Как да постъпя?

  • 1 838
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Значи въпросът е такъв. Сестрата на мъжа ми непрекъснато ми създава проблеми /живеем в една къща/ и аз редовно си късам нервите от главоболията, които ми създава. Ама наистина редовно. Сега обаче преживява много тежка емоционална криза. На всичкото отгоре е и без работа. Скоро моя приятелка ми предложи работа в нейния офис. Работата не е лоша. Аз споделих за това със свекърва ми. А тя взела и отишла да ходатайства пред моята приятелка за дъщеря й. /Това при условие, че и аз нямам постоянна работа/. както и да е. При мен се появи по-добро предложение, за което те още не знаят. Но моята приятелка ми се звънна да ида да поговорим. Да съм й кажела що за човек е въпросната девойка и какво ще я посъветвам - да я вземат или не? Та аз съм доста раздвоена. От една страна - ми е жал за нея. От друга - ме е яд за всичките мръсотии, дето ми ги е направила , а и на факта, че майка й зад гърба ми е отишла да ходатайства за работа, която е предложена на мен, без да знае, че аз имам друг вариант за работа. Вие как бихте постъпили? Да посъветвам ли приятелката си да я вземе на работа или не. Знам че е правилно да й помогна, но тя ми е причинила такива гадости, че.... #Cussing out

# 1
  • Мнения: 138
Помогни и щом вече си се уредила на по добро място пък знае ли човек може отношенията ви да се подобрят

# 2
  • Мнения: 32
Може да прозвучи много крайно,но НЕ не ходатайствай,от това което прочетох не заслужава.Представи си,започва работа,излиза от кризата и мръсните номера започват на ново.А за свекърва ти нямам думи ooooh! егати жената.Я ги оставяй да се оправят сами,мамка им  Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 792
 Аз бих помогнала, не зависимо от всичко, имам си принципи, да не падам по-долу от нивото си.

# 4
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Ако мислиш, че зълва ти може да се справи с работата и ще бъдат доволни от нея - препоръчай я, ако ли не - не. Не намесвай личните емоции в случая.

# 5
  • UK
  • Мнения: 3 959
В никакъв случай не лъжи приятелката си, ако се налага да казваш на черното - бяло, просто недей. Ако смяташ, че сестрата на мъжа ти има качества за мястото, не лъжи и за това, гледай да си максимално честна. Все пак никой няма да даде мястото на човек без качества, защото майка му е ходатайствала. Едва ли отношенията ви ще се подобрят от това, че си казала нещо хубаво за жената пред приятелката си, но ако не го направиш ще се влошат, гарантирам. Най малкото ще имат още един повод да се дразнят с теб.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Щом ти си се уредила на друго място, може да и помогнеш, НО да не би да започне работа и да прави проблеми там.После да не излезнеш пък ти виновна, че си я препоръчала, пък тя се е оказала неточен човек.Надявам се да ме разбра Blush.Ти най-добре я познаваш.Няма лошо да и помогнеш.Ако пък не и помогнеш, ще изкарат, че не е започнала работата заради теб. CrazyТо май ни така, ни иначе Laughing.
Помогни и, пък каквото стане.Поне като работи няма толкова да се вясва в къщи и ще е заета с друго, освен да ти трови нервите Mr. Green.

# 7
  • Мнения: 98
въпросът не е  дали заслужава или не да й ходатайстваш , а дали наистина ще бъде добър служител на тази позиция . Представи си , че ходатайстваш за нея и тя се окаже некъдърна или пък започне да прави номера на хорлата около нея - ти ще се чувстваш виновна... така че според мен просто не се ангажирай с отговор , кажи че не я познаваш що за човек е в работна среда и те си решават дали да я вземат.

# 8
  • Мнения: 3 166
Ами на последната й работа нещата  стояха така - всичките й колежки й бяха вечно криви, все тя - права. Но пък аз не познавам въпросните колежки. Може би наистина не са били свестни. Така че не мога да преценя как ще бъде на тази работа. Има и нещо друго - те не знаят, че приятелката ми иска съвет от мен. И няма и да разберат. Убедена съм в това. Освен това мен не ме притеснява влошаване на отношенията. Аз съм свикнала. Пример : в момента и двете със свекърва ми не работят. Седят си по цял ден вкъщи. Аз водя временно един курс. Но си влача детето с мен, защото те не го гледат. Разбирам, че никой не ми е длъжен да ми гледа детето. Но става въпрос за кратко време - той есента тръгва на предучилищна и няма да им досаждам. И така - аз всеки ден си влача детето с мен на курс. При това пътуваме до друго населено място, защото курсът не е в Карлово. Веднъж не им дожаля за детето. Пак казвам -наясно съм, че на са длъжни да ми го гледат, ама...

# 9
  • Мнения: 5 622
Отстъпи и работата, след като не сте конкурентки за нея. Ти си направи добрината, пък проклетията и, си е за нейна сметка  Peace

# 10
  • Мнения: 6 167
ooo , spored мен подхождаш доста неправилно.
въпроса е, познаваш ли качествата на тази жена, как тя се справя в работна обстановка,
какъв потенциал има да върши определена работа, отговорна ли е към работни задължения, работно време и тн.

ако просто си живеете в една къща, не виждам как можеш да я препоръчаш за работа.

не бих се наела да 'ходатайствам' за човек, който не знам как се представя в работна обстановка.

и тук чуства и емоции нямат никакво място!

# 11
  • Мнения: 377
Аз бих казала на приятелката си, че не знам доколко ще си върши работа и тя сама да си прецени. Каквито и лични недоразумения да имаме са си наши, не смятам, че трябва да занимавам приятелката си с тях, но и не бих се ангажирала да я препоръчам, а после да излезе, че не става за работата и аз да съм виновна.  Peace

# 12
  • Мнения: 928
Ако мислиш, че зълва ти може да се справи с работата и ще бъдат доволни от нея - препоръчай я, ако ли не - не. Не намесвай личните емоции в случая.

Напълно подкрепям. А и като се замислиш, зълва ти ще е заета. Ако има работа, няма да се чуди какви интриги да замисля. Така ще направиш добрина и на себе си. В никакъв случай обаче не я препоръчвай, ако мислиш, че не е за там  Peace

# 13
  • Мнения: 1 492
В случая, не зълва ти, а свекървати е постъпила подло. Ако зълва ти става за работа и помогни,ако не- не. Но на свекървичка такива ще и ги наприказвам и пред сина й и пред всички, та да си помисли друг път.

# 14
  • Мнения: 413
Аз не бих ходатайствала за човек, за който имам и минимално подозрение, че ще върти номерата си и в работата. А ако настина е толкова подходяща за това място - да се яви на конкурс и да си го спечели. Всеки трябва да си учи уроците Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт