Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 15 дек. 2004, 20:47 ч.
  • Преглеждания  458  Мнения  6  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте! Имам нужда от съвет! Преди няколко дни ми се обади счетоводителката във фирмата в която работя и ми каза, че получаването на майчинските след навършване на една година н детето зависи от доходите на съпруга ми т.е. че аз след 19 април 2005 год. няма да имам право на майчински. Изпрати ми и следния текст: /изменение и доп. - ДВ, бр. 69 от 2004 год./ Право на семейни помощи по чл.2,т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семеюйството за преходните 6 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта от закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, освен в случаите по чл. 7, ал.2"

  Въпросът ми е вярно ли е, че ако съпругат ми има доходи над 600 лв. аз няма да имам право на майчински след навършване на детето на една година? Много съм объркана, мислех, че майчинските се взимат до втората година, независимо то доходите на съпруга. Предварително ви благодаря!!!

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 312
Става дума за Закона за семейни помощи за деца

# 2
  • София
  • Мнения: 710
Това касае детските (18лв.), а не майчинските. Майчинските си ги получаваш и втората година, щом си била осигурявана преди раждането. Нещо не е наясно тази жена.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 238
аман от пишман , счетоводителки дето ги мързи да си четат нормативната база както се полага  Imp

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 608
Ako si na trudov dogovor vyv firmata teb te kasae Kodeksa na truda, spored koito platenoto maichinstvo e do 2 g. vyzrast na deteto i ne zavisi ot dohodite na semeistvoto.

# 5
  • Calgary,AB,Canada
  • Мнения: 114
А тази счетоводителка дали е прочела какво пише в чл.2, т.1,3, и т.н....
Майчинството, което в момента е 120 лв получаваш от фирмата, в която работиш/ след превод от НОИ по сметка на работодателя/ до навършване на 2 години на детето. Ако решиш да се върнеш преди това на работа, получаваш заплатата плюс 50 % от майчинството/ "работеща майка"/. Това, което зависи от средномесечния доход на семейството 6 месеца назад са детските/ по-горе мамите са го написали/, 18-те лева, само че тях не ги получаваш от работодателя, а от служба "Социално подпомагане"към общината, така че тази счетоводителка не би трябвало да има"притеснения" кое и как ще получаваш.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 019
Аз не съм още мама..но аман от пишман счетоводителки...кой държи такава "счетоводителка" бре Imp  Imp  Imp
Както са ти казали по-нагоре това се отнася до получаването на детските....ти майчинство имаш право да си получявяш до навършване на две годинте на детето ти.....амам те са ти обяснили другите мами. Не се притеснявай.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт