Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

На Рая й се появяват някакви странни петна- все едно там не я хваща слънцето. Кожата й в тези участъци е по-суха (на някои от местата имаше и зачервяване, но вече го няма). Първото се появи на ръчичката, последваха нови, после по краченцата, а днес виждам и 2 на лицето- на челото и нослето. Преди 2-3 седмици показах на педиатърката петната и тя каза, че това е някакъв дерматит и да я мажа е Елоком. За момента няма никакъв резултат. Само се увеличават тези петна (вече и на лицето!) и се притеснявам. Някой може ли да ми даде съвет какво да правя?
Цитирай

Бг-мама

Моят син също има но е само едно и не се разпространяват .По принцип аз съм много доволна от Елокома не за това петно  по принцип. Щом за толкова време нямаш ефект от него и петната се пръскат трябва да потърсеш съвед от кожен лекар .А също до колкото знам елокома не се ползва повече от 3-4 дни.
Цитирай

София / Пловдив

Рени, води я на кожен!
  С кожни проблеми не смея да експериментирам с джипито и търся специалист. А и този Елком го изписват доста често...
  Стискам палци за бързо оправяне!  Peace
Цитирай

Май сбърках, че не я заведох веднага на кожен. Преди месец и нещо показах първото петно (тогава още не личеше толкова) на ДжиПката и тя само махна с ръка и нищо не каза. А сега тя е в отпуск и нямам идея къде да я заведа.
Цитирай

Germany

А приема ли достатъчно витамини детето?Може да му липсва някой.
Консултирай се с кожен лекар, лошото е, че при споменатите препарати ефекта е временен.
Тези петна за първи път ли ги забелязваш?
Цитирай

Мисля, че не й липсват витамини (храни се доста добре в сравнение със сестра й), ама знам ли... Опитвах да й дам от детските Центрум, но ги плюе.
Когато беше бебе бузките й бяха червени и грапави. Но тези петна се появиха миналия месец.
Цитирай

Burgas

Понякога от слънцето излизат такива петна но това може да каже само кожен лекар.Закарай детето на кожен лекар.
Цитирай
сестра ми горе долу на  възрастта на твоята дъщеричка също имаше такива петна.спомням си ,че доктора изписа някакъв спирт и крем и обясни ,че ако не се обърни внимание могат да се разспространят по цялото тяло,цитирам:'като жиравче'.но с лекарствата още на 3-ия ден петната започнаха да изчезват Hug
Цитирай

vidin

И аз имам такъв проблем. Моите изглеждат ето така. http://foto.bg/showgallery.php?cat=4015 . Ако някои може да каже с какво да ги махна, ще съм много благодарна..
« Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 16:01 от didoksi »
Цитирай

Съвсем бях забравила, че имахме и такъв проблем ooooh! Тази година петна не са се появявали... странно newsm78

И аз имам такъв проблем. Моите изглеждат ето така. http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3844605 , http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3844606. Ако някои може да каже с какво да ги махна, ще съм много благодарна..
Не виждам да има снимка с петна Rolling Eyes
Цитирай

София

И Калина има едно такова петно на бедрото, даже днес й го разглеждах, защото имам чувството, че е станало по-голямо.
Ще следя темата  Peace
Цитирай

vidin

А сега  http://foto.bg/showgallery.php?cat=4015
Цитирай

Виждат се... много са, на Рая не бяха такива. Увеличават ли се по размери и брой?
Цитирай

София

И дъщеря ми има подобни бели петна по вратлето и тръгнаха към рамото.Отначало мислех,че е витилиго,но двама лекари /не кожни/ казаха,че витилигото е доста силна диагноза,по-скоро е някакво дешпигментиране.
Знаете ли някой добър кожен лекар от кожния диспансер,че направлението ми е за там  и ще изтече?
Цитирай

vidin

На размери не помръдват. Така както се появява петното, така и си изчезва... Сега бях на море за седмица и мисля ,че ми се появиха още повече ...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора