Детски книжки - от кога?

  • 1 245
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Вие от кога започнахте да показвате детски книжки? моята госпожица е вече на 5 м. и се заглежда във всичко, та се чудих време ли е вече да й показвам книжки и да обяснявам картинки с различни животинчета.

# 1
  • Мнения: 4 668
На 5 месеца е малко раничко да очакваш , че ще и показваш животни примерно и тя ще те разбере , но е подходящо да и вземеш от тези гумените книжки , те са с животинчета , писукат , може да се лапат  Hug

Моят Марти беше на 1.2 год. когато започна да реагира и да познава животните , топка , кола и т.н.

# 2
  • Мнения: 111
Ехо!

Ние четем книжки от 5-тия мес. Не е рано. Синът ми не само разглежда , но и слуша. Вече е на 8 мес и имаме 5-6 книжки. Освен това слушаме детски песни и танцуваме.
Даже гледах по ТВ, че към5-6мес трябва да се почва с книжките. Joy

# 3
  Здрасти!
Някъде бях чела , че никога не е рано за първата книжка!!! Grinning
  Напротив колкото по- рано  се даде толкова по-довре , защото тези деца и за в бъдеще много обичат книжките!!! Peace
Така че давай бързо някоя за лапане!!! Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
Има в Кауфланд текстилни книжки, на тях пише над 9 месеца.

# 5
  • Мнения: 3 425
Е,писах писах и ми се изгуби в пространството  Sad

На нас книжка с твърди страници(с пластмасова спирала от страни) ни подариха,когато мишлето беше на 5-6 месеца....общо взето не и обръщаше внимание!
От месец насам ме гледа как я чета ....иска я...и хоп в устата!Като чета стихчетата сякаш усеща римата и му харесва,че си променям гласа,но изображенията все още не ги забелязва!
Та ми се струва,че други играчки са за вашата възраст!Книжките за лапане са добра идея,но няма да я възприеме като книжка,а като залъгалка...ние имаме една текстилна с крави...добре,че шункат 'кориците',че иначе не я забелязва  Whistling

# 6
  • Мнения: 4 668
Ехо!

Ние четем книжки от 5-тия мес. Не е рано. Синът ми не само разглежда , но и слуша. Вече е на 8 мес и имаме 5-6 книжки. Освен това слушаме детски песни и танцуваме.
Даже гледах по ТВ, че към5-6мес трябва да се почва с книжките. Joy
Кои сте тези дето четете ? Ти може би ...
Децата наистина се радват на шареното и цветното , както и на шумоленето , но на 5 месеца да ме убеждаваш , че знае кое е куче , малко  Crazy
Точно затова съм казала , че гумените книжки са подходящи за тази възраст ... по - нататък се минава на други .


# 7
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз й дадох гумените книжки на около 5-6 месеца. Голямо ядене падна! Joy
Чак на годинка почна да познава животните и да ги имитира. Давам й от твърдите книжки с пластмасово животинче, за дъвчене, отстрани.

# 8
  • Мнения: 355
Аз не очаквам, че утре като й купя книжка и като й я покажа и след ден-два ще казва мяу или бау-бау. Просто го приемам като ново забавление и нещо, което да привлича вниманието й. Точно това ми беше интересно - дали на тази възраст ще се загледа или заслуша. Не очаквам от сега да познава животните, но нали все някога трябва да се започне.

# 9
  • Мнения: 3 932
Аз не очаквам, че утре като й купя книжка и като й я покажа и след ден-два ще казва мяу или бау-бау. Просто го приемам като ново забавление и нещо, което да привлича вниманието й. Точно това ми беше интересно - дали на тази възраст ще се загледа или заслуша. Не очаквам от сега да познава животните, но нали все някога трябва да се започне.

Някой беше писал, че никога не е рано за първата книжка  Hug на 100 %
Детето ще оцени новото си забавление, дори и да не го използва по  предназначение, наистина за тази възраст е по-удачно книжката да е гумена (издаваща и различни звуци например) или текстилна, защото, когато всичко се слага в устата, картонът не е за предпочитане.
 Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 35 874
Много зависи от детето.
На 4 месеца аз вече четях приказки, когато се приспивахме.
Една книжка я четях по 10-15 пъти докато заспи.
Моето дете проговори много рано и разви завидна памет.
Спазвах съветите на мой приятел психолог / но от любопитство/.
Така че щом проявява интерес - чети  му, това само ще е от полза.

/Мозъкът също трябва да се тренира, колкото по-рано, толкова по-добре/

# 11
  • Мнения: 1 937
Pipinka, забравяш, че всички тук сме майки на генийчета!  Grinning

Браво мами, които имате време и търпение - четете, четете, това има значение!

# 12
  • Мнения: 8 505
Моята започна да им обръща внимание скоро.Преди това-никакъв интерес.Ако се опитах да я сложа в мен и да разглеждаме заедно,закротваше за не повече от няколко минути.

# 13
  • Мнения: 1 370
Пробвала съм от малък да му чета приказки и да у показвам книжки. Но като видях че няма ефект, освен скъсани страници, ги прибрах и ги извадих миналата седмица. Сега на 2 годинки ги разглежда с интерес и ме слуша, когато му чета

# 14
  • Мнения: 581
Колкото от по - рано толкова по - добре. Хубаво е да се започне с меките книжки - тоест онези гумираните със шарените картинки. За мъничетата е важен допира. Също така още когато са в утробата е добре да им се пуска музика, да им се говори и чете. Докато са мънички има вероятност да скъсат някоя страница и да лапнат парче хартия. Не рискувайте! Но това не означава да ги лишавате от книгата като носител на информация. Не лишавайте децата си от нещата, които обичате и вие. Контакта е важен за бебчо. Не само тактилния, или визуалния, но и когато им говорим те се заслушват...  bouquet Сладурковците ни заслужават най - доброто!

Общи условия

Активация на акаунт