Давате ли вода на кърмено бебе?

  • 2 735
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 544
Аз не давах докато беше само на кърма, но след като започнах да въвеждам пюрета започнах и вода да му давам .

# 16
  • Мнения: 1 084
Докато бебка беше на кърма - не, макар че това доведе до безумни спорове със свеки Simple Smile) Сега, когато е на АМ, й давам съвсем мъничко и то само в жегите. Никога не съм й давала вода със захар.

# 17
  • Мнения: 593
Давам, но чиста не я пие /единствено подсладена с чайче ХИП/, но дори и така изпива не повече от 20мл.

# 18
  • Мнения: 742
Давам водичка, колкото да промием устичката...но в повечето случаи я плюе...Какво да се прави - и тя като мама - вода НЕ ПИЕ! rotfImao

# 19
  • Мнения: 241
До 6-я месец се кърмихме, 1-2 пъти дадох чай за колики, който беше плют с отвратена физиономия. Започнах да давам упорито вода в мометнта, в който я захраних на около 5,5 месеца. Сега си пие нормално. Peace

# 20
  • Мнения: 4 915
Не.
Кърменето е най-доброто лекарство за жълтеницата. Виж статиите, които са ти посочили.

Мариела пропи вода на 9 месеца - лятото, по жегите. До 6ти месец беше само на кърма, без сокове, води, чайове и други храни.

# 21
  • Мнения: 8 242
1-2 месец изобщо не давах..
След това съм предлагала, ама само дъвче биберона и плюе.. а с лъжицата всичко навънка избутва  Rolling Eyes ... и се отказах  Crazy И в най големите жеги пак не искше.. та вече хич и не се опитвам  Crazy
Жълтеница имахме 1 ден само още в болницата и това беше.
Кърмим се на поискване и не се притеснявам   Peace

# 22
  • Мнения: 156
Давам  но  рядко пие.

# 23
  • Мнения: 115
И двете ми деца много обичат да пият вода. Пият от новородени. А що се отнася до жълтеницата - при малкия беше силно изявена и продължителна. Педиатърът ни даде същите съвети като на вас. Пихме много подсладена вода и глюкоза и мисля, че това ни помогна.

# 24
  • Мнения: 416
Не, за какво му е?

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Опитвах се да давам, но тя не искаше  Naughty
После се отказах.

Вода пропи, чак след като захраних със зеленуково пюре, но доста по - късно.

# 26
  • Мнения: 811
давала съм,от малък пие много вода,в началото подсладена,постепенно махнах захарта и шипков чай пиеше

# 27
  • Мнения: 2 897
Първия месец изобщо не съм давала вода,после давах ,но той не пиеше много,много.За съжаление водичката е за сметка на количеството кърма,което бебчето изсуква,ако можех да върна времето назад(ама не мога Sad) нямаше изобщо да давам(не знаех за форума тогава,но пак леко се разминах)

# 28
  • Мнения: 49
До 6-ия месец го кърмих. Вода се опитвах да давам , но само си играеше с биберона. Като порасна и го захраних сам реши , че му е време.
Подкрепям мнението, че на изключително кърмените бебета не е необходимо нищо, освен още кърма - докато искат.

# 29
  • Мнения: 21
Да давам й вода, но не чиста, а с чай хип за коликите защото макар че е само на кърма започнаха да мъчат още от втория ден, пък и в родилното ми казаха че трябва да пие водичка или поне след кърмене да си поизплакне устичката.

Общи условия

Активация на акаунт