта е семеен

Мнения: 742
Така е - полагат се 45 дни болничен поради бременост преди термина, а останалите 270 дни след раждане! След като изтече този период - си в отпуск по майчинство до навършване на 2 годишна възраст на детето!За сега такива са плановете, но колко още ще ги променят ще видим през 2007!

Леко бременеене!  bouquet
Цитирай

София

Мнения: 864
момичета, имам следния казус:
родих на 09.06.2006г., на 20 септември ми изтича болничният от трите месеца. след този период ще получавам ли пак 90% от заплата ми, или не ме хващат новите промени?
предварително ви благодаря за инфото.
Цитирай

София

Мнения: 864
Az sushto imam vupros za maichinskite.
Iskam da popitam kakvi sa usloviata i kak se procedira pri polojenie, che po vreme na 6-mesechnia period predi izlizaneto v otpusk po maichinstvo sum smenila rabotata si. Sega sum na izpitatelen srok i ste izlqza v bolnichen predi da e iztekul tozi srok.Kak ste se izchisliavat maichinskite v tazi vruzka. Ste imam li nqkakvi problemi.

Blagodaria na vseki, koito mi dade nqkakvo mnenie.
Цитирай

Пловдив

Мнения: 1 160
Проблем можеш да имаш единствено от страна на работодателя си заради изпитателния срок. Ако не иска да те остави на работа, след изтичане на болничния за брем. и раждане спокойно може да ти прекрати договора, защото изп.срок се прекъсва по време на отпуск или болничен, а щом няма да ти е изтекъл към момента на излизането ти в болничен, то той ще продължи след като този болничен изтече. Прекратяването на договор със срок на изпитване във времето на изпитателния срок не попада под специалната разпоредба на чл.333 от КТ и не е пречка да се прекрати от работодателя. Но ако работодателят е точен, нямаш никакви грижи. Това си е нормален ТД, но с клауза за изпитване. След изтичане на този изпитателен срок ако договорът не е прекратен, той става постоянен. Иначе това за 6-те месеца е изискване да имаш по принцип стаж през живота си 6 месеца, а не непосредствено преди излизането ти в отпуск за брем. и раждане, а след това и за отглеждане на дете до 2 години. Не е задължително този стаж да е и при един и същ работодател. Важното е преди възникване на правото на отпуск за брем.и раждане/болничен 135 дни сега, а от 2007 - повече/ да си на трудов договор, за да можеш да си го ползваш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.