за шефа

  • 2 320
  • 11
  •   1
Отговори
Работя в голяма фирма от около година. На третия месец ме назначиха  за асистент на чуждестранен мениджър по негово искане (т.е. той пожела да бъда аз).  Първите два месеца се разбирахме прекрасно и работата вървеше. След това изведнъж той страшно се промени, започна да се държи ужасно с мен,  доста грубо понякога. Започна да прави всевъзможни демонстрации, че му е все едно дали аз ще съм му дясната ръка или който и да било друг. Много му харесва да флиртува с колежки пред мен.Често е готов да си провали нещо важно, но няма да признае, че има нужда от мен (говори само собствения си език и не познава нищо тук). Напоследък и избягва личен контакт с мене, дава задачите дистанционно.  Направо се държи така все едно ме мрази. А защо просто не ме освободи като ме мрази? Понеже близките ми са наясно с повечето му номера, на няколко пъти чух предположения, че вероятно си е паднал по мене...
Мислите ли че това е възможно? Има ли такива мъже, които действат по този начин? 

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Зависи от обстоятелствата, ако е обвързан примерно или ти си и не иска да си пада по теб е нормално да се отчужди от теб. Но това преди всичко е сценарии за сапунка.

# 2
Ами аз съм семейна, той не е. Лошото е, че заради това му отношение го намразвам и ми е адски трудно да работя с него .. затова ми се ще да разбера причината. За съжаление това с колеги не мога да го споделя, затова пиша тук

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами защо не поговориш с него? Все пак това си е между вас, кажи му че нещо не е в ред, ако ти е толкова непоносимо, а предполагам, че наистина е гадно, просто поговори с него.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
И аз мисля, че един открит разговор би свършил идеална работа. Не че ще е лесно, но е за добро. Успех!

# 5
Един месец го гоних за личен разговор по друг повод. Сега ако го хвана знам какво ще каже - няма такова нещо въобразяваш си.

# 6
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е понатисни го малко де, очевидно не си въобразяваш.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Кофти ситуация. Ако можеш - гледай да не му обръщаш внимание, все едно не забелязваш. То е ясно, че няма да е лесно. Аз така бих постъпила. Представи си той да харесва това, че те тормози. Има всякакви ненормалници. Съжалявам, че си в подобна ситуация. Несгодите на работното място са много напрягащи.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 392
Ох, според мен някой му е подметнал нещо тип "тя му е гажде" и той се опитва да демонстрира обратното. Само предположение  Embarassed

# 9
  • Мнения: 326
Е, че има такива мъже - има и се казват КОМПЛЕКСАРИ... В такива случаи аз действам "в ъгъла", т.е постави му въпроса "ребром" и го питай какво аджеба иска от теб. Все пак там където си вадиш хляба не трябва да си вадиш "оная работа".
Той да прецени дали иска да загуби добър служител. Казваш, че ръководи голяма фирма  - значи може да си подреди приоритетите. УСПЕХ!

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А какво общо има флиртуването с колежки пред теб?  newsm78 Да не би да има нещо повече и това да провокира поведението му?

# 11
  • Мнения: 239
Почти съм убедена, че е искал да има нещо с теб и тъй като е видял, че не споделяш чувствата му и затова така се държи. Дори съм склонна да мисля, че малко се е влюбил в теб преди, та сега го е яд и на теб и на себе си. Имах подобен случай с предишен мой шеф. Обикновено така като него постъпват хора или комплексари или прекалени горделивци. По- често съм срещала второто. Толкова е влюбен в себе си, че го е яд, когато мацка, която той харесва го одреже (особено, ако е известен или разполага с доста власт). Флиртува с колежките ти, за да ти покаже какво губиш като го отхвърляш - много тъпа реакция, но толкова много хора несъзнателно действат така, че лошо ми е ставало. А може и съвсем съзнателно да го прави, за да може като се прибавят и другите начини, в които те реже, да се почувстваш зле в крайна сметка. Това, което можеш да направиш, зависи от факта, дали този човек е интелигентен или си имаш общо с абсолютно куха лейка  Mr. Green Моят опит сочи, че ако е свестен и интелигентен човек, тогава решаваш проблема с много искрен, пряк разговор, в който му казваш, че се чувстваш много неприятно в такава обстановка и не би могла да работиш с него по- нататък, ако се влошава положението, защото това те измъчва. Обаче, ако е куха лейка - забрави: колкото и искрена да си, селянинът си е селянин и се отличава по това, че няма класата и не се е научил да губи с достойнство и да степенува нещата по важност. Така че, ако е глупав мъж, колкото и да си откровена, него все ще го е яд, че не те е имал и няма да може да превъзмогне неприязънта си.  Sick Това е моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт