Как да приготвя Цигански сос ?

  • 3 885
  • 9
  •   1
Отговори
Преди време бях в командировка във Велико Търново. Наред с всички забележителности там, посетих и ресторант Щастливеца. Там ядох котлети в цигански сос. Този сос беше вълшебен! Много ми хареса и понеже обичам да се въртя в кухнята ми се прииска да изненадам семейството с него. Да ама не! Не мога да намеря рецептата му. Та сега се обръщам за помощ към вас, ако някой има някаква информация за него да я сподели. Ще бъда много благодарен!

# 1
  • Мнения: 4 176
Какво представляваше соса?
Може да има и друго име.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Чакай да се намеся, щото тоз, дет' пита е мъж ми  Wink

Каза, че имало гъби, бекон и разни други неща.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Лалка, ми що се буташ и ти тука Thinking... ще развалиш изненадата на златния ти мъж  Mr. Green.........сори за офф-а

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Няма бе, той ми поръча да питам, ама явно се е чудил какво да прави рано сутринта, докато си пие кафето  Laughing

# 5
  • Мнения: 855
Аз съм яла цигански сос, но без бекон и гъби, явно на различни места се приготвя по различен начин. Този който знам е следният:
3-4 глави лук
кисели краставички- 1/2 буркан приблизително
чесън 1/2 глава, може и 1 цяла, ако обичате
лютеница- 1 буркан /да не е домашна, че става много мазен и тежък соса/
Нарязваме на ситно лука и го слагаме да се задуши, добавяме краставичките нарязани на малки кубчета. После добавяме лютеницата с половината от ситно нарязания чесън. Пълним бурканчето от лютеницата с вода и го изливаме вътре. Оставяме така соса да покъкри и да се сгъсти малко. Малко преди да го махнем от котлона слагаме останалият чесън.
Това е моят цигански сос и страшно върви и на свинско и на пилешко, един път даже го  хапнахме и със скумрия на скара  Grinning Между другото няма да е лошо ако се сложат и гъбки, че и бекон  Grinning Пак ще си е вкусотия

# 6
  • Мнения: 502
Фирма "Нестле" имат такъв сос,който го предлагат на заведенията в големи разфасовки.На прах е и го няма по магазините.Най - вероятно такъв са използвали в "Щастливеца".

# 7
  • Мнения: 446
Кратка справка в интернет показа, че в соса има доматено пюре /леко сгъстено/, гъби, нарязани на ивици /и трюфел може да се добави/, шунка, език и се овкусява с Мадейра и кайенски пипер. Звучи сложно...

# 8
Благодаря, ви момичета Heart Eyes! Трогнат съм от отзивчивостта ви! Ще опитам всички варианти. За пояснение само да кажа, че соса е кафяв на цвят. Надявам се да успея.  Желая ви много любов!

# 9
  • Мнения: 9 092
Винаги с  идеи сме на разположение на мъже, опитващи се да изненадат половинките си  Hug Hug Hug Особено ако скоро приложат идеята на практика  hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт