Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 авг. 2006, 14:24 ч.

Как се почиства сребро?

• 1 468
  • 26
  •   1
Отговори
  • някъде там
Някой може ли да ми каже как лесно да почистя среброто от потъмняването, което се получава?

# 1
С червило или със сода  Peace

# 2
  • някъде там
Да уточня.Това което искам да почистя е колие, което е от сребърни топчета едно до друго захванати и ще е много трудно със сода, защото точно там където е почерняло най- много няма как та го трия със сода.Затова исках ако някой знае друг начин да сподели. Peace

# 3
отива6 в магазин,където продават сребро,там би трябвало да имат специален разтвор за по4истване

# 4
Най-добре да отидеш в някой магазин за сребро,там ще ти го почистят идеално,те си имат специална паста за тази цел!

# 5
аз такива неща давам само в магазин или при някой златар да ми ги почистят  Peace може да ги изчакаш и си ги взимаш веднага, ако не искаш да им ги оставяш там, също не е и много скъпо!

# 6
  • на 5 етаж в ляво
аз си почиствам среброто с паста за зъби Heart Eyes
Със содата много се надрасква.Намазвам си среброто с паста за зъби и с памучен плат търкам до блясък.Дори и след това почти не се налага да изплаквам.
Също с паста за зъби си почиствам и очилата за плуване.......

# 7
Аз обичам да ми го почистват в магазинче за сребро Wink Правят го с някакъв разтвор - топват бижуто в него и готово Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 15:38 от Kim11

# 8
Содата и аз не я препоръчвам, много надрасква и стават още по-захабени.

# 9
вариш нишесте, пускаш герданчето вътре докато е горещо и като го извадиш няма да има потъмнели места

# 10
Отиваш в магазин за сребро, там ще ти го почистят идеално със ултразвук или със специална кърпа-аз така си почистих единия пръстен, но за съжаление не стигнах до ултразвука, защото бързах.Опитай, безплатно е Peace

# 11
  • София
Най-често действам със сода или паста за зъби. Понякога си варя среброто във вода със сода, като капвам една няколко капки лимонов сок.

# 12
  • В центъра на Вселената...
Аз  си чистя среброто със сода и веро.

# 13
Содата и аз не я препоръчвам, много надрасква и стават още по-захабени.
Така е Peace.Аз един път попитах как мога да си чистя среброто в домашни условия и ми казаха да кипна сода,оцет и веро и да пусна вътре среброто.След като постои така 10-минутки да излъскам с паста за зъби.Пробвах на едни обеци и станаха като нови Peace

# 14
Ние ги почистваме нашите сребърни неща в уреда с ултразвук. За повечето неща става идеално. Имам, обаче едни обици, които потъмняха и не могат да се изчистят по никакъв начин. Сега ще ходя до магазина, от който са купени да им ги връча  Stop

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт