Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравеите!МОля ви кажете ми 15мл.колко чаени лажички пюре са.Педито ни каза на ден да давам по толкова от зеленчуково или плодово пюре.На 4мес.сме и не сме пили сокове заради колики.

# 1
  • гр.Бургас
ами да ти кажа аз първо започнах да й давам сокчета,а после пюрета newsm78
относно захранването започваш първия ден с 1-2 лъжички.2 ден  4-5 лъжички и така за няколко дни започваш да даваш цяло пюре Peace

# 2
Аз лично никога не съм мерила количеството пюре на бебка!Започнах с 2 чаени лъжици и за около 2 седмици стигнахме до половин плодово newsm78Бях се притеснила че няма да може никога да свикне с храната,но като започнах зел.пюре изведнъж реши да протестира против него,а плодовите ги ядеше като невидяла hahahaСега пък иска само каша и АМ ooooh!
Така че не се притеснявай детето само ще ти каже колко иска!
Вникакъв случай обаче не го насилвай да яде !  bouquet

# 3
  • Варна
1-2 лЪжички от пюрето, на втория ден 2-3 и така нататък Peace

# 4
  • София
Мисля, че една чаена лъжичка е 5мл(не съм сигурна), започни с една-две, на вторият и третият ден пак така и ако няма никакви реакции от страна на бебчо, внимателно увеличавай дозата.

# 5
  • София
Първия ден сутринта 1-2 лъж. следобяд още 1-2 и на следващия ден вече половин пюре.Аз така сам правила.

# 6
  • Varna
лъжички  Peace

Ако искаш да спазиш препоръките на педиатърката за грамажа, виж това: http://kulinar.gbg.bg/converter.php  Hug

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт