Как си правите уговорките с доктора?

  • 1 330
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Иска ми се да разбера, как точно човек отива и се уговаря с лекаря, който е избрал...
Аз тая гимнастика май нещо не я владея..... Rolling Eyes
Вече два пъти си правя устата, но първият път ми казаха, че трябва да съм като "малка сива мишчица" (в превод - да не вдигам много шум около себе си и бременността си)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Аз само зададох няколко прости въпроса......
А втория ми казаха: "чакай да минат празниците....пък ще видим...сега не му мисли толкоз....."

Аз ли нещо не съм добре, или не съм разбрала....но нали има легален механизъм за избор на екип, освен това ме интересува епидуралната анестезия, стаята....и още куп неща, за които ако нямам предварителна информация, просто няма да отида в МД .....някак си не мога да оставя нещата на шанса и късмета, щото не се имам за такава късметлийка....


Та въпроса ми е:
КАК ЧОВЕК, НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, ДОГОВАРЯ УСЛОВИЯТА ОКОЛО РАЖДАНЕТО И ПЛАЩАНЕТО, В СЛУЧАИТЕ КОГАТО ДОКТОРА НЕ МУ Е БЛИЗЪК ПОЗНАТ?

Благодаря Ви предварително:)
Със здраве Close-mas:

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
"Докторе...а вие ще присъствате ли на раждането ми...аз много ви вярвам и искам вие да ме изродите"...и от там нататък - договаряш.

# 2
  • Мнения: 5 539
Цитат на: boo
"Докторе...а вие ще присъствате ли на раждането ми...аз много ви вярвам и искам вие да ме изродите"...и от там нататък - договаряш.

Хихи, и аз казах почти същото. После питах и за парите

# 3
  • Мнения: 46 437
Сега ще ти разкажа как беше при мен.
Позната на майка ми го препоръча и каза, че пари не й е искал. Даде ми телефона му и аз се обадих, той ми каза кога да отида. След като се запознахме, аз го попитах какви са условията да родя точно при него. Отговора му беше, че просто трябва да отида с направление. Така и стана, дойде, въпреки, че беше в отпуск като ми започнаха контракциите и си тръгна след секциото. След 2 седмици ходих на контролен преглед и му занесохме уиски и бонбони, защото го нямаше на изписването!
В моя случай пари не е искал, но въпроса "Какви са условията да родя конкретно при вас!", мисля, че ще ти свърши работа!
Успех! Grinning

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 277
А защо ще се уговаряш с доктор???????????
Ееееееее искате да има ред в държавата-е няма да има докато народа иска да дава пари на тези доктори, пак ще кажа "че не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава".
За статистика - 2004г. 6 мои познати, вкл. и аз родихме бебетата си без да дадем един лев, не знам защо всички се натискат да плащат.
Едно е сигурно, че българина е негативно настроен народ и пишем и изписваме лошите неща, бъдещите мами се надухват и така колелото се върти.
Извинявай че използвах темата ти да се изкажа по този въпрос.

# 5
  • Мнения: 5 370
Аз пък от самото начало ходя на частно при лекаря,който ще ме изражда,живот и здраве,та....някои неща си се подразбират просто.Много е мил и любезен,обръща ми достатъчно внимание,аз съм голям шаш и паника и параноя #Shocked .Засега не съжалявам за избора си. За МД-е там нищо не мога да ти кажа,въпреки че ми е почти под носа Twisted Evil .Аз по принцип недолюбвам идеята за конвейрност-може би е от годинките ми.Но това мнение си е лично мое,има мами,които са по-смели и по=решителни.

# 6
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Katrin_77
А защо ще се уговаряш с доктор???????????
Ееееееее искате да има ред в държавата-е няма да има докато народа иска да дава пари на тези доктори, пак ще кажа "че не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава".
За статистика - 2004г. 6 мои познати, вкл. и аз родихме бебетата си без да дадем един лев, не знам защо всички се натискат да плащат.
Едно е сигурно, че българина е негативно настроен народ и пишем и изписваме лошите неща, бъдещите мами се надухват и така колелото се върти.
Извинявай че използвах темата ти да се изкажа по този въпрос.


Уговорката с лекаря не винаги означава плащане. Лекарите получават процент от всяко раждане, така че са стимулирани да привличат пациенти и да присъстват, а не да им водят консултациите 9 месеца и накрая друг да вземе заплата за раждането! Освен това, аз като доволен пациент ще го препоръчам на други жени и така се увеличава броя на бременните, които искат да родят при него Grinning

# 7
  • Мнения: 421
Цитат на: Katrin_77
А защо ще се уговаряш с доктор???????????
Ееееееее искате да има ред в държавата-е няма да има докато народа иска да дава пари на тези доктори, пак ще кажа "че не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава".
За статистика - 2004г. 6 мои познати, вкл. и аз родихме бебетата си без да дадем един лев, не знам защо всички се натискат да плащат.
Едно е сигурно, че българина е негативно настроен народ и пишем и изписваме лошите неща, бъдещите мами се надухват и така колелото се върти.
Извинявай че използвах темата ти да се изкажа по този въпрос.


Ами защото както вече казах, не се смятам за голяма късметлийка. Предишният път, когато раждах (но детето беше с малформации и умря на място), ми се случиха доста неприятни неща, и ми трябваха 11 години, за да се престраша да забременея. Не искам отново да мина по същият път и за това съм склонна и последните си пари да дам...Освен това, както вече споменах, но може би не съм била достатъчно ясна, искам да платя на болницата за избора си на екип, но искам да знам предварително как и какво ще се прави...за да бъда подготвена...нямам нищо против да дам пари и на доктора, защото едва ли ще имам на разположение още 11 години, като реша да имам второ дете.

Със здраве Close-mas:

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: Gutnik
Цитат на: Katrin_77
А защо ще се уговаряш с доктор???????????
Ееееееее искате да има ред в държавата-е няма да има докато народа иска да дава пари на тези доктори, пак ще кажа "че не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава".
За статистика - 2004г. 6 мои познати, вкл. и аз родихме бебетата си без да дадем един лев, не знам защо всички се натискат да плащат.
Едно е сигурно, че българина е негативно настроен народ и пишем и изписваме лошите неща, бъдещите мами се надухват и така колелото се върти.
Извинявай че използвах темата ти да се изкажа по този въпрос.


Ами защото както вече казах, не се смятам за голяма късметлийка. Предишният път, когато раждах (но детето беше с малформации и умря на място), ми се случиха доста неприятни неща, и ми трябваха 11 години, за да се престраша да забременея. Не искам отново да мина по същият път и за това съм склонна и последните си пари да дам...Освен това, както вече споменах, но може би не съм била достатъчно ясна, искам да платя на болницата за избора си на екип, но искам да знам предварително как и какво ще се прави...за да бъда подготвена...нямам нищо против да дам пари и на доктора, защото едва ли ще имам на разположение още 11 години, като реша да имам второ дете.

Със здраве Close-mas:


Извинявай много.Прочетох внимателно ,но аз не визирах твоя случай, а говорех принципно.
Много късмет ти пожелавам.

# 9
  • Мнения: 343
Цитат на: Gutnik
Иска ми се да разбера, как точно човек отива и се уговаря с лекаря, който е избрал...


В 1 АГ болница Св. София (Тина Киркова) нещата са доста интелигентно решени. Там след като си избереш лекар, който искаш да ти води раждането отиваш на касата и плащаш скромната сума от 500 лв. срещу касова бележка и това е. Избраният от теб лекар получава част от тази сума като хонорар и се задължава да води раждането ти.
Хубавото е че не дававаш пари на ръка и избягваш сконфузни ситуации.
За останалите екстри, които предлага болницата също си плащаш по същия начин:
Самостоятелна зала за раждане - 100 лв
Присъсвие на таткото - 100
....
Разбира се това е по желание! Ако не искаш да плащаш си отиваш с направлението и си раждаш, няма никакъв проблем, всички екипи са достатъчно компетентни.

Аз лично си платих избор на лекар, защото го познавам, водил е предишното ми раждане и определено ще се чувствам по-спокойна и сигурна в този не лек момент, ако той е до мен.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние отидохме със съпруга ми и му казахме, че бихме желали той да води раждането, тъй като аз си ходех при него през бременноста /а и преди това/. Той каза - разбира се. Каза ми да не се притесняваме и да звъним по всяко време на денонощието. Като го попитахме колко ще ни струва раждането, той ни отговори - нищо не струва, раждането е напълно безплатно  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 384
Цитат на: Gutnik
Цитат на: Katrin_77
А защо ще се уговаряш с доктор???????????
Ееееееее искате да има ред в държавата-е няма да има докато народа иска да дава пари на тези доктори, пак ще кажа "че не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава".
За статистика - 2004г. 6 мои познати, вкл. и аз родихме бебетата си без да дадем един лев, не знам защо всички се натискат да плащат.
Едно е сигурно, че българина е негативно настроен народ и пишем и изписваме лошите неща, бъдещите мами се надухват и така колелото се върти.
Извинявай че използвах темата ти да се изкажа по този въпрос.


Ами защото както вече казах, не се смятам за голяма късметлийка. Предишният път, когато раждах (но детето беше с малформации и умря на място), ми се случиха доста неприятни неща, и ми трябваха 11 години, за да се престраша да забременея. Не искам отново да мина по същият път и за това съм склонна и последните си пари да дам...Освен това, както вече споменах, но може би не съм била достатъчно ясна, искам да платя на болницата за избора си на екип, но искам да знам предварително как и какво ще се прави...за да бъда подготвена...нямам нищо против да дам пари и на доктора, защото едва ли ще имам на разположение още 11 години, като реша да имам второ дете.

Със здраве Close-mas:


Е моят случай беше подобен, само дето детето оживя и сега си го гледам с последствията от лекарската грешка.Та затова родих след 9 години и не в БГ.Оправдавам напълно майките които си плащат, и аз бих постъпила така.

Общи условия

Активация на акаунт