Как се дава камомила за успокояване на зъбките?

  • 877
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
Попрегледах няколко теми и всеки дава различна камомилаCH 9 или 12 или 15, и по колко гранулки в колко вода и по колко пъти на ден!
Благодаря за отговорите предварително!

# 1
  • Мнения: 8 505
Давах 9 СН по 5 гранули 3 пъти дневно.В количество вода колкото да се разтворят.
При дъщеря ми имаше ефект само при първите 2 зъба Confused

# 2
На мен ми казаха да си взема Chamomilla 15 CH и да давам по 4-5 пъти на ден по 5 хапченца, а при нужа и по-често. Още не съм пробвала да му давам редовно, въпреки че от 2-3 дена е по-кисел от друг път и май ще ги почнем и ние  newsm78
Аз ще ги давам разтворени в малко кърма, понеже не сме любители на водата, но се разтварят в около 20 ml вода.

# 3
  • Мнения: 1 353
 Ние сме на пет и половина и педито ни каза от камомилаCH 9 по две гранулки в лъжичка вода три пъти на ден. Изрично подчерта да не пипам гранулите не знам защо

# 4
  • Мнения: 2 000
Ние сме на пет и половина и педито ни каза от камомилаCH 9 по две гранулки в лъжичка вода три пъти на ден. Изрично подчерта да не пипам гранулите не знам защо
Казват да не се пипат с ръка и освен това да се бъркат само с пластмасова лъжичка като се разтварят с водата. В противен случай им се губела силата на хапченцата. Обаче не знам до колко е вярно това Simple Smile

# 5
  • Мнения: 816
Ние сме на пет и половина и педито ни каза от камомилаCH 9 по две гранулки в лъжичка вода три пъти на ден. Изрично подчерта да не пипам гранулите не знам защо


защото активната съставка е  по повърхността на гранулките. Добре е съдчето в което се разтварят да се мие после хубаво с веро, както и лъжичката, защото може да остане по ръбовете.
Не се приема повече от три дена.

# 6
  • Мнения: 1 655
много ви благодаря майчета!
Днес беше направо критичен ден пищене, рев, иска на рце да си стапва на краката, да си паха всичко в устата, луднах!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Aз съм си взела 9 CH.Вземам шишенце от спирт измито много добре,слагам 5 гранулки,наливам прецедена преварена вода,затварям капачката и разклащам.Хубаво е да се бие/удря/ в дланта на едната ръка 200 пъти.Дава се 2-3 пъти на ден по 1/3 капачка.Това ми го каза моят хомеопат,а и вече 5 години така ползвам хомеопатията.Дори според него когато шишенцето остане наполовина само се долива вода/преварена и прецедена/,но аз си правя ново.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
Aз съм си взела 9 CH.Вземам шишенце от спирт измито много добре,слагам 5 гранулки,наливам прецедена преварена вода,затварям капачката и разклащам.Хубаво е да се бие/удря/ в дланта на едната ръка 200 пъти.Дава се 2-3 пъти на ден по 1/3 капачка.Това ми го каза моят хомеопат,а и вече 5 години така ползвам хомеопатията.Дори според него когато шишенцето остане наполовина само се долива вода/преварена и прецедена/,но аз си правя ново.
А колко точно вода се слага?

# 9
  • Мнения: 816
МАрго и само 10 пъти може да се удря Grinning къде ти ще броиш 200 удряния, тя ръката ти ще почервенее Wink десет са достатъчно.

# 10
  • Мнения: 47 902
аз давам направо в устата,една по една гранулките,(знам че може да се задави евентуално),но той си умира от кеф и си ги смуче,но иначе непременно ли трябва да са във вода ратворени?

# 11
  • Мнения: 140
Доколкото ми обясни аптекаря в хомеопатична аптека СН зависи от възрастта и кг на детето,на нас ни даде камомила 15СН.Давам разтворени 5 гранулки в 5-6 лъжички вода всяка вечер преди лягане вече 2 месеца. Хомеопат ни обясни,че действа с натрупване във времето ,но не трябва да давам повече от два пъти на ден.Също така пак по негова препоръка го давам с метална лъжичка,така ефектът от лекарството бил по-голям Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт