Упорито разстройство!

  • 7 798
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Mila77
Другият ми проблем е ужасно подсеченото дупе. Направо станаха ранички. Мажа ги вече  с какво ли не обаче нищо не помага. Дайте някоя изпитана рецепта.

Слагай бебешка пудра, аз предпочитам да е българска.
Внимавай с бактробан-а и тридерм-а, това са много силни мазила и не е хубаво да се мажат повече от 3-4 дни! Най-добре е да ти ги изпише лакар, не ги купувай на своя глава!

# 16
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: SODI
И ние бая препатихме с тези редки л....,  че даже лежахме и в Инфекциозна болница. Оправихме се с AL 110 на Nestle и 7 дни сутрин и вечер по 1/4 Нелидикс. За дупето ни направиха "дупешки крем" - така го знаят лелките аптекарки.
Дано съм ти полезна. Бързо оздравяване


От снощи и аз почнах Нелидикс , до момента подобрение никакво. За колко време при вас имаше подобрение. А защо лежахте в болница? Каква ви беше диагнозата? Ох, извинявай за въпросите, обаче много съм шашната. Резултатите ще излязат чак в понеделник и дотогава Shocked  Shocked  Shocked
Сега се сещам и за още нещо- колко вода и течности допълнително трябва да поема на ден за да не се обезводни.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Mila77
От снощи и аз почнах Нелидикс , до момента подобрение никакво. За колко време при вас имаше подобрение. А защо лежахте в болница? Каква ви беше диагнозата? Ох, извинявай за въпросите, обаче много съм шашната. Резултатите ще излязат чак в понеделник и дотогава Shocked  Shocked  Shocked
Сега се сещам и за още нещо- колко вода и течности допълнително трябва да поема на ден за да не се обезводни.

Нелидикса в какви дози го даваш на бебето? Защото гледам, че провеждат същото лечение както при нас. Но при нас лекарката ни прати в аптеката хапчето да го смелят на прах и да се направят по-малки дози, не си спомням точно, но беше нещо от сорта, ако таблетката е 500мг, едното прахче беше по100мг. Ние също лежахме в болница тогава и въпреки, че влязохме за задавяне, решиха да ни лекуват от диария  Shocked , която беше почти минала... Та имам поглед на нещата и в болниците. Най-често в болници приемат при обезводняване, така че наливай детето с течности, няма точна доза, всяко бебе приема различно количество, гледай памперсите да са пълни с пико. Давай  водичка, оризова вода и шипков чай. Не давай сладки течности (ако подслаждаш да е съвсем леко), защото сладкото разхлабва. Успяла си да вземеш секрет гледам ... нали го взе преди да дадеш Нелидикс? Поне нашата лекарка така ни беше казала. Нелидикса се дава за бактериални инфекции, ние го взимахме около 7 дена (по 3 прахчета на ден), ефект се усети към 4-5 ден от вземането, или на 14 ден от началото на разтройството. Успоредно с него си продължих редуването на смекта и ентерол по 4 пъти на ден по половин прахче, например сутрин 1/2 смекта, на обед 1/2 ентерол, след обед 1/2 смекта, вечер 1/2 ентерол. Стискам палци да се оправите скоро!

# 18
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: PetiaK
. Успяла си да вземеш секрет гледам ... нали го взе преди да дадеш Нелидикс?


Петя, ти пак ме хвърли в размисли Confused . Снощи към 6 часа й дадох Нелидикс, а сутринта към 7 взех секрета, като междувременно тя вече се беше изходила два пъти. Надявам се , че няма да има проблем. А иначе за дозата 1/4 от хапчето 2-пъти дневно го разтварям.
 Благодаря ти за отговора, много ми помагаш.  Хубаво си е човек да поговори с някой препатил.

Общи условия

Активация на акаунт