Подарък за чужденци?

  • 5 988
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 779
Искаме да подарим нещо за спомен от България на едни наши приятели-американци.Но да е нещо по-голямо от обикновен сувенир.Сетих се за голяма икона,но те са католици и незнам дали ще е уместно  Rolling Eyes
Дайте някакви идей плийз  Praynig

# 1
  • Мнения: 194
Виж кво се сетих-ракиен казан Mr. GreenХем голямо,хем българско,хем интересно Grinning Grinning Grinning       А сега сериозно-може би някаква дърворезба или нещо с българска шевица.Заведете ги на "Етър"-а или на "Самоводската чаршия"в Търново ,ако имате такава възможност и все ще изберете нещо.Ох,дано помогнах поне малко....

# 2
  • София
  • Мнения: 6 779
Хихихи,тва с казана мъ уби  Joy
Дърворезбата е добра идея,мерси  Hug За ходене до Етъра няма време,заминават след 2 дни.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Икона е добра идея, все пак е подарък за спомен от България.

Не знам на какво биха се зарадвали - картина с морски пейзаж, бъклица за вино от дърво, сувенири някакви от дърворезба (Пижо и Пенда). Thinking

# 4
  • Мнения: 5 228
На бул. Васил Левски има един страхотен магазин, казва се Традиция. Мисля, че там ще намериш нещо подходящо, но имам спомен, че му беше много шантаво работното време.
http://www.traditzia.bg/bg/index.php

# 5
  • Мнения: 3 091
За жената красив копринен шал с българска бродерия! Ще хлъцне със сигурност.
За мъжа може маркова ракия - поне 16-годишна, или сервиз за ракия. има страшно интересни троянски - виж в Минерал сувенир.

Има страхотни пана за стена, препоръчвам ги горещо!
За иконите съм против - строго индивидуално е. По-скоро търси нещо традиционно, типично само за България - бродерии, занаяти, розово масло...

# 6
  • София
  • Мнения: 171
Виж в подлеза на ЦУМ има 2 магазина с български сувенири. Има пана, дърворезби, бъклици, бродерии, черги, покривки на 1 кука.....

# 7
  • Мнения: 9 894
На Пиротска също има магазин за традиционни сувенири. Аз лично не обичам куклите, но не мога да не призная, че са красиви. Има и чанове в различна големина и на достъпни цени.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 779
Ровя се из нета и откривам страхотни дърворезби,ръчно рисувана коприна и разни други чудесий,само че всички те са в галерии които не са в София  Sad

Ей момичета страхотни сте     bouquet  ,точно това щях да питам-къде в Сф може да се видят такива произведения.

# 9
  • Мнения: 3 091
Ровя се из нета и откривам страхотни дърворезби,ръчно рисувана коприна и разни други чудесий,само че всички те са в галерии които не са в София  Sad

Ей момичета страхотни сте     bouquet  ,точно това щях да питам-къде в Сф може да се видят такива произведения.
Художествената галерия - има голям магазин за сувенири, минералсувенир, подлеза при президенството... Имаше магазин на художествените занаяти на Витошка, но не помня в кой безистен, но можеш да попиташ...

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В Историческия музей има магазин, там също има много интересни неща - и бижута, и носии, и какво ли не. На моя син му купих дървено кречетало.  Mr. Green Та сега да ми надува главата.  ooooh!

# 11
  • Мнения: 8 917
Искаме да подарим нещо за спомен от България на едни наши приятели-американци.Но да е нещо по-голямо от обикновен сувенир.Сетих се за голяма икона,но те са католици и незнам дали ще е уместно  Rolling Eyes
Дайте някакви идей плийз  Praynig
Пано, което става на плато за ядки - сек ще ти го покажа Peace

# 12
  • Мнения: 8 917
Искаме да подарим нещо за спомен от България на едни наши приятели-американци.Но да е нещо по-голямо от обикновен сувенир.Сетих се за голяма икона,но те са католици и незнам дали ще е уместно  Rolling Eyes
Дайте някакви идей плийз  Praynig
Пано, което става на плато за ядки - сек ще ти го покажа Peace




Ето в това ми "останаха очите" Mr. Green Дизайнерско е - крачетата му се махат и става като пано, а иначе е дърворезба и тези "ябълки" които виждате са като на "пружина" - самото дърво се огъва така - нагоре - надолу...ама как го обясних само ooooh!. Беше 55 лв в един арт магазин а жената е преподавателка и прави също бижута, пана, рисува пана и т.н. Ако те интерсува ще ти го кажа и къде е Peace Иначе като разнер е около 20*30 - нещо такова newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 6 779


Ето в това ми "останаха очите" Mr. Green Дизайнерско е - крачетата му се махат и става като пано, а иначе е дърворезба и тези "ябълки" които виждате са като на "пружина" - самото дърво се огъва така - нагоре - надолу...ама как го обясних само ooooh!. Беше 55 лв в един арт магазин а жената е преподавателка и прави също бижута, пана, рисува пана и т.н. Ако те интерсува ще ти го кажа и къде е Peace Иначе като разнер е около 20*30 - нещо такова newsm78

Да, да интересува ме  bowuu много е оригинално и сигурно е уникат,но може пък да има и други подобни  Wink

# 14
  • Мнения: 8 917


Ето в това ми "останаха очите" Mr. Green Дизайнерско е - крачетата му се махат и става като пано, а иначе е дърворезба и тези "ябълки" които виждате са като на "пружина" - самото дърво се огъва така - нагоре - надолу...ама как го обясних само ooooh!. Беше 55 лв в един арт магазин а жената е преподавателка и прави също бижута, пана, рисува пана и т.н. Ако те интерсува ще ти го кажа и къде е Peace Иначе като разнер е около 20*30 - нещо такова newsm78

Да, да интересува ме  bowuu много е оригинално и сигурно е уникат,но може пък да има и други подобни  Wink
Ами доколкото знам е уникат и е останало само това. Адреса ще ти го пратя на лични, за да го видиш първо ти, за да не ти го измъкне някой понеже е единствено;-)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт