Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 авг. 2006, 13:58 ч.

детето ми не иска да яде някои храни - ПОМОЩ

• 352
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
здравейте, вече съм малко притеснена от ината на дъщеря ми и се обръщам за помощ. моите тревоги са следните:
1. отказа да яде месо - под каквата и да е форма, от какъвто и да било произход. опитвах да й слагам поне бульон в зеленчуците - пак не, и 20 мл надушва магарето.
2. отказва много зеленчуци
3. отказва всички домашни зеленчукови пюрета
4. вече не иска да яде с лъжица, а само с биберон с голяма дупка
5. не иска да яде парченцата храна, които й пъхам в устата.

тя е на 8 и половина месеца, а като гледам другите деца се справят доста по-добре от нея.
моля дайте идеи как да я приуча да яде всичко, от което малкото й смешно дупе има нужда, защото се притеснявам. напоследък караме само да плодови пюрета - поне те са домашни и пресни. но с всичко друго е голма борба.
а и защо плюе лъжицата? беше се научила добре да са справя с нея, а сега  newsm78
малко съм стресната и от този факт, но той поне не е фатален.

# 1
  • София/Калифорния/Сан Диего
Дано са ти от полза тези съвети.
1. Давай й да яде храни, които харесва. Изчакай да мине малко време и пак опитай с месото.
2. Пробвай различни марки пюрета. Децата имат различни вкусове.
3. Смени лъжицата с друга.
4. Опитай да й даваш пюрета с малко АМ вътре - може така да й харесат повече. Или щом яде плодово - слагай по 1 лъжица в другите пюрета, за да й станат по-сладки и да почне да ги яде.

# 2
  • Белгия/София
Мога да те посъветвам едно единствено нещо - но важно. Поне според мен - НЕ Я НАСИЛВАЙ!!!! Самата аз често не го спазвам това правило, но насилването прави децата злояди, уверявам те. Щом не иска месо - не й го предлагай! Пробвай на всеки 2 седмици и ако отказва - спираш. Няма нужда така или иначе чак толкова от него. Давай й каквото иска - ако ще и само АМ да е - това давай. Плодове или плодови пюрета. Зърнени каши - в тях има всички необходими за развитието им съставки и няма да се притесняваш, че за момента не приема друго. Така или иначе това е временно. Синът ми от около месец приема трохи и парченца бисквитки, а вече е на годинка. Освен това вече цял месец яде само по стотина грама на ден - кисело мляко или плодово пюре. И друго не иска. Но понеже пие по едно шише АМ нощем, притеснения нямам. Опитвам се да не го насилвам. Съзнавам колко е трудно, но опитай - за доброто и на двете ви е! Малко стана многословно, но се надявам да съм ти била поне малко от полза. Поздрави  Heart Eyes

# 3
това е период, ще отмине
и при нас беше така няколко месеца
въоръжи се само с търпение и не насилвай детето
междувременно продължавай да предлагаш - може 5 лъжички да изяде - но месце трябва да има, все пак желязо основно от там черпи

# 4
  • Sofia
момичета, много ви благодаря, както са съветите, така и за подкрепата, защото в такива моменти тя ми е най-важна  Hug   bouquet Hug

# 5
Зъбки или афти да не мъчат детето newsm78

Ако няма здравословна причина, просто детето има собствен вкус, който трябва да откриеш Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт