упорита гнойна ангина

  • 4 218
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,мами!Много съм притеснена.В петък личната лекарка ни постави диагноза гнойна ангина и изписа Cefzil 250mg sir.Започнахме веднага лечението,но поради високата темп. и гнойните огнища от вчера включи и Gentamycin 40mg еднократно дневно.Но днес сякаш по личицето на детето избиха червени петна.Водих я пак на лекар и решихме да спрем пероралния антибиотик.Според вас само с инжекциите дали ще се оправим?Между другото започнахме да оптриваме гърлото с Vagotil sol.Детето иначе е в добро общо състояние дори не знам как не я боли гърлото,че си и похапва добре,но изпитвам ужас ако поради някоя алергия няма да имаме избор за лечение.

# 1
  • Мнения: 20
Ние също сме с гнойна ангина и аз се чудя, как дъщеря ми не я болеше гърлото. Бяхме в много тежко състояние мога да кажа критично с над 40 градуса Т. Изписаха ни антибиотик ЦЕК. И разбира се малко вит. С. Щом лекарката е преценила само на инжекции да останете би трябвало да и мине. Но ако се чудиш защо не отидете и на друг лекар. За твое успокоение. Дано да оздравеете бързо.

# 2
  • Мнения: 2 082
ще се оправите само с инжекциите-може би са и дошли много антибиотиците и е получила алергия.при ангината е така -вдига се температура ,избива гнойта и така няколко дни след,което започва подобрение/ако няма някакви усложнения/.така протича и с антибиотик и без него  Laughing  синът ми е по-голям и не му давах ант.-само гаргари и т.н..на малката давах ант. защото е малка и ме беше страх,но и при двамата протече по един и същи начин-значи може и без ант. особено ако е вирусна ангината

# 3
  • Мнения: 93
Ако може детето да прави гаргара със сода ако не може направи каша със сода и вода и обтрии хубаво гърлото така всеки ден преди лягане за да не преглъща много защото содата освен че чисти и загрява.

# 4
  • Мнения: 513
 Peace  За този проблем има много бързо и лесно решение - заведи детето  на хомеопат и няма да пиете антибиотици и да ви ги бият като инжекции и да давате сума пари. Лечението ще бъде кратко но ефикасно, това ти го гарантирам от личен опит с моята дъщеря и цялото ми семейство. Дъщеря ми правеше често гнойни ангини и тем подобни и само 1 месец в годината беше без антибиотик, даже вода от чешмата без да е престояла не можеше да пие защото веднага ангината беше готова, но откато започнахме да се лекуваме с хомеопатия всичко това е спомен, а ако стигнем отново до гнойна ангина благодарение на хомеопатията само за 2-3 дни/чудно ти е нали/ и сме отнова здрави. Незнам от къде си , но вече във всеки град има хомеопати, ако искаш пиши ми на лични и ще ти препоръчам някой.

# 5
  • София
  • Мнения: 570
Моят син също много често е с гнойна ангина. Много ще съм благодарна, ако ми препоръчате някой добър хомеопат в София.

# 6
  • Мнения: 3 271
Синът ми направи множество гнойни ангини миналата зима. По съвет на доктора ни се консултирахме с УНГ специалисти, извадихме 3-тата сливица и засега е стабилизиран.
Имайте едно на ум.

# 7
  • Мнения: 513
Синът ми направи множество гнойни ангини миналата зима. По съвет на доктора ни се консултирахме с УНГ специалисти, извадихме 3-тата сливица и засега е стабилизиран.
Имайте едно на ум.

Дано да е така, защото при нас това не стана. Ние също махнахме третата сливица и то още не беше навършина даже 3 години, но уви бяхме добре точно само 1 месец и всичко започна отначало и тогава реших да започнем лечение с хомеопатия . Затова си мисля , че не си струва детето да се подлага на операция, още повече че след броени месеци тя отново израства.

# 8
  • Мнения: 3 271
Затова си мисля , че не си струва детето да се подлага на операция, още повече че след броени месеци тя отново израства.

Чувала съм, че има рецидиви предимно при по-малки деца. Синът ми беше почти на 5, началото на април я махнаха, от тогава е имал 1-2 леки хреми (не смея да се похваля, че като се сетя какво беше зимата  Weary )
Но съм чувала хубави отзиви за хомеопатията при неговите проблеми (с алергия е, още една предпоставка за 3-та сливица).

# 9
  • София
  • Мнения: 570
 При колко ангини годишно се смята, че са чести? Моят син от февруари до август има 4 ангини. Дали са много? За мен това е доста.

# 10
  • Мнения: 3 271
И аз мисля, че са доста. Така се смята... Но най-добре ще прецени лекарят, който наблюдава детето

# 11
  • Мнения: 14 654
то ви една полезна тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111208.0,
ето още една:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106815.0
и още:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

# 12
  • София
  • Мнения: 570
Много познати ми казват, че проблема идва от сливиците и да се замисля за  махане  на третата сливица. Но нашата лекарка (д-р Елена Иванова от Студ. поликлиника) до сега нищо не е казвала за трета сливица. А тази лекарка се води за много добра. А пък и аз съм против махане на трета сливица. Свекърва ми казва, че мъжът ми е бил с много чести ангини като малък и без да му махат сливиците е  спрял да боледува.

Общи условия

Активация на акаунт