Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

София

здравейте! някой ползвал ли е помпичка за нос на чико, имало ли е резултат. нашето бебе е на два месеца без малко, не е хремаво, но има някакви секретчета в носа, които му пречат добре да диша. как се оправихте с това?
Цитирай

гр.Бургас

води ли я на лекар? защото когато мойта Алекс беше на 2 месеца имаше заден ринит и трябваше да й пръскам в нослето със Стеримар,по една капка витамин Ц и по няколко капки разтвор от лайка,защото беше много малка за капки.относно помпата- и аз съм ползвала ,но не на Чико.знам обаче,че трябва много да си внимателна,защото носленцето е още мъничко да не й направиш нещо
Цитирай

акаунта е семеен

Сори не е по-темата, но Криската от вчера е с хрема и ми казаха да капвам в нослето витамин С.
Mishel, имаше ли ефект?Аз помислих че не съм разбрала...как точно се дава витамин С на 4-месечно бебе?
Цитирай

гр.Бургас

Сори не е по-темата, но Криската от вчера е с хрема и ми казаха да капвам в нослето витамин С.
Mishel, имаше ли ефект?Аз помислих че не съм разбрала...как точно се дава витамин С на 4-месечно бебе?

с капкомер.чупиш ампулата и даваш 3 на ден по 1 капка във всяка ноздра,а останалия витамин го изхвърляш
Цитирай

акаунта е семеен

smile3525 Благодаря!
Цитирай

първо,вит ц може да го даваш на бебето да го пие-по една малка ампула на ден,второ-в носа вит ц адски щипе!може да го пробваш на себе си Wink,аз не слагам на децата ми нищо в нослетата,освен физиологичен разтвор(може под формата на крем-нисита,или спрей-стеримар)
трето-за помпичката-първо се слага физ разтвор,изчаква се няколко минути секретите да се поразтворят,и се изчиства с помпичката-много е удобна!
Цитирай

гр.Бургас

незнам дали щипе вит.ц но определено знам че помага. и само да добавя,че когато се купува вит ц обезателно в аптеката трябва да се каже че е за дете ,защото има значение
Цитирай

здравейте! някой ползвал ли е помпичка за нос на чико, имало ли е резултат. нашето бебе е на два месеца без малко, не е хремаво, но има някакви секретчета в носа, които му пречат добре да диша. как се оправихте с това?
Помпата помага само при течен секрет.Запушваш едната ноздра,изгонваш въздуха от помпата (със стискане),пъхаш внимателно накрайника в свободната ноздра и отпускаш помпата.Междувременно заведи детето на лекар.
Цитирай

София

Да, ползвала съм помпичка, но не на Чико, а на камера. Казват, че на Чико била много добра. Честно казано, много ми беше трудно да я ползвам и да вадя секрети от нослето на детето ми, когато беше толкова малко. Самото носле е много мъничко и трябва да се манипулира внимателно. Моята педиатърка и сестрата й ме съветваха да пръскам физиологичен разтвор или Стеримар в ноздричките, да изчакам около  минути и да навия крайчеца на мека кърпа и да го вкарам и да го завъртя в ноздричката и така обирам секретите.
Сега вече мога много лесно да  вадя секрети с помпичката, защото вече сме на  месеца, но преди не успявах.
Цитирай

София, център

Може и друг вариант - първо със Стеримар, за да се втечнят секретите, и после внимателно с клечка за уши, но не бебешка, а обикновена, да се оберат секретите. Може и с фитилче от салфетка!
Цитирай

Русе-Враца

Наща помпичка е съвсем обикновенна.Мога да кажа че има ефект.
Цитирай

София

Ние сме с помпичката на Чико. Първо капвам няколко капки физиологичен разтвор в ноздричките за втечняване на секрета и след 3-4 мин. изпомпвам. В аптеките продават физиологичен разтвор в пластмасови ампули.
Цитирай

София

И нашата помпичка е на чико и ми е много удобна. До сега не ми се е налагало да втечнявам секретите, т.е. не са били сухи и лесно се вадят. Не е имало нужда да го водя на лекар, защото след изваждането не са се образували нови и не е имал хрема.
Цитирай

гетото

Единствено с на Чико помпичката мога да изтеглям секретите от нослето.
Цитирай

София

благодаря ви за отговорите!
водих го на лекар, тя ми каза да си купя помпичка. Досега не успявам нещо да се справя. пак ще пробвам.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора