Някой от вас плаща ли за частна ясла в София до 300 лева?

  • 1 928
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 416
Прегледах десетки теми, сайтове и т.н. и съвсем се дезориентирах в морето от информация за частните ясли...  Rolling Eyes
Въпросът ми е прост - намират ли се детски заведения, чиято такса да е в рамките на 300 лева или малко отгоре. Много ми е важно да знам, защото по-голяма сума ние в никакъв случай не можем да си позволим. И ако се окаже, че сред частните ясли няма по-евтинки, трябва да измислим някакъв друг начин да си гледаме дъщерята...
Предварително ви благодаря за отговорите!  Hug

# 1
  • Мнения: 3 271
В Малечко е 285, ако нямат промяна в цените от тази есен

# 2
  • Мнения: 548
През пролетта проверих всички частни ясли в Младост, Драгалевци, Симеоново - нямаше таква под 180 евро на месец. В момента една позната си е дала детето временно в Ежко Бежко в Драгалевци и плаща 80 лв на седмица, което е близо до твоя горен праг.

# 3
  • Мнения: 1 416
В Малечко е 285, ако нямат промяна в цените от тази есен

Милена,
Благодаря ти за ценната информация! Окуражи ме...  Simple Smile
Ще проверя непременно!

П.П. Сега им влизах в сайта и се оказа, че май приемат деца от 3-годишна възраст. Лошо...

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 23:40 от Лора

# 4
  • Мнения: 1 416
През пролетта проверих всички частни ясли в Младост, Драгалевци, Симеоново - нямаше таква под 180 евро на месец. В момента една позната си е дала детето временно в Ежко Бежко в Драгалевци и плаща 80 лв на седмица, което е близо до твоя горен праг.
Ли,
Благодаря ти за отговора!  Hug
И разбрах за цените в "Ежко Бежко", покрай една тема онзи ден. Притеснява ме обаче, че отзивите за яслата са много противоречиви. А и нямам престава дали в тези 320 лева влиза и таксата за транспорт. Тя е около 60 лева. И е възможно сумата да набъбне до 380...  Confused

# 5
  • Мнения: 1 547
В Малечко е 285, ако нямат промяна в цените от тази есен


А къде се намира Малечко? Знаеш ли нещо повече за нея?

Изобщо ме интересуват частни детски ясли, но не в Драгалевци и Симеоново. Искам да са по-близо до центъра и да не струват месечно колкото 2 мои заплати  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 416
В Малечко е 285, ако нямат промяна в цените от тази есен
А къде се намира Малечко? Знаеш ли нещо повече за нея?
Изобщо ме интересуват частни детски ясли, но не в Драгалевци и Симеоново. Искам да са по-близо до центъра и да не струват месечно колкото 2 мои заплати  ooooh!

"Малечко" е в Княжево. Иначе в "Драгалевци" и "Симеоново" има много частни ясли, доколкото знам. "Ежко Бежко" не е от скъпите и е в "Драгалевци", "Чуден свят" също е там...
Всъщност, виж тoзи линк на частните детски заведения, не всички имат ясленски групи обаче...  http://deteto.info/pages/HIDDENFRAMES.HTML и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23798.0

# 7
  • Мнения: 3 271
П.П. Сега им влизах в сайта и се оказа, че май приемат деца от 3-годишна възраст. Лошо...

Дъщеря ми беше на 2.5, когато тръгна там, имаше и дечица по-малки от нея. Може би на сайта са писали само за по-голямата група, не знам. Най-добре се обади и попитай за подробностите, които те интересуват.
Вече са казали, че е в Княжево, на 2 трамвайни спирки след Околовръстното.
Транспорта на влиза в тази цена, калкулират го отделно спрямо разстоянието. Като цяло рядко се съгласяват за по-далечните квартали, защото детето трябва да пътува много дълго, което го изнервя. Но си питай за всичко  Peace

"Чуден свят" е много хубава градина, малко неща не ми харесват там, но и не мога да си позволя цената им от 380 лв на месец + доста скъп транспорт, а и ми казаха, че цената ще върви на горе от тази есен  Tired

П.П. Сещам се, че на моя приятелка детето беше в една френска градина в центъра, цената беше нещо подобно (под или около 300 лв) и много ми я препоръчваше, но нямаха транспорт. Ще се опитам да изровя някакви координати
Казала ми е, че сега от юли са вдигнали цената и е 300 лв, до 19 часа са (голям плюс, повечето частни са до 17:30-18:00), ето сайт www.prikaznatafeya.hit.bg
Успех  Hug

Последна редакция: ср, 23 авг 2006, 10:25 от Millena

# 8
  • Мнения: 1 416
Милена,
Благодаря ти!  Heart Eyes
"Приказната фея" изглежда прекрасно, за съжаление телефонът им не отговаря в момента...  Sad Надявам се и да вземат по-малки деца. Маргарита би трябвало да тръгне на ясла през октомври, когато ще е на 1 година и 11 месеца...
Много, много се надявам във френската градина да приемат под 3 години, защото страхотно ми харесаха условията им...

"Малечко" ми е много далеч, живеем в "Люлин", аз работя в "Мотописта", нямаме кола...  Confused Май нищо няма да излезе там. А "Чуден свят" е много скъп, аз бях гледала цени, които определено не са актуални...  Cry
Сега надеждата ми е във "Фея"-та, дано имаме късмет...

Благодаря ти най-сърдечно още веднъж за отзивчивостта и помощта!   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 271
Лора, няма за какво да ми благодариш, абсолютно ми е ясно на какъв огън се печеш.
Опита ли с мейла им? Дано отговорят скоро. Ще гледам се свържа с приятелката ми тези дни, ако може да даде някакви актуални координати.
Успех!

# 10
  • Мнения: 130
"Цветенце" в Бъкстон.Таксата е под 300лв. и условията са добри.Приемат деца над 10месеца. На моя близка детето ходи там и се чувства много добре.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е по тематата, ама... не ви ли притесняват тези по-ниски цени в частните детски заведения (които иначе никак не са малки)?

# 12
  • Мнения: 3 271
Не е по тематата, ама... не ви ли притесняват тези по-ниски цени в частните детски заведения (които иначе никак не са малки)?

Предполагам всеки родител обикаля максимален брой градини с приличен списък с изисквания, като цената определено не е ном. 1. Ако градината покрива приемливо количество от тях и после се окаже, че и на децата им харесва, за мен значи, че изборът ми е добър.
А че всеки има различни критерии, това си е ясно.
Но от собствен опит мога да кажа, че доста от по-скъпите са по-зле от някои от по-евтините (примерно в една за около 200 евро в спалнята миришеше на мухъл, двора беше мизерен и е разположена точно до голяма пътна артерия, но беше пълно с деца, явно на някои им допада нещо друго)

# 13
  • Мнения: 294
Май не е точно по темата, но за тези пари - спокойно можеш да си намериш детегледачка. Според мен и за теб и за детето така ще е по-добре, но разбира се, това е мое мнение.  Joy Успех!  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 271
Май не е точно по темата, но за тези пари - спокойно можеш да си намериш детегледачка. Според мен и за теб и за детето така ще е по-добре, но разбира се, това е мое мнение.  Joy Успех!  bouquet

Оспамих темата  Embarassed но да кажа, че лично аз избрах детската градина заради социализацията и всичко свързано с нея (мнооооого голяма тема - песни/стихчета, представления, игра и комуникация с деца, уроците, режима, дори изграждането на имунитет, ако щеш...) и определено съм на мнение, че съм постъпила правилно, въпреки, че работя почти само за градината...
Далече не съм съгласна, че гледачката може да предостави всичко това, колкото и съвестна да е.

Общи условия

Активация на акаунт