Внимание - РОЛПАЛСТ

  • 40 315
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
   Предупреждавам всички да внимават с въпросната така тиражирана в последно време фирма - Ролпласт!   
   Какво се случи при нас / предварително се извинявам че е малко дълго /: 2 пъти ходихме до офиса им в Младост и говорихме по тел. преди да решим да работим с тях! Девойката в офиса ми каза, че фирмата извършвала и довършителни работи т.е. измазване на пяната около прозореца! Да ама НЕ! Добре че една мама от форума ме предупреди за това, та си извикахме човек за целта! На 22.07 дойде служител от фирмата за да вземе размерите! Искахме 5 камерна Трокал с Ка стъкло, 2 перваза - външен и вътрешен и ролетен комарник! Взе размерите въпросния служител и за наша изненада започна да пише договор! Ние нямахме в наличност парите и се разбраха с мъж ми в първия работен ден да отиде в офиса и да плати 50% и тогава ще ни дадат дата за монтаж! Отива моя мъж в понеделник, плаща и чакаме да ни се обади някой за дата! Минават 2 дни  Shocked и нищо! Звъня аз в офиса в Младост и девойката супер изненадана казва, че е трябвало да ни се обадят от централния офис  #Cussing out! Звъня бясна в централата, а от там една девойка ми обяснява че никой не им е казал че сме платили  Shocked! Както и да е! Дадоха ни дата - 10 август / до 6.08 били в отпуск /!!! Идва 10 и си заминава и никой не идва! След скандал от моя страна на 11.08 вечерта се появяват хубавците. Работата се отложи за понеделник - 14.08! Дойдоха те, махнаха дограмата и ни оставиха един ден да си направим колони от страни! На следващият ден идват да монтират, ама счупили едното стъкло  #Cussing out! Питам аз: къде са ми первазите - не били писани никъде, нямало ги в спецификацията  #Cussing out! Неможели да монтират без вътрешния перваз! Оставиха стъклата и дограмата и си тръгнаха! Бясна бях  #2gunfire! Дойде шефа им да правим анекс към договора! На другият ден - 16.08 дойдоха най-после да монтират, но този път нямали в наличност външни первази, а машината за стъклопакетите била счупена  #Cussing out, но на другия ден щели да дойдат да ги монтират! Като си тръгнаха - изненада: уплътнението на единия прозорец - скъсано  #2gunfire! На 17.08 пристигат със новото стъкло и перваза! Питам ги за комарника, а те ми викат, че ми го били донесли  #Crazy! Кога, като аз дори незнам как изглежда??? Едва ли не ни обвиниха че сме го откраднали  #Cussing out! Питам за уплътнението - неможело да се смени, щото идвало така с дограмата от Германия и го лепели в завода  #Cussing out! Слагат те стъклото, ама прозореца виси  #Cussing out! Опитват се да го регулират, но изненада...болта превърта  Shocked! В изблик на ярост монтажника ми казва, че обкова който предлагат като австрийски е всъщност турски и много често имало дефекти  #2gunfire! Казха ни да направим рекламация и си тръгнаха! Няма да споменавам, че перваза го монтираха така, че ни закриха отводнителите  #Cussing out и после се наложи баща ми да си играе да го оправя  #Cussing out!
   Отиваме ние с мъж ми на 18.08 в офиса в Младост за да направим рекламация! Девойката - няк'ва нова - в тих ужас! Звъни на монтажника да го пита за какво иде реч и му казва да се обади на еди коя си да му изпише нужното от склада! Обажда се и в централата и ни заяви че ще ни се обадят за да ни кажат кога ще оправят висящия прозорец! Най-вероятно като дойдат да ни сложат изчезналия комарник!
   Никой не се обади!!! Изобщо не се учудихме!!!
   Вчера - 23.08 дойдоха монтажниците с комарника! Питам ги за обкова, а тоя с цялата си наглост ми казва че никой не му е казал нищо  #Crazy! Как, като аз бях там, когато девойката говори с него  #Cussing out! Отново с цялата си наглост монтажника ми пробутва някакъв приемо -предавателен протокол играещ и ролята на гаранция в който ми написва, че нямало дефекти и всичко било ОК  #Crazy #Cussing out! С баща ми му теглихме едни, не му платихме остатъка от сумата и му казахме, че ще си видят парите когато наистина всичко най-после е наред!
   Кажете ми заслужава ли си да плащаме 950 лв. за дефектна дограма и за подобно отношение  #Cussing out!!! Вярно че сме дребен клиент, ама и ние сме КЛИЕНТИ и имаме права!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Отвратително отношение!

Наскоро едни приятели слагаха дограма от тях - имаше промоция с комарници. Е, още си чакат комарниците.
Мизерници!

# 2
  • Мнения: 5 622

 Изобщо нямаше нужда да споменаваш, че сте дребни клиенти! НЕ всеки може да има строителна фирма и да купува за милиони, нали?  #Cussing out

Просто нямам думи Sick Както винаги съм казвала, такива "недоразумения" стават само в нашата Държавичка  Stop

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 #Crazy #Crazy #Crazy
какви дребни клиенти бре?! Така ли лесно се вади 1000-ка.

Съседите в неделя си смениха. Тихо, чисто и кротко. Вечерта поливахме събитието. Само да се доизмаже леко покрай прозорците им беше останало.

Но истината е, че ТЕХЕН човек им я смени.

# 4
  • Мнения: 163
Профил Трокал наистина си идва с уплатненията . а по въпроса за монтажа  всички фирми капацитета им е на макс и често стават такива недоразумения не само в Ролпласт а във всички фирми *всичко що е по австрийски, немски и т.н. патент се произвежда в Турция , България и т.н*

# 5
  • Мнения: 2 641
да тази фирма е ужасна Ролпласт
ние си сложихме дограма от Стилпласт и съм доволна хем ги бяхме оставили сами работниците

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Като гледам май повечето фирми са така и не само за дограми, преди време на работа поръчахме врати с каси за офисите от известната вече фирма "Карабулев", вярно качествени са им нещата, но дълго време се чака, а освен това 9бр. за тях са малко, работели върху по-големи поръчки и на всичкото отгоре след като монтираха вратите с касите не сложиха первазите, сложиха ги след 2месеци уговорки, като първо донесоха первази с друг цвят и ме кръщаваха, че това били поръчаните первази............ А на PVC дограмата майсторите и до ден днешен не дойдоха да сложат капачетата на пантите на прозорците, били сме ги загубили така казаха. Ами като имат много поръчки и не могат да ги изпълнят качествено да не ги приемат, лесно на чужди гръб се трупат парички, а после ние да му мислим и да си хабим нервите. Не всеки може да прави хотели и да прави поръчки за хиляди левове. Но с хотелите е друга работа, там щат не щат изпълняват в срок и качествено, защото не са си взели всичките пари и търпят неустойки по договора, ако всичко не е в ред.

# 7
  • Мнения: 2 180
А на мен ми пуснаха от Ролпласт писмо за потвърждаване на салда и се оказа,че нашата фирмата им дължи някаква дребна сума. Интересното беше,че никой не е поръчвал такава стока от тях, няма подпис на получател на фактурата и не е стигнала до мен за осчетоводяване.
Не съм я платила поради тези причини. Rolling Eyes
А и те не се обадиха да докажат, че стоката е изнесена от склада им, че е транспортирана и т.н.

# 8
  • Мнения: 4 202
Фирмите за дограми имат адски много работа лятото и понеже не им достига персонал всеки младеж над 18 г. може да се цани за монтажник при тях. Друг е въпросът този младеж дали е хващал отверка през живота. Познавам няколко такива момченца, които от нямане какво друго да работят се захванаха с дограми, а повярвайте и една крушка не бяха сменили до сега, та как може да очакваме качествена услуга, като служителите са супер зле  #2gunfire

Преди 2 години и ние сменяхме част от дограмата у дома и имахме разни проблеми, като например това, че едното крило на прозореца е невъзможно да се отвори без клещи, идваха, гледаха, разхлабваха, ама така и не го ползваме това крило, поне да го бяхме направили неотваряемо, че е по евтино, но нашето е бял кахър в сравнение с нервите, които е изхабила benighted

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
В магазина на мъжа ми, който е съседен на един от офисите на Ролпласт редовно влизат клиенти, недоволни от въпросната фирма и с молба ако може ние да им дооправим дограмата или да направим профилактиката, тъй като Ролпласт или са си оставили ръцете или отказват да отидат на профилактика след като вече са си взели парите.
*всичко що е по австрийски, немски и т.н. патент се произвежда в Турция , България и т.н*
Когато човек не е наясно с нещо е по-добре да не прави генерални заключения!

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
А за "Боряна 22" какво ви е мнението?
Управителят на фирмата ни е клиент,
разбират се с мъжа ми, та решихме да поръчаме от там - ПВЦ, 5-камерна с троен стъклопакет(подходяща за драгалевските зими  cold).
Дограмата била ВЕКА, аз нищо не съм чувала за нея newsm78

Свекър ми ни навиваше за Ролпласт, значи добре, че не го послушахме, че хич не ми трябват излишни  главоболия. ooooh!

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 14:56 от Лимонче с меД

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние досега сме поръчвали дограми от една берковска фирма и сме много доволни. Реклама никога не съм й чула по телевизията и даже не знам как се казва. Имам само мобилния на собственика и като му звънна идва, взима размерите и като сложат дограмата - плащаме.

# 12
  • Мнения: 18
VEKA е най-добрата немска дограма. Ние си поръчахме от фирма Евроал и сме страшно доволни. Много са коректни хората, дойдоха навреме и за размерите и за монтажа..нямаше никакви проблеми..а дограмата като качество е супер..сравнявам поне с предишните ни 2 Саламандър. Наистина я препоръчвам.

А за "Боряна 22" какво ви е мнението?
Управителят на фирмата ни е клиент,
разбират се с мъжа ми, та решихме да поръчаме от там - ПВЦ, 5-камерна с троен стъклопакет(подходяща за драгалевските зими  cold).
Дограмата била ВЕКА, аз нищо не съм чувала за нея newsm78

Свекър ми ни навиваше за Ролпласт, значи добре, че не го послушахме, че хич не ми трябват излишни  главоболия. ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 5 828
А за "Боряна 22" какво ви е мнението?

Може ли координатите на фирмата  Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Съчувствам ти.
наистина е ужасно.Мисля си, дали фирмите на такива като мен, които грам не разбират не ги лъжат постоянно.
В смисъл ти избираш скъп вариант, да речем 5 камерна, троен стъклопакет и не знам си какви екстри, ама те дали ти слагат точно това?  Thinking

Някой слагал ли е РЕХАУ??

Общи условия

Активация на акаунт