Цяло представление за всяко ядене

  • 953
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 560
От край време разигравам цял цирк всеки път, когато щерката трябва да яде  #Cussing out То не са играчки, дрънкане...а, бе каквото се сетя... #Cussing out #Cussing out Вече ми писна! То не е веднъж, дваж. В най-добрия случай изяжда 4-5 лъжички и се почва  ooooh! Знам, че някои ще кажат да я оставя гладна, ама имам чувството, че ако го направя, може цял ден да си седи гладна  Confused
Има ли и други мами? А някой, който се е справил с подобно положение? От ядене на ядене все повече се изнервям, тя-също.  Cry Cry

# 1
  • Мнения: 816
Нямам такъв проблем, защото бебката ми много обича да папка - основно е на кърма все още. Оставих захранването й да върви по естествения метод, когато сама си иска да яде нови храни просто й ги предлагам и за сега твърдата храна, която приема са супички( не пасирани), оризова каша, банан (пак не пасиран), пъпеш и други разни плодове и детето си хапва по няколко лъжички от тези неща и е доволно много.
Да и аз мисля, че да я оставиш гладна е идея, но всъщност първо спри да се правиш на маймуна, като не помага, държаш яденето 15-20мин. максимум пред нея и го махаш след това. Ще предложиш пак храна чак след най-малко 2 часа. Нищо освен вода няма да даваш преди това. Друг варянт е да я насърчиш да папка сама. Даваш лъжицата и я оставяш да прави каквото си иска с яденето 9 стига да не е супа, естествено). Така може да яде попара, плодове, зеленчуци и каквото още се сещаш. Ще има бая мазало и цапано, но е добре за бебето. Аз мойта така я оставям да яде ориз например:)
УСпех  bouquet

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 15:39 от DOROTEIA

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 576
Моето мъниче е подобно зло!
 WinkАз в началото й се притеснявах, но после се сетих как като малка ме караха да ям полезни неща и колко ми бяха гадни! Най.мразех да ме карат да си изям цялата манджа. Затова я оставям да яде колкото си иска и си дояжда или с хлебче или салатка, от моята - неподправена или плодове. Все неща, които обича. А постепенно привиква към новите вкусова. Престани да се правиш на маймуна и си щади нервите. Напълно те разбирам и аз го преживях, но вече спрях да и се тревожа!

# 3
  • В кошера...
  • Мнения: 527
И аз да се включа. Макар че не смятам, че може някой да ни помогне. Моят синковец е абсолютно същия. То не са играчки, песни, физиономии, но резултатът винаги е пълна чиния и изнервена майка. Няма спасение за мен, особено сега, когато сме и болни - мъъъъкааааааааа.Все по-често се отказвам от тази игра на нерви, а той изобщо не се впечатлява. Не ще да яде и това е. Щом наддават добре, не мисля, че трябва да се притесняваме. Обаче не мога - вече ще лудна. Успех ти желая с твойта злоядка и по-малко нерви!

# 4
  • София
  • Мнения: 38 401
Въпреки че не е много правилно пробвай с телевизията - реклами и музика. Тя се заглежда - и хоп лъжицата в устата. После ще премине полека лека към по-спокойно хранене.

# 5
  • Мнения: 816
Въпреки че не е много правилно пробвай с телевизията - реклами и музика. Тя се заглежда - и хоп лъжицата в устата. После ще премине полека лека към по-спокойно хранене.


доказано предизвиква гастрит...не те съветвам да го правиш...!!!

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами ако пробваш да даваш само нещо, което много обича..Примерно даваш 9 лъжички и на 10-тата той се отказва..........ок.....спираш и след 1-2 часа пак...Е вярно цял ден ще сте си с лъжицата ,ама може и да има ефект.
Или пък не предлагай храна 5-6 часа.......ама никаква -само вода. После му дай колкото иска/дори и една -две лъжички да са/........И пробвай с любими неща Thinking

# 7
  • Мнения: 2 047
   Да не би точно представлението да е проблема?
   Щом сложа дъщеря ми на стола за хранене, махам от него всички играчки, спирам телевизора, отдалечавам я от всичко странично, което може да я заинтригува и тогава почвам да храня в пълна тишина. Гледа в чинията, следи лъжицата и отваря устата.
  Само веднъж-дваж съм й оставяла играчка или включен тв и така се заплесва, че губи интерес към яденето.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От край време разигравам цял цирк всеки път, когато щерката трябва да яде  #Cussing out То не са играчки, дрънкане...а, бе каквото се сетя... #Cussing out #Cussing out Вече ми писна! То не е веднъж, дваж. В най-добрия случай изяжда 4-5 лъжички и се почва  ooooh! Знам, че някои ще кажат да я оставя гладна, ама имам чувството, че ако го направя, може цял ден да си седи гладна  Confused
Има ли и други мами? А някой, който се е справил с подобно положение? От ядене на ядене все повече се изнервям, тя-също.  Cry Cry

И храненето на Йоан протичаше така, но си отмина.......вече сам се храни.....сяда си сам на столчето, хапва и слиза сам, когато се е нахранил.......с думите "наханил"

# 9
  • Мнения: 3 932
Gрешно или не, и ние се храним пред ТВ (видео, компа, книжка)... Embarassed. Особено сутрин, тъй като се храним по часовник...и нямаме мн.  време.

 Иначе и на мен най-ми допада идеята да му се дава храна в точно определени интервали (бях го чела някъде), така детенце ще осъзнае, че ако не яде, когато му се предлага, ще остане гладно за известен период от време и може би да започне да се храни нормално...Успех!

# 10
  • Мнения: 1 448
Пробвай да я храниш навън, при нас това мноооогооо помага Simple Smile Другото е само любими неща за ядене, какво да ги правиш - дребчовци-глезанчовци  ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 427
A при нас нищо не помага Sad Не яде и това си е Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 175
Аз знам , че когато детето трябва да се храни са абсолютно забранени всякакви прояви на сценично изкуство , понеже така детето свиква и очаква не толкова самото хранене , колкото театъра , който му се играе . Четох , че когато детето е злоядо е добре да се направят няколко неща :
1. Да се намалят и разредят броя на храненията .
2. Пред деня да се отбягва да се дават разни "дребни вкусотийки " между храненията , защото това малко или много притъпява глада на детето
3 . Да се дават само онези храни , които детето харесва и да не се прави опит да му се дават храни , които не му харесват , защото така ще убиете и последното желание на детето да яде .

Това е в най-общи линии . Моята дъщеря беше много ящно бебе , а после и дете . НИкога обаче не съм я държала на режим - когато искаше ядеше , когато не искаше не . Има неща , които изобщо не пожела да преглътне - зеленчуково и местно пюре , а аз не направих опит да я залъгвам . Просто намерих вариянт - давах й супичка само от зеленчуци , които харесваше .
И до ден днешен яде когато поиска и каквото поиска . Имало е дни когато само е закусвала и други , когато се плаша колко изява .Жива и здрава да е обаче не й липсват червените бузки /. Успех

# 13
  • Мнения: 241
У нас имаше подобни изпълнения преди 2 месеца  Tired В момента, в който я сложех на стола и почваше едно мучене, не искаше да си отваря устата. То не беше театър, телевизия и прочие...В един момент не издържах.
Спрях да се притеснявам колко изяжда. Слагам, давам да яде. Колкото-толкова. До следващото ядене. Никакви междинни закуски. В един момент се усетих, че успява (почти) да си изяде порцията без много изпълнения. В момента яде без проблеми. Но все си мисля, че беше от жегите.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
И моята беше спряла да се диви на яденето, но при нас проблемът идваше от това, че си разчиташе на сукането после, което го получаваше с издевателстване над мен и така - по цял ден сучеше, но и гладна стоеше, че на тази възраст кой организъм само на голо мляко може да издържи. Махнах й дневното кърмене точно по тази причина и оттам нататък започнах и яденето да й махам, като откажеше да яде на 3тата лъжичка. Не опитвай пак нито след малко, нито след 2 часа. Дай направо следващото ядене, когато му дойде времето. Ако и тогава се назландисва, изчакай следващото ядене и тогава дай да се яде. Не вярвам дори до второ отлагане да стигнете. Между тези хранения -  Naughty нищо друго, ОК?

Няколко пъти ни е правела тези номера, въобще не се притеснявай, че нещо ще му стане на детето от неядене няколко часа! Всъщност, ти какво очакваш да стане, ако не го нахраниш? На това дете може просто да му е писнало вечно да го карат нещо да прави.

Понеже вече е "голяма", при нас с мъжа ми яде сама - яде само с вилица, гребе с нея - много й е интересно. Не изяжда и половината от това, което поглъща с детегледачката, но аз махам яденето, като откаже да продължи - така де, нито изяжда всичко, нито иска аз да й помагам - значи, не й се яде! При този начин на хранене за месец и половина - продължава да си е пухкавка! Какво да й се притеснявам!

Общи условия

Активация на акаунт