Пратиха съпруга ми за зелен хайвер

  • 3 529
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 622
.Те се вързаха и се запчана познатия разговор :
- позна ли кой ти се обажда
- не
- еми от кой град имаш познати
- ми от много градове
-еми кажи от кой де
- от Бургас
- и кой от Бургас
- иван
- ами аз съм иван....
................

Това е толкова нелепо, че няма на къде  Joy То е от ясно, по-ясно, че нещо не е както трябва." Имам братовчед Иван"...."Ами аз съм Иван" Просто от тъпо по-тъпо  hahaha

Бахти олигофрените  hahaha

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мъжа ми също го търсиха няколко пъти тия гадове, но той не им се върза... Последния път го чувам да вика: Пак ли ти бе?! Каква Варна, нали беше от Бургас?!... Тоя отсреща затворил и повече не са ни притеснявали. После чухме по новините за тези случаи (по ТВ-то дадоха и нашия блок).
Преди години пак се опитваха да му измъкнат пари по подобен начин... Как е възможно някои да се лъжат?! #Crazy

# 32
  • Мнения: 1 370
Лелелеле, ама тия идиоти вече не знаят, каква глупост да измислят по-напред да гепят някой лев. Ужасия

# 33
  • София
  • Мнения: 1 105
РЕНИ, защо не сте звъннали в полицията още първия път, можеше да им чукнете някаква "среща"?

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, защо не сте звъннали в полицията още първия път, можеше да им чукнете някаква "среща"?
Можеше... Тогава още не бяхме сигурни, че става въпрос за имама. Тоя дето се обади беше навил мъжа ми да му заеме някаква тлъста сума (от което се очакваше мъжа ми също да спечели). Тогава много го увещавах да не се забърква и добре, че се отказа. Това беше още 90 и някоя си година.

# 35
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ех, Деспинка, хем я разправях тая история зимата миналата година  Confused
Преди две седмици и на мен ми звънна такъв нахалитет, но три дена по-късно се светнах, че е бил от тия измамници.
При нас разговорът умря още на представянето. Аз никога не познавам кой говори по телефона и, ако звъня и чуя познат глас, пак питам Удобно ли е да говоря с еди-кого си. Та господинът веселяшки ме караше да познавам, а аз изнервено и все по-изнервено обяснявах, че ще е по-лесно да се представи и пр и пр

# 36
  • София
  • Мнения: 1 105
Това беше още 90 и някоя си година.

90 и Shocked..начи отдавна е тази гадна измама

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това беше още 90 и някоя си година.

90 и Shocked..начи отдавна е тази гадна измама
Не става въпрос за същата измама. Тогава не го търсеха по име. Сега казват името и фамилията (тел. номер е на негово име). И тогава директно разказаха някаква измислена история с големи суми пари. Сега са се изпекли, първо ти печелят доверието, изкарват се познати...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 105
Да сега ровят по телефонните указатели и къдевто върже - върже. Хванали били трима от тях миналата седмица, но явно има и други!

# 39
  • Мнения: 3 405
На моя мъж така му се обадиха на имения му ден и искаха да продаде някакви части, знам ли какви бяха. Първо го поздравяваха и т.н. Телефонът му е разпространен, работата му е такава, че оставя визитки навсякъде. Но той се усъмни и му каза на тоя да си гледа работата. Иначе обещаваше голяма печалба и до колкото помня се държеше свойски по телефона.
За подобна измама имаше репортаж по някоя от телевизиите и го бяхме гледали.
Нямат задръжки тези измамници.
Трябва да се внимава.

Despina, добре че само с разходи за билети сте се разминали.

Впрочем, хванали са двама шмекери в Търново. Занимавали са се с точно такива измами.

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 20:19 от Анджелина

# 40
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Едни такива бяха звъняли на баща ми преди около месец - два. Само дето историята се размина със смях. Казали му че са от Бургас и той решил че е сина на негов приятел. Искали му 3000 лв да купят нещо си спешно и му обещали печалба. Той казал да звъннат малко по-късно а той ще потърси парите. Обаче после си легнал да спи. Те звъннали малко по-късно и майка ми казала че нямат 3000 лв и няма да го буди за глупости да си гледат работата. Обаче и двамата не бяха разбрали че е измама докато не гледали седмица по-късно новините.

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На баща ми му се обаждаха и той почти се върза, но майка ми като разбра за какво иде реч му взе телефона и го запсува и му го тръшна.

Хора, а от къде се снабдяват с информацията - името и телефона?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 437
Деспина, добре, че ви се е разминало...та този номер е от поне две години! Като номера със спукването на задна дясна гума...Тъжно е, че медиите не шумят около тези масови номера. Лично аз също не съм го чула по новините. Сблъсках се с тези в офиса ми и хич не бяха любезни, но пък и аз съм си устата и си го изкарах.

Ето, сега е момента да кажа за още два вида измами, които се случват няколко пъти на колежки на майка ми и на самата нея.

Първият е, на улицата те спира непознат мъж, който се представя за делечен братовчед. Обикновенно са невероятни артисти, засмяни, не пестят целувки и прегръдки. Не дават думата, много говорят и не те оставят да се замислиш. Казват, че са шофьори на тир, много искат да ви зарадват. Обикновенно стоката е месо, колбаси за без пари. И понеже заминават обратно, а тира е на паркинг, за да донесат по-бързо подаръка, трябва да услужиш с 10 лв за такси. Е, нашите познати не се връзват, но чак накрая...през цялото време в главата е буря от терзания кой е този засмян и симпатичен роднина, за който, срамота, не се сещаш.

Вторият е със златен пръстен. Вървиш си по улицата, намираш го и в този момент изкача някой и казва, че пръстена е негов или че той си го е видял пръв. Майка е попаднала на такъв, който казал, че това му е сватбената халка. Тя понечила да му го върне, но онзи казал, че се развежда, не му трябва, носи му лош късмет и да го запази. Само да му даде 10лв, колкото да не е даром. Тогава майка ми му казала, че отсреща има златарски магазин, да го продаде и не 10, ами 100лв ще вземе за халката. Онзи дръпнал пръстен аи избягал в уличките.
Другият вариант, на комшийка се е случило, този твърди, че пръв го е намерил и те настървява да му дадеш 10лв за да запазиш пръстена.

Обикновенно и двата номера ги правят в центъра, където има много хора.

Пазете се, хей! Няма човек, който да иска да спечелиш от него!

# 43
  • Мнения: 6 167
ето и от мен една такава:
много внимавайте, когато някой почине какво се случва след това.
просто .. имам чуството, че Те всичко знаят.
в архиви ли ровят..

татко почина преди 6 месеца.
веднага , на следващия ден му разбиха  инвалидното място на паркинга, както и колата ( за да я преместим веднага) , след което един почна да си паркира безнаказано до момента.
не искахме да се тровим в такъв тежък момент, но за пръв път разбрахме,  че не сме невидими. После са проверявали дали има някой вкъщи, което пък ни накара да махнем некролога, защото явно се ориентират И така.

преди 3-4 месеца се обажда един на майка ми и й казва, че е от девето коляно братовчед и че иска много бързо да прехвърли цялата земя на наследниците , да извади нотариален акт и тн.за целта трябваше да му изпратя пълномощтно. изпрати и нещо като модел на пълномощтно, който практически му даваше всякакви права.
ние проверихме има ли такъв роднина, и инфото беше " абе, май имаше такива братовчеди с такава фамилия ". мама ,  за да не се занимава беше готова да изпратим такова пълномощтно.
но добре , че брат ми е по-подозрителен му каза на тоя, че ще отиде лично да присъства при делбата.
от тогава, 3-4 месеца човека, който много бързаше не се е обаждал.
мисля, че се 'разминахме' с подобна шашма.

# 44
  • под тепетата
  • Мнения: 149
И на нас се е случвало да ни досажда един умник през интервали от поне 2 години все с подобни истори за някакви части. Мъжът ми въобще не се върза на тази история и с огромно търпение го изслуша по мобилния, като се правеше на заинтересован и само го разпитваше за подробности, та онзи изговори една купчина пари. След това си мислех къде му излиза сметката така да си урежда сделките, ако с всеки прави такъв дълъг разговор, но вече ми е ясно, че един да успее да измами и си покрива многократно разходите. Някои се чудеха откъде взимат телефоните и имената - много просто, от визитки, които хората раздават. Ние сме в рекламния бизнес и се сещам, че преди няколко години един тип ни предлагаше много приятна сума за всякакви визитки, които можем да му дадем. И понеже при нас има доста мостри от изработените, събрахме и му дадохме. Били му трябвали уж да си рекламира бизнеса, не помня вече какъв беше, но това беше преди да се сблъскаме с тези телефонни измами. Сега ме е яд, че вероятно е използвал данните на нашите клиенти  Sad, но от друга страна визитките са точно за това, да могат да се свържат с теб и с такива винаги можеш да се сдобиеш. Бъдете много подозрителни към подобни обаждания и говорете с по-възрастните си роднини, защото те са по-лесна плячка.

Общи условия

Активация на акаунт