ИКЕА - впечатления ?!

  • 10 148
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 220
 ХулигАнче, погледни в сайта им дали няма възможност да го поръчаш
http://www.ikea.com/ms/es_ES/

# 46
  • Мнения: 5 475
та, моето мнение:
Дизайн - супер
Цени - ниски  
Качество - още по-ниско.
Мебели: имаме едно малко  бюро, което при сглобяването му нямаше едно чекмедже.
За мебели няма да повтаряме, независимо от ниските цени. иначе за зяпане и запълване на деня - много добре се чуствам в Икеа!
Peace

# 47
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
От магазина миналата седмица взех новия каталог.
Има нов вариант на спалнята МАЛМ, със шкафове на колелца отзад, който много ми хареса:
http://akimages.crossmediaservices.com/dyn_li/600.0.90.0/Retaile … /060723_184_2.JPG
Май MrsG беше казала, че има такава спалня... я да си признае който беше и да дава отзиви.
 

# 48
  • Мнения: 6 167
Мисля,че можеш да поръчаш онлайн каталога, или като ходиш там да заявиш че искаш да го получаваш у дома си.
Аз го разгледах.
В момента проблемът ми е, че съм насочена към меки и нежни цветове, но май ярките са по-модерни. Взех много ярки възглавници от тях лятото,   които да контрастират с дивана, бях щастлива 1-2 месеца с тях, сега съвсем сменям концепцията, но явно Икея не знаят за това
Иначе фиксирах разни неща за кухнята - бурканчета, панички , лъжички,
както и едни разделители за бельо за гардероба или скрина, които ми се струват практични.
Някой ползвал ли е? Те са като плетени такива, има и пластмасови...

# 49
  • Мнения: 486
От магазина миналата седмица взех новия каталог.
Има нов вариант на спалнята МАЛМ, със шкафове на колелца отзад, който много ми хареса:
http://akimages.crossmediaservices.com/dyn_li/600.0.90.0/Retaile … /060723_184_2.JPG
Май MrsG беше казала, че има такава спалня... я да си признае който беше и да дава отзиви.
 

Имаме 2 такива (1 Queen и 1 Twin), но са от стария модел без шкафовете. Какво точно те интересува?

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 23:24 от Ellie

# 50
  • Мнения: 1 393
От магазина миналата седмица взех новия каталог.
Има нов вариант на спалнята МАЛМ, със шкафове на колелца отзад, който много ми хареса:
http://akimages.crossmediaservices.com/dyn_li/600.0.90.0/Retaile … /060723_184_2.JPG
Май MrsG беше казала, че има такава спалня... я да си признае който беше и да дава отзиви.
 
Да, аз съм. Само че нашата е в един от по- светлите цветове (и аз исках тъмната, обаче както и преди съм споменавала, я поръчахме по интернет и тъмния цвят можеше да се купи само от магазин). Но и светлата е много симпатична, даже на мен сега вече ми харесва повече или поне за нашия стил къща и обзавеждане е така. Ние имаме спалнята, закачащите се за нея нощни шкафчета (по- стария модел явно), една висока ракла и две етажерки за стената.
Много сме доволни досега, не знам какво по- точно те интересува, така че питай, ако имаш конкретни въпроси.
Относително лесно я сглобихме помня, единственото, което е може би малък недостатък е, че спалнята е ужасно тежка- според мен веднъж сглоби ли се, няма мърдане. Не знам това доколко е проблем, но ние например искаме евентуално да сложим ламиниран паркет в спалнята и не ми го побира главата как ще я вдигаме/ местим тая спалня, за да стане това.

# 51
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Точно за сглобяването щях да питам. Не е много трудно, значи?
Друго - матрака директно върху скарата на леглото ли се слага, без box spring?

# 52
  • Мнения: 1 393
Да, директно. Ние даже изхвърлихме нашия box spring  Wink

# 53
  • Spain
  • Мнения: 3 750
а има ли някои ето този диван . много се 4удя за него - каtо го пробвах ми беше страшно удобен , но пък е тежък и нито се разгъва нито разглобява .. много се двоумим за двоика от тези
 

# 54
  • Мнения: 11 307
Ани, като този диван не видях днес като ходихме там.
Бяхме видяли в каталога едно страхотно шкафче с колелца за ученичката и решихме да се разходим до там. Сварихме новото отваряне на магазина след 2 месечен ремонт. Голяма дунанма беше! Духова музика минаваше през магазина, програма на естрада отвън, аху иху, хапка и пийка на бира и скара.

Вътре подредено по най-новата им колекция. Имаше интересни идейки. Аз най-много се заплеснах по платовете за завеси, че имам две стаи за дооправяне откъм тая част. Прекарах доста време и при джиджавките за кухня и се сдобих с нова форма за мъфини, няколко ароматни свещи, нов балдахин за леглото на каката (от 10 евро ги бяха намалили на 3) и шкафчето пак за нея, за което отидохме.

Не ми хареса, че са махнали бебешкия кът в ресторанта, а на негово място са направили кът за тинейджъри. В детския клуб пускат само срещу лична карта на родителя (това много неприятно ме изненада). Не приемат шофьорска книжка, отказаха да приемат задграничния ми паспорт (важало било само за френските посетители, нали сме на границата).  #Crazy Добре, че мъжа ми си носеше личната карта в колата, та тича да я носи. Променили бяха и детския клуб - боядисали го в тъмни разцветки  Shocked и го намалили за сметка на ресторанта  ooooh!
А храната днес беше отврат. Confused

# 55
  • Germany
  • Мнения: 1 262
а има ли някои ето този диван . много се 4удя за него - каtо го пробвах ми беше страшно удобен , но пък е тежък и нито се разгъва нито разглобява .. много се двоумим за двоика от тези
 

И двойката и тройката от тези са много удобни и практични, не се колебай Laughing Laughing

Успех

# 56
И ние имаме от ИКЕА - новия каталог- скрин с 4 чекмеджета и нощните шкафчета на серията HOPEN. Сега се чудя и за спалнята. newsm78 Дали ще е стабилна или ,като е от талашит ще се разпадне бързо. Thinking Но като чета отзивите на MrsG  сигурно ще я вземем.Иначе за сглабянето никакъв проблем не сме имали.Бързо и лесно. Всички части си бяха тука. Те са комбинация дърво и стъкло, и нищо не е ожулено или с дефект. Дизайна също ми допада-европейски стил.  Не е някаква мексиканска безвкусица,която видях в доста други магазини тук. И не на последно място -  ниските цени. Peace
 

# 57
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298

 
И ние имаме от ИКЕА - новия каталог- скрин с 4 чекмеджета и нощните шкафчета на серията HOPEN. Сега се чудя и за спалнята. newsm78 Дали ще е стабилна или ,като е от талашит ще се разпадне бързо. Thinking Но като чета отзивите на MrsG  сигурно ще я вземем.Иначе за сглабянето никакъв проблем не сме имали.Бързо и лесно. Всички части си бяха тука. Те са комбинация дърво и стъкло, и нищо не е ожулено или с дефект. Дизайна също ми допада-европейски стил.  Не е някаква мексиканска безвкусица,която видях в доста други магазини тук. И не на последно място -  ниските цени. Peace
 


 И ние си взехме същите, т.е целия спален комплект, но не един ,а 2 скрина ,защото на мен все не ми стига мястото.
 Доволни сме ,лесно ги сглобихме. А миналата седмица взехме и това легло с матрак за единичната стая
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?top … tNumber=S39823964
 + един шкаф за документи, който незнам дали се използва за това ,но ни се вързваше с дайнинга.  Ако знаете как съм го натъпкала ,ако не беше качествен като предишния ,до сега да се е изметнал Laughing.

# 58
  • Мнения: 780
Трета година сме с кухня от IKEA, а вчера си купихме и 2 комбинации холни секции/библиотека. Всичко само си сглобяваме, като се има предвид, че когато правихме кухнята аз бях бременна, а Кейт вече щъкаше навсякъде. Много съм доволна от кухнята, супер удобни шкафове, въртящи се етажерки в ъгловия шкаф (в стария и посмъртно не можех да се натикам и да стигна до задната част, в резултат на което пространтсвото си оставаше неоплозотворено). Веднъж инсталирана кухнята, "лицето" и винаги може да се смени. Все пак нищо не е вечно. Харесва ми, че всеки може сам да подбере различните части и елементи от определена серия, в зависимост от мястото, с което разполага и предпочитанията си. Не съм виждала друг магазин, който да предлага това. Тук по принцип понятието "секция" не е познато и е много трудно (да не кажа нежъзможно) да намериш библиотека, която да не се състои само от рафтове.
Цената също ни устройва. При положение че сме с две малки деца, които колкото и да пазиш или ще нарисуват нещо по мебелите или ще ги залеят или одерат, IKEA според мен е идеално решение поне за първите 5-10 години.
Връщали сме части, заменяли сме.. никога не сме имали проблеми.
Децата обожават да играят в изложените детски стаи без да ми се налага да ги дърпам или обяснявам, че не се пипа. Детската стая е следващата, която ще бъде обзаведена главно от там!  Crazy

# 59
  • Мнения: 2 427
Лошо!!!И на нас всичките ни мебели са маде ин Икеа.И за това нямам търпение да се пренесем в новата си къща ,а мебелите да пратя в къщата на морето.Не ща да ги виждам повече!Имаме кухня ВЕРДЕ,която е толкова удобна че вече не мия на нея откакто съм бременна ,защото ми се скъсва кръста от болки.Мие мъжа ми,сега него го боли кръст.Имаме и диван Икеа,който също така е неудобен,с къса облегалка,изглежда удобен,но седиш ли 5 минути те заболяват мускулите на гърба.Изобщо,според мен всичко е със супер ниско качество и не си струва парите.За гардеробите да не говорим,задължително е да се избуши дъното от шпертплат от към стената,при нас това се получава още на първия ден след сглобяването.Болтове до сега не са ни липсвали,напротив мога да кажа че всички части са изрядни и ако се следи точно упътването,нито ще останат,нито ще липсват болтове.Според мен на Италианския пазар се предлагат много по красиви ,удобни и най-вече качественни мебели от тези на Икеа,а и цените им горе долу са същите.Започнах да купувам само чаршафи и килими от там и съм много доволна от тях.

Общи условия

Активация на акаунт