Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Мили мами от Германия,как е по-евтино да се и3пращат пари до БГ.Дьщеря ми е студентка.И3пращам и всеки месец по 200? по пощата с уестьр юнион.Коства ми 25?.Има ли някаква друга вь3можност?
Цитирай

До сега и аz съм пращала само с WU, zащото обикновен превод от моята банка Sparkasse струва много повече, а и в БГ получателите трябва да доплащат нещо. И така е при всички банки, мисля.

Но сега погледнах на сайта на WU ... zа 200? таксата е 19?. Ти от къде ги пращаш? Reisebank (http://www.reisebank.de/sixcms/detail.php?id=3870&_lang=de) е така да се каже официалният представител на WU zа Германия. За съжаление бЮра имат само в големите градове, най често на гарите и летищата. Ако полzваш друга банка zа превода, стува 10 до 15% от сумата zа пращане(аz при Deutschebank бях проверявала).
Цитирай

Monaco di Baviera

Миналата година превеждах на БГ cметка в Raiffaisenbank  и платих 15 евро за превод oт 300 евро. Парите стигнаха за 3 работни дена.Превеждала съм и на сметка в БГ Пощенска банка, но те  таксуваха допълнително 15 евро и излезна 30 евро общо:twisted:
Raiffaisenbank в БГ не таксуват нищо!
За по малки суми виж Western Union oбаче чрез Reisebank www.reisebank.de.
Цитирай

Иzлъгах  zа 10те % Embarassed .
Postbank работят с WU и услугата се нарича Postbank Minutenservice, а таксите са мин. 20?, иначе 5% от сумата.

А  на мен в Sparkasse ми каzаха, че дали в БГ ще им вzемат още един път такса zависи иzцяло от банката на която пращаш, а не от която. Па може и те да са ме zаблудили нещо Outta Joint . Ама ме zагубиха като спонсор де Twisted Evil
Цитирай

Monaco di Baviera

Цитат на: geri_1

А  на мен в Sparkasse ми каzаха, че дали в БГ ще им вzемат още един път такса zависи иzцяло от банката на която пращаш, а не от която.

На мен също така ми казаха и тъй се оказа.
Но да се доуточня, говоря за клона на Raiffaisen в София. Тук ги преведох  от Deutsche Bank.

Цитат
Ама ме zагубиха като спонсор де Twisted Evil

Мен също Razz
Цитирай

Благодаря ви много 3а отговорите Exclamation  Smile А3 и открих сметка в Добрич в RAIFFEISENBANK,като и моята  тук е в сьщата банка и си мислих че таксите 3а преводи ще са ниски,но ми отговориха ,че банките сьс сьщото име,било тук или в БГ нямат нищо общо помежду си и всяка си определя сама таксите.И така си остана варианта от  пощенска банка с уестьрн юнион.Жалко че няма друга вь3можност Confused Вижда ми се малко скьпичко Mad ама няма как.3абравих да кажа ,че с RAIFFEISENBANK в която е моята сметка ми струва превода 3а тая сума 40? Twisted Evil
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Според мен е по-добре или по-човек или като си ходиш цялата сума, която си решила да отделяш през годината, да сложиш на сметка с карта. Така ще може да си тегли, когато има нужда, а ти си спестяваш много пари. За тях по-добре да си купи нещо.
Цитирай

Много си права,но баща и е комарджия който ми и3игра всичките пари и3работени в Германия Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil и ме е страх че може да му дава или той да я и3нудва.Вече не мога да рискувам Evil or Very Mad
Цитирай

Le 78

Аз също ползвам тези обирджии Уестърнюнион от Франция, но мъжа ми (нали е габровче Very Happy )праща парите по автобусите за БГ. Знам че много хора практикуват това, аз лично съм малко недоверчива, но той никога не е имал проблем
Цитирай

Цитат на: perla
Благодаря ви много 3а отговорите Exclamation  Smile А3 и открих сметка в Добрич в RAIFFEISENBANK,като и моята  тук е в сьщата банка и си мислих че таксите 3а преводи ще са ниски,но ми отговориха ,че банките сьс сьщото име,било тук или в БГ нямат нищо общо помежду си и всяка си определя сама таксите.И така си остана варианта от  пощенска банка с уестьрн юнион.Жалко че няма друга вь3можност Confused Вижда ми се малко скьпичко Mad ама няма как.3абравих да кажа ,че с RAIFFEISENBANK в която е моята сметка ми струва превода 3а тая сума 40? Twisted Evil

Аз си направих сметка в тукашна банка и пратих на нашите дебитната карта, към сметката. Така те ще могат да теглят по всяко време. Мисля, че е 2,50 евро на теглене, не съм сигурна максимума 200 евро ли беше или лева.
Между другото да те питам ти от Добрич ли си?
Цитирай
Да поясня относно лимитите на теглене от банкомати в БГ, защото е всеобща заблудата, че те са 400лв дневно.
Дневният лимит за теглене, е този, който вашата банка е определила - ако той е 1000 евро, то тогава от там ще могат да се изтеглят същите пари в левовата им равностойност.

И още нещо. Вместо да давате карта от банковата си сметка, в която са всичките ви пари, откривайте сметка, в която оставяйте сумата, която трябва да изтеглят.
Цитирай

Цитат на: pg220899
И още нещо. Вместо да давате карта от банковата си сметка, в която са всичките ви пари, откривайте сметка, в която оставяйте сумата, която трябва да изтеглят.

Точно това имах в предвид. Наистина е малко глупаво да си даваш картата, на личната си сметка, а и ние непрекъснато използваме тук дебитните си карти. Тук всеки клиент на банка си има интернет банка, и по нея си извършва плащанията и следи парите в сметките си, а това още повече улеснява.
Мерси за обяснениението относно таксите при тегленето.
Цитирай

Мамо Веси,в Добрич сьм живяла от 1клас до 2000 година,а родителите са ми от Кранево.Идеята 3а отделна сметка с карта кьм нея е наистина добра,ще пора3питам в банката.Пак благодаря.Много сте мили.
Цитирай

France/Добрич

Хей, и аз съм от Добрич т.е. живях там последните 15 години и си го обичам този град А иначе когато се наложи пращам пари по пощата, пристигат за около 5 дни Поздрави на добричлии и весели празници #X-mas
Цитирай

DE

Като бивш банков служител, когато се наложи да пращам пари винаги ползвам банка. Правя превод от нашата банка тук - BNP Paribas в сметка в Първа Инвестиционна Банка в БГ  по SWIFT. Последния път за сравнително голяма сума - 5000 евро, комисионната на БНП беше 16 евро, а в ПИБ нямаше комисионна. Пристигнаха за 2 дена.
За мен Уестърн Юнион  са си обирджии, а да пращам парите по хора е твърде глупаво. Човек веднъж се пари.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора