Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 авг. 2006, 23:24 ч.

Идея за простири

• 11 653
  • 22
  •   1
Отговори
Днес ни сложиха дограмата на терасата. Толкова време мислихме каква да е и пак допуснахме грешка. Отваряемите прозорци са големи и с малък делител т.е. няма как да сложа простири. Би трябвало да са някакви подвижни /при нужда да се разпъват/ , но не знам има ли такива. Някой може ли да даде идея? newsm78

# 1
Имам чудесен простор от Бриколаж, който е монтиран на тавана на вътрешния ми балкон. С въженце се смъква на удобно за простиране ниво и като закача прането го връщам обратно на тавана. Така си ползвам балкона без да се беся на простора и не ми виси прането навън да ми тупат отгоре.

# 2
Простор .....  newsm78

А по темата - Има разпъващи се които се слагат на стената и разпъват при нужда.Може под прозореца.

# 3
  • София
Точно така, има простори които се закачват за тавана и при нужда се спускат надолу т.е. подвижни. Много са удобни поради това,че не трябва да се дупчи дограмата.Има ги в по-големите магазини за строителство и обзавеждане ,аз съм виждала такива в Mr.Bricolage. Ако при вас има такъв магазин ще ги намериш.  Simple Smile

# 4
Точно така, има простори които се закачват за тавана и при нужда се спускат надолу т.е. подвижни.

А над прозореца има ли вариант да се закачат, защото на балкона тавана ни е високо....последен етаж сме... newsm78

# 5
Точно така, има простори които се закачват за тавана и при нужда се спускат надолу т.е. подвижни.

А над прозореца има ли вариант да се закачат, защото на балкона тавана ни е високо....последен етаж сме... newsm78
тези за които се сещам аз са подвижни и няма никакъв проблем Peace

# 6
  • София

Това е, което се продава в Mr.Bricolage и има различни дължини. Монтират се само на таван

# 7
Абе как простирате на тези пръчки? Чаршафи - ясно, има по-големи щипки, ама дънки да речем??? Или не ги защипвате?
Преди месец бях пред същата дилема. Гледах ги, чудих се и накрая си взех сгъваем простор, който ако се наложи мога да ползвам и в стаята през зимата(само че при мен решението е временно).

# 8
Тези таванни простори ги произвежда една русенска фирма за дограма - "Медиал". Освен в Бриколаж ги има и в магазините за домашни потреби. Ако те интересува, мога да изровя телефона на фирмата и да ги питаш кой в Шумен ги продава.

# 9
  • София

А по темата - Има разпъващи се които се слагат на стената и разпъват при нужда.Може под прозореца.
[/quote]
Ето такъв ми е простора в банята и не бих си го сложила на терасата.Много е нестабилен някак.Въжетата са все провиснали,имам чувството,че ако го напълня с дрехи ще падне.

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 09:26 от Валенцето

# 10
  • Бургас
Абе как простирате на тези пръчки? Чаршафи - ясно, има по-големи щипки, ама дънки да речем??? Или не ги защипвате?

и мен ме интересува това и още няколко подробности,че се колебая м/у традиционен простор и този модерен

* една съседка сподели,че нейния бил ръждясал  newsm78
*нейния и тези,които виждам по хорските тераси са само до половината на терасата , а аз искам дълъг простор ,дали има такива  newsm78

ако има някой по-запознат да каже,че скоро трябва да решавам  Simple Smile

# 11
Преди месец бях пред същата дилема. Гледах ги, чудих се и накрая си взех сгъваем простор, който ако се наложи мога да ползвам и в стаята през зимата(само че при мен решението е временно).

С най-обикновени щипки. Може и отстрани да се защипе прането вместо отгоре. Само чаршафи и покривки не защипвам. Просторите се продават с различни дължини на тръбите. Може да се сложи един по-дълъг или два по-къси според нуждите.

# 12
  • София
Най-дългите таванни простори са 1,80.Моят е такъв и съвсем спокойно хваща една пералня пране.Ако искате може да си сложите два простора по 1,40 един до друг по дължината на терасата или един пред друг по ширината и.Има и от по 1,60 метра.
Ползвам такъв простор от година и нещо,няма и помен от ръжда.
Един простор от 1,80 струва около 35лв,ако искаш монтаж+10лв.Спомням си,че нашия е купен от един магазин за дограма в Разсадника,ако искате точен адрес ще потърся.
Другото,което зная,е че мъжа ми купи други дюбели,не тези,с които се продава простора,а по-дебели,за да няма опасност да ти падне на главата Wink.
Нашия простор претърпя един монтаж в апартамента ни в София,после го демонтирахме и го монтирахме сега в квартирата в Плевен.Нищо му няма.
Удобно е и това,че така на практика терасата си остава свободна,защото дрехите са нависоко и не пречат да минаваш отдолу,освен чаршафите,де.
Използвам само обикновени щипки и никога съм нямала проблем-дънки,юрганите,всичко защипвам.Е,добре е щипките да са от хубавите,а не от тези от левчето тънките.

# 13
Родителите ми имат такъв - с дебели пръчки, майка ми просто си купи по-големи щипки. Но на мен лично не ми е удобен. Тук в квартирата имаме с нормални въжета, дълъг е, събираме две перални. Но не съм виждала никъде по магазините, а е купуван отдавна.

# 14
... Може и отстрани да се защипе прането вместо отгоре...
Логично! Ама някой трябва да ме подритне, за да се сетя Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт