какво да подаря за кръщене на 1 год.момиче

  • 9 394
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Моля дайте ми идея какво се подарява на кръщене на бебе на 1 год.Сумата мисля да е около 40 50 лв.
Също да питам какво да подаря на Новородено-Кумове сме на родителите.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 550
На нас ни предстои кръщене и който от гостите ме е питал какво да подари съм му казала за дава пари. Лично аз обичам да си избирам нещата за децата или пак да обединя няколко суми и да им купя нещо по-съществено.
Най-добре да питаш какво искат, ако държиш да е подарък или да изберете заедно, ако има такава възможност.

# 2
  • Мнения: 4 915
За кръщенето - може би едно малко нежно златно медальонче с Богородица и младенеца? Или златна паричка - от БНБ? Ако семейството ви е близко.

За новороденото - щом сте кумове, можеш да се отчетеш примерно с качествен бебефон, столче за хранене, кошара за игра, весела и красива картина за детската стая, кошница за автомобил и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Първо - хубава дрешка - рокличка, примерно, заедно с придружаващото я за бебчето облекло. Златно колие с медалион, Богородица с младенеца /струва ми се, че кръстче не би бил много сполучлив избор, специално за случая/. Добре е медалионът да бъде предварително осветен, или пък свещеникът, който ще извърши кръщението, да го освети по време на ритуала. Към колието може да се избере и гривничка в тон с него.
Другите подаръци, ако има такива, са според вкуса на избиращия и тези,  за които са предназначени. Най-добре е да уточните какво би им било от полза или просто би ги зарадвало.

# 4
  • Мнения: 1 492
Аз съм против скъпите, но безполезни подаръци.
Ако знаеш какво си има вече бебчо ще ти е по-лесно да избереш. Родителите ще са по-доволни на бебефон, кошара, шезлонг, спален комплект,сокоизстисквачка, разни такива полезни неща, от колкото на бижу, което в момента няма да се използва.
А за кръщенето може и дрешка, може и играчка, може и двете в комбинация. Ето това например е 36лв.
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1948005&parent=4811

# 5
  • Мнения: 742
Ние кръстихме Криската на Богородица /15.08/ и подаръците които и подариха - бяха злато, пари и дрешки...мисля че това е най-подходящо!

Колкото до новороденото - попитай от какво имат нужда -
За кръщенето - може би едно малко нежно златно медальонче с Богородица и младенеца? Или златна паричка - от БНБ? Ако семейството ви е близко.

За новороденото - щом сте кумове, можеш да се отчетеш примерно с качествен бебефон, столче за хранене, кошара за игра, весела и красива картина за детската стая, кошница за автомобил и т.н.

от нашите кумове освен всичко останало имаме и столче за хранене - страхотно е!

# 6
  • Мнения: 8 505
Аз ще напиша какво не бих искала дъщеря ми да получи като подарък за кръщенето си-именно златна джунджурийка,било то Богородица,кръст,обеци или друго.Бих предпочела нещо практично.Винаги ми е било странно подаряването на такъв тип неща-може би традиция,останала от едно време.

# 7
  • Мнения: 139
благодаря за идеите!Ще се радвам на още!

# 8
  • Мнения: 272
За мен пък именно златното медалионче Богородица с младенеца и една голяма пендара с Рождество в сребърна кутийка с Арх. Михаил /от майка ми от магазина в Св. Неделя/ са най- най стойностните подаръци. Защото това са спомени за детето като порастне от нейното кръщене. Но ние нямаме материални затруднение относно изхранаване и обличане.

# 9
  • Мнения: 8 505
И ние нямаме.Но съдя по себе си-имам подобни подаръци,на които не обръщам никакво внимание.Предпочитам детето ми да се радва в момента на подаръка си,а не да се чудя дали след години ще го оцени.

# 10
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Цитат
За новороденото - щом сте кумове, можеш да се отчетеш примерно с качествен бебефон, столче за хранене, кошара за игра, весела и красива картина за детската стая, кошница за автомобил и т.н.
 
 


Аз съм привърженик на полезните подаръци защото при тая скъпотия по-добре и за родителите и за теб да попиташ предварително от какво имат нужда.Така ще си спокойна че подаръка ще бъде харесан.

Относно кръщавката май  щете посъветвам да последваш съвета на Камелия защото всички деца обичат този вид моторчета,колела и други подобни.Поне моя син голяма игра хвърли с него.
А от друга страна пък за мен най-хубавите подаръци бяха тези в пари.
 

# 11
  • Мнения: 6 039
и за двата повода, мисля че е подоходящо малка златна гризничка с надпис с името на детето.

# 12
  • Мнения: 4 965
И аз мисля, че за двата повода е добре да подариш някакво бижу. Все пак, става въпрос за голямо събитие, а и бижутата са си чиста инвестиция и прекрасен спомен (другите вещи се използват временно и заминават или на боклука, или при друго бебе).

Веднага пример с подаръци за моите щерки и при 2-та повода:
на изписването им нашите кумове им подариха златни висулки-слончета; баба ми им подари гривнички с имената; едни приятели - буквичките им; леля ми - златни иконки с Богородица; и подобни.

За кръщенето - ако си кръстница - задължително златно кръстче (осветено) и дрешки. Кръстниците на шушулките им подариха по 1 ланец с кръстче, по 1 златна монета и ги облякоха от-до.
Ако си просто гост на кръщенето -
За кръщенето - може би едно малко нежно златно медальонче с Богородица и младенеца? Или златна паричка - от БНБ? Ако семейството ви е близко.

Ако не сте особено близки - някаква дрешка и играчка.

# 13
  • Мнения: 3 698
За кръщенето - може би едно малко нежно златно медальонче с Богородица и младенеца? Или златна паричка - от БНБ? Ако семейството ви е близко.

За новороденото - щом сте кумове, можеш да се отчетеш примерно с качествен бебефон, столче за хранене, кошара за игра, весела и красива картина за детската стая, кошница за автомобил и т.н.


Според мен това са прекрасни идеи   bouquet
Единственото за което се сещам да допълня е да проучиш какво нямат, за да не стане повторение, аз бих се зарадвала повече на бебефон или кошара пред моторче, все пак детенцето е новородено.Желая ви весел празник !

# 14
  • Мнения: 1 492
Според мен това са прекрасни идеи   bouquet
Единственото за което се сещам да допълня е да проучиш какво нямат, за да не стане повторение, аз бих се зарадвала повече на бебефон или кошара пред моторче, все пак детенцето е новородено.Желая ви весел празник !
За две дечица става въпрос, моторчето е за детенцето на 1 год., а бебефона за новороденото.

Общи условия

Активация на акаунт