"Смешно" ли е раждането?

  • 300 093
  • 1 072
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 079
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами!  Hug
Седях снощи и си мислех, колко бързо изминаха 3 - те месеца, откакто дадох живот на моето слънчице... И че въпреки страха от самия процес на раждането, хилядите неизвестни, които си поставях за "по време на" и "след това", това беше най - НЕВЕРОЯТНОТО преживяване в моя живот.
Целта ми е да си припомним тези "свежи" моменти и да вдъхнем кураж на бремелинките  Heart Eyes, защото знам колко им е притеснено, особено на онези, на които им е за първи път... Hug Защото раждането си е "шоу" въпреки всичко, и човек не помни само и единствено "болничните" неща около него, а смешното и хубавото.  Peace

Ето моите свежи моменти:
На моето раждане в предродилно имаше една много глезена мадама, която си личеше, че не я боли толкова, колкото се кълнеше /и крещеше/, но искаше лекарят, който беше ангажирала да и държи ръката нон стоп... hahaha По едно време се ядоса и извика:"Ако не сте до мене постоянно, аз си тръгвам!" Shocked И той се изхили:"Бегай, да те видя докъде ще стигнеш! Joy hahaha Laughing По едно време една акушерка се скара на въпросната мама, че много вика и в родилно не могат да си чуват "инструктажа" родилките, и я помоли:"Ама моля ви се, госпожо!" и тя крещейки:"  censored.... ама каква госпожа ви гони бе, сестро! Аз съм госпожица!" Акушерката само я погледна и отсече:"Ааааа, щом си тука в това положение, никака госпожица не си!" rotfImbo Joy И отмина... Аз умрях... smile3532
А относно моите "адекватни" прояви: като получих пълно разкритие, много "грижливо" си обух джапанките, които бях събула до леглото и се засилих с тях да се качвам на магарето и да раждам... #Silly rotfImao doh А след самото раждане пък  "блеснах" неотразимо и неповторимо на визитация, обута с ... ГАЩИ! И моят лекар е така  #Shocked ми вика:"Ммммм, да! Много са ти хубави гащите, ама не за това бия 2 етажа път да ги гледам... "Mr. Green ooooh! Embarassed
И последно /от майка ми/ един свеж момент: " Тя като е раждала и до нея една циганка ражда незнам кое на брой отроче... А катунът седи и чака новини... По едно време тая, очевидно вече доста поизмъчена крещи, ама с цел, да я чуят, горката: " Асанееее, да ти изсъхне к..о!!!"
 newsm62 smile3532 smile3534 No comment, просто! И досега като си го представя съм така  moresmile
Надявам се повече мами да се включат и да разкажат. С нашето пълно с абсурди здравеопазване съм сигурна, че има какво. Grinning
Вие сте!  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 576
А!!!!!!! Много весело!!! Joy hahaha Joy
Аз нямам подобни весели преживелици, но определено не е страшно. А и най-накрая виждаш най-хубавото нещо на света.
Това с циганката много ме развесели! Ще го кажа и на мъжа!

# 2
  • Мнения: 3 932
Ха, много Убава тема, чакам свежи включвания с нетърпение...
При моето раждане нямаше подобни комични моменти, или пък аз не съм оценила по достойнство хумора на ситуацията...

ПС. Оле, много ти е сладък Моряка  Hug

# 3
  • Мнения: 2 082
когато раждах първият път около мен имаше около 16 стажанта /имаше и негри/ и всички много внимателно и втренчено гледаха,ето така  #Shocked /не че много ми пукаше кой ме гледа в

момента/  Grinning                                                                                                                                                                                                                      а вторият път раждах с една циганка,която прекаляваше с викането и охкането .вече беше родила и продължаваше да охка  ooooh! нали ни караха да си носим лигнин и други консумативи,но когато отвориха нейната торбичка/защото тя нямаше багаж/ извадиха от нея само една кутия цигари Невада    Simple Smile      така минава вече един час след раждането,а тя продължава да вика.в момента ,в който ни заведоха по стаите,вратата ми се отваря,циганката наднича и вика-,,како имаш ли огънче''  ooooh!    

# 4
  • Мнения: 355
Определено има забавни ситуации. Първо познатата, която ми помогна за раждането ме питаше дали искам да раждам днес  Joy то тия неща рядко стават по желание, но аз се съгласих и след 20 мин. бях в родилно. А като казах, че бебето ще излиза акушерките ме гледаха все едно не съм добре. Явно защото не бях викала... Щом не викаш няма да раждаш  Laughing ! И като настоях ме прегледаха и се завайкаха, че съм с 8см. разкритие, да идва докторът, че ще родя на леглото. За капак на всичко при мен също имаше една камара любопитни студенти и в моя чест ме ши синът на дактора, ама как му трепереха ръцете само и опъваше... страшна работа...

Но всичко минава и всичко се забравя, но няма да забравя, че като си видях здравото и хубаво бебче бях най-щастливата на света. А на другия ден идва една друга родилка и ме пита аз ли съм тая дето като я изкарали от родилно се смеела (мъжа й я чакал да роди и ме видял като влизам и излизам) Ще се смея естествено - това е постижението на живота ми!

Леко раждане на всички бъдещи майки!

# 5
  • Мнения: 175
А пък ние тръгнахме за родилното с мъжа ми супер нахилени и там като ни видяха така и ми вика - абе мойто момиче, ти няма да раждаш щом така си се нахилила- да, ама след 7 часа родих

# 6
  • София
  • Мнения: 5 821
Много сладка темичка  Hug
Аз много-много не помня, че беше отдавна.
Помня само, че имаше някакъв мач и доктора караше една акушерка да притичва до тяхната стая и да му събщава резултата, и много се ядосваше, че неговия отбор пада  hahaha , тогава хич не ми беше смешно де  Wink

# 7
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Много сладка темичка!   bouquet
На мен ми предстои за първи път, но майка ми ми е разказвала, че докъто ме е раждала е била с една циганка, която докъто чакала разкритие хрупала червен лук, че много и се е било прияло и изяла 5 глави лук, след което родила и казала: "Хайде дайте сега мръвки и винце да си засладя"!
А майка ми като е родила и са ме донесли да ме види съм била нахранена с хумана, едното ушенце клепнало, едното оченце затворено и тя на глас се тюхкала ... Ама това ли е мойто дете? Уу то много грозничко - като баща си  Joy а циганката с лука и рекла: Ами ти какво очакваш - да не си Бриджит Бардо?
 hahaha

# 8
  • София
  • Мнения: 2 901
а циганката с лука и рекла: Ами ти какво очакваш - да не си Бриджит Бардо?
 hahaha

 Joy Joy Joy

И докато си се смеех, се сетих за смешното и при мен: подготвена съм за операцията (секцио) и влиза мъжът ми в операционната, облечен целия в зелено, с някакви найлони по главата и краката и вдигнати ръце като на хирург пред операция и вика на висок глас: "Здравейте! Аз съм доктор Рос!"  Joy Всичките 7 жени в операционната (лекарки, асистентки и др) се запревиваха от смях. А той допълва: "Ако ми дадете и ръкавици, ще помагам!"

# 9
  • Мнения: 321
Супер тема, реших и аз да се включа.
 При мен започна с изтичане на водите в къщи ( 8 сутринта). Отидохме в болницата и ми включиха на система, нямах болки и не ми беше притеснено. Реших да си убия времвто като почъкам на 1 игричка на GSM. През това време в предродилно приеха една ромка,  да я наблюдават, пъшкаше си жената, болеше я Grinning . Мойте контракции почнаха да се зачестяват леко болеше, ама аз нищо цъках на GSMа докато можех, a  циганката пъшка ли пъшка...
   Моята докторка вика на ромката: "Легни на леглото, какво си си сплела краката отгоре?" а тя вика "Болят ме краката." док:" Ами като те болят краката събуй си чорапите, виж как са ти се впили." А ромката събувайки ги казва "Ами те чорапите ми малко миришат"   #Shocked  hahaha rotfImbo
 Та вкрайна сметка ромката я отпратиха да си ходи, не беше на чалъм да ражда, не и тогава. Тя роди мисля  newsm78 , че 2 дена след това.
 Относно раждането, всичко много бързо се забравя.

   Искам да пожелая на всички бременни леко и безпроблемно раждане       Simple Smile     

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 17:20 от xxubavka

# 10
  • София
  • Мнения: 5 821
И докато си се смеех, се сетих за смешното и при мен: подготвена съм за операцията (секцио) и влиза мъжът ми в операционната, облечен целия в зелено, с някакви найлони по главата и краката и вдигнати ръце като на хирург пред операция и вика на висок глас: "Здравейте! Аз съм доктор Рос!"  Joy Всичките 7 жени в операционната (лекарки, асистентки и др) се запревиваха от смях. А той допълва: "Ако ми дадете и ръкавици, ще помагам!"

Твоя мъж си го представям само и почвам да се хиля  Joy Joy Joy   bouquet

# 11
  • Мнения: 355

И докато си се смеех, се сетих за смешното и при мен: подготвена съм за операцията (секцио) и влиза мъжът ми в операционната, облечен целия в зелено, с някакви найлони по главата и краката и вдигнати ръце като на хирург пред операция и вика на висок глас: "Здравейте! Аз съм доктор Рос!"  Joy Всичките 7 жени в операционната (лекарки, асистентки и др) се запревиваха от смях. А той допълва: "Ако ми дадете и ръкавици, ще помагам!"

Явно мъжът ти е голям смелчага. Повечето не искат да присъстват на раждане, а той готов да помага. Браво!   Joy

# 12
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 690
Това за циганката направо ме уби! Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901

И докато си се смеех, се сетих за смешното и при мен: подготвена съм за операцията (секцио) и влиза мъжът ми в операционната, облечен целия в зелено, с някакви найлони по главата и краката и вдигнати ръце като на хирург пред операция и вика на висок глас: "Здравейте! Аз съм доктор Рос!"  Joy Всичките 7 жени в операционната (лекарки, асистентки и др) се запревиваха от смях. А той допълва: "Ако ми дадете и ръкавици, ще помагам!"

Явно мъжът ти е голям смелчага. Повечето не искат да присъстват на раждане, а той готов да помага. Браво!   Joy

Колкото по-малко е информиран човек, за това, какво го очаква, толкова по-лесно му е да бъде смел! Ела сега да го питаш  Whistling - само дето не е издълбал надпис на гардероба "Следващия път ще чакам долу! Да ме търсят само, за да ми кажат "Честито!"

# 14
  • Мнения: 619
А пък ние тръгнахме за родилното с мъжа ми супер нахилени и там като ни видяха така и ми вика - абе мойто момиче, ти няма да раждаш щом така си се нахилила- да, ама след 7 часа родих
същата работа бяхме и ние с мъжът ми-искаха да ме връщат вкъщи чак,не искаха да ме преглеждат отначало...и аз след 7 часа родих

Общи условия

Активация на акаунт