Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 23 авг. 2006, 16:45 ч.

Питанка до работещи в полицията

  • 460
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 450
Може ли да разчитам на паспорта си като документ за самоличнст и в страната при евентуална проверка?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 7 490
Паспорт? От старите паспорт ли?

# 2
  • сърцето ми е до морето
  • Мнения: 1 305
не работя в полиция, но мисля, че би трябвало-предполагам, че става въпрос за международен паспорт

# 3
  • Мнения: 522
А аз ако мога се намеся с едно въпросче:
Изтекъл международен паспорт трябва ли де се връща в полицията и ако да, в какъв размер е глобата?

# 4
  • out of space
  • Мнения: 7 490
А аз ако мога се намеся с едно въпросче:
Изтекъл международен паспорт трябва ли де се връща в полицията и ако да, в какъв размер е глобата?

50 кинта. Да, трябва да се върне.

# 5
  • сърцето ми е до морето
  • Мнения: 1 305
Деси, наскоро имаше такава тема в клюто,но сега нещо не мога да я намеря. Там имаше и мнения,че понякога това е по преценка

# 6
  • София
  • Мнения: 6 154
Чл. 34. (1) Паспортът е документ за преминаване на държавната граница на Република България и за пребиваване извън страната.
(2) Паспортът е основен идентификационен документ за самоличност на българските граждани и на територията на Република България.
(3) Българските граждани, притежаващи заместващи паспорта документи, могат да удостоверят самоличността си с тях в рамките на срока, за който са издадени.

# 7
 За международния паспорт- изтекъл срок-да връща се в полицията/там където ти е издаден/, а по отношение на глобата е от 50 до 200лв., чийто размер се преценява и определя от началника на паспортна служба.Според чл.34,ал.2 от ЗБДС" паспортът е основен идентификационен документ за самоличността на българските граждани и на територията на Република България."

# 8
  • Мнения: 13 450
Чл. 34. (1) Паспортът е документ за преминаване на държавната граница на Република България и за пребиваване извън страната.
(2) Паспортът е основен идентификационен документ за самоличност на българските граждани и на територията на Република България.
(3) Българските граждани, притежаващи заместващи паспорта документи, могат да удостоверят самоличността си с тях в рамките на срока, за който са издадени.


Много благодаря!!!Да, международен паспорт имах предвид!!!



Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт