Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Мили момичета моля ви за помощ. Много съм притеснена. Преди една седмица ми се наложи да направя аборт, защото се оказа, че бебето което толкова чакахме не е оцеляло. Слабо бях прокървила и ми изписаха фолиева киселина и утрогестан. Всичко беше наред. Точно след три дни обаче се окоза че плода вече няма сърдечна дейност, която толкова ясно бях видяля. Страшно се разстроих, почнах да виня себе си, докотори и въобще всички. Направиха ми кюртаж и след шест дни, те.е днес отидох на контролен преглед оказа се че още има кръв в матката предписаха ми ново лекарство Матегрин. Но сега и затова се притеснявам какво означава това. Докторите казаха че смятат че ще се оправи, но ако не какво следва-страх ме е. Ако някой е преживял подобно нещо нека ми пише.
Цитирай

София

Много съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.
Понякога се случат такива неща и не трябва да виниш себе си.
Вина няма никой. Просто природата си знае работата - оставя да се развиват само най- силните и здрави ембриони. Приеми,че така е трябвало да бъде и не го преживявай толкова навътре/ зная че не е лесно/.
Матергин-а е за да спре кръвотечението.
Ще се оправиш не се притеснявай.
Пожелавам ти много скоро да се похвалиш с най-прекрасната новина.
И не се тревожи, това че веднъж се е случило така, неозначава че пак ще се случи.
В началото на бременността причините за аборт са най-вече генетични, а те не се повтарят /най-просто казано природата е сгрешила при копирането на някой ген и чрез аборта отстрянява  грешката...все едно преписваш нещо на бял лист - когато сгрешиш -късаш листа и започваш пак отново/ Very Happy
Цитирай

Sofia

Скъпа не се обвинявай за нищо, просто така е трябвало да стане и толкова, няма начин да го върнеш, аз също загубих бебето си при това в 25 г.с. но това е положението сега се старая до колкото ми е възможно да гледам позитивно на живота и да вярвам че следващия път това няма да се случи.
А сега за матергина-а и на мен ми го предписаха защото имах същия проблем той предизвиква контракции за да изхвърлиш задържаната кръв, е при мен не помогна та се наложи втори кюртаж, но надявам се при теб да помогне.

Прегръщам те и ти пожелавам всичко да е наред с теб за д аможе скоро да се похвалиш че отново си бременна Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.