Въпрос към раждалите майчета - Как се дава име на новородено?

  • 2 406
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 666
И аз ще те посъветвам да се опиташ да оправиш проблема! Не е най-правилното решение да запишеш детето както само ти искаш. Проблемите може да не свършат с това, че го поставяш пред свършен факт, а напротив - да станат по-големи! Затова използвай времето до раждането за мнооооого разговори и ще стигнете до компромисен вариант. И помни, че най-важното е детето да е живо и здраво - пожелавам ти го от все сърце!
А конкретно на въпроса ти не мога да отговоря, защото честно казано не помня какво са ми давали или не да подписвам след раждането. За името питаха мен, а на мъжа ми бяха приготвили бланка на декларация за припознаване, защото нямаме брак.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Когато родителите има сключен брак в болницата взимат данните от личните карти и на двамата, а майката съобщава как да се казва детето и се подписва само тя. От там нататък администратора от болницата носи документите в общината и тя (общината) издава акта за раждане, който родителите си прибират.
С една дума съпругът ти принципно няма да му се налага да се разписва някъде, за да потвърди съгласието си за името на детето.
Но както и по-горе писаха, може би е по-добре "со кротце, со благо" да стигнете до споразумение. Щом единият иска едно име, а другият - друго и никой не отстъпва, тогава изберете трето име, но такова, което и двамата да харесвате.  newsm78 Пък и в крайна сметка това може да не е единственото ви дете - ще имате възможност пак да избирате име за детенце. Пък ако и това не помага хвърляйте жребий  Wink

# 17
  • Мнения: 572
Благодаря ви, мили майчета, знаех, че ще получа отговор и подкрепа от вас. И аз искам много да се разберем с любимия ми, защото той все пак е любимият ми. Току-що получих от него отговор, че е съгласен с мен и моите аргументи...слава на Бога.
Да не ви занимавам повече с това, че е малко лично, но ви благодаря много за разбирането!
Целувки Hug

# 18
  • Мнения: 14 133
при нас питаха само мен и само аз се разписах.

И при мен така, но предварително си харесахме името.

# 19
  • Мнения: 1 975
при нас питаха само мен и само аз се разписах.


И аз така  smile3521

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Зависи за кое име питаш. Ако питаш за личното име на детето, няма проблем да му дадеш това име, което прецениш ти. Просто малко преди изписването изва една сестра и те пита как се казва детето и ти и отговаряш, а тя записва.

Но ако искаш детето ти да носи презиме и фамилия, различни от тези на съпруга ти, тогава вече няма да може.

За справка: навремето майка ми като ме е раждала, ми е дала това име, което тя си е избрала, и то е било различно от името, за което е настоявал баща ми. Нищо не е осуетил.

# 21
  • Мнения: 1 448
Радвам се, че сте оправили проблема  Hug Леко бременеене!

# 22
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
А можете да оставите съдбата да реши как да се казва - като родиш ако е църковен празник на някой светец детето ще има и рожд. и имен ден. Или ако наближава хубав празник след раждането Laughing Успех!

# 23
  • Мнения: 2 849
Имаш време до раждането на бебето .Мисли сега да мине всичко нормално ,да се роди живо и здраво ,ще намериш начин като жена да постигнеш споразумение с таткото . Peace

# 24
  • Мнения: 1 029
Много ми е позната тази ситуация. И моят мъж се беше заинатил за името и искаше да я кръстим на майка му. Опитах се да водя борба с него, но лошото е, че аз самата нямах идея за конкретно име, което да ни хареса и на двамата и накрая се примирих. В крайна сметка жената е страхотна и заслужаваше да я зарадваме. Месец преди да родя, обаче на него му хрумна друго име и решихме да я кръстим така. Не че много ми харесваше, но предпочетох да не си развалям отношенията с него заради подобно нещо. Нито за миг не ми е минавала мисълта да си го запиша в болницата, както на мен ми харесва без негово съгласие. Това щеше да е сигурен начин да си развалим отношенията.
Съветът ми е, ако можете да намерите някакъв компромисен вариант, защото в противен случай само ще се усложнят нещата. Успех!   bouquet

# 25
  • Мнения: 953
при нас питаха само мен и само аз се разписах.

Peace Явно в Бургас е така.

# 26
  • Мнения: 412
сори,че ще те разочаровам и аз
но си изгладете проблемите
там,където раждах аз бащата ходи в някаква служба и записва детето,ако няма такъв-това може да свърши друг близък на родилката
до последно говорехме по гсм-а да не допуснат грешка
защото синът ми се казва Максимилиян Огнян Димитров, притеснявах се допоследно,че може да го напишат с "А" или Огнянов
мисълта ми беше,че в моят случай,ако не бяхме решили единодушно с бащата името,той имаше възможността да го кръсти,както си реши
успех

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
В болницата ходи една служителка и се попълват формуляри, иска се личната карта на бащата.

Актът за раждане го издават в общината, до 10-15 дни обикновено, ще ви кажат къде да си го вземете. На него вие не се подписвате.

Общи условия

Активация на акаунт