Моля помогнете ми

  • 563
  • 2
  •   1
Отговори
Мили момичета моля ви за помощ. Много съм притеснена. Преди една седмица ми се наложи да направя аборт, защото се оказа, че бебето което толкова чакахме не е оцеляло. Слабо бях прокървила и ми изписаха фолиева киселина и утрогестан. Всичко беше наред. Точно след три дни обаче се окоза че плода вече няма сърдечна дейност, която толкова ясно бях видяля. Страшно се разстроих, почнах да виня себе си, докотори и въобще всички. Направиха ми кюртаж и след шест дни, те.е днес отидох на контролен преглед оказа се че още има кръв в матката предписаха ми ново лекарство Матегрин. Но сега и затова се притеснявам какво означава това. Докторите казаха че смятат че ще се оправи, но ако не какво следва-страх ме е. Ако някой е преживял подобно нещо нека ми пише.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 910
Много съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.
Понякога се случат такива неща и не трябва да виниш себе си.
Вина няма никой. Просто природата си знае работата - оставя да се развиват само най- силните и здрави ембриони. Приеми,че така е трябвало да бъде и не го преживявай толкова навътре/ зная че не е лесно/.
Матергин-а е за да спре кръвотечението.
Ще се оправиш не се притеснявай.
Пожелавам ти много скоро да се похвалиш с най-прекрасната новина.
И не се тревожи, това че веднъж се е случило така, неозначава че пак ще се случи.
В началото на бременността причините за аборт са най-вече генетични, а те не се повтарят /най-просто казано природата е сгрешила при копирането на някой ген и чрез аборта отстрянява  грешката...все едно преписваш нещо на бял лист - когато сгрешиш -късаш листа и започваш пак отново/ Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 150
Скъпа не се обвинявай за нищо, просто така е трябвало да стане и толкова, няма начин да го върнеш, аз също загубих бебето си при това в 25 г.с. но това е положението сега се старая до колкото ми е възможно да гледам позитивно на живота и да вярвам че следващия път това няма да се случи.
А сега за матергина-а и на мен ми го предписаха защото имах същия проблем той предизвиква контракции за да изхвърлиш задържаната кръв, е при мен не помогна та се наложи втори кюртаж, но надявам се при теб да помогне.

Прегръщам те и ти пожелавам всичко да е наред с теб за д аможе скоро да се похвалиш че отново си бременна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт