Розови новини + малко въпроси

  • 5 420
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Здравейте момичета!
Не съм прочела още какво сте писали, защото бързам да постна, че за 3-ти път ми се прецаква скапания лаптоп докато пиша. Чак сега се включвам, защото ( както от горния ред се разбира) чак сега ми проработи лаптопа, не можах да се възползвам от безплатния нет в болницата Laughing

Да се похваля първо, че имаме дъщеря!!! Mr. Green Казва се Елена и е едно розовобузо, дебелично и с много ( и черна) коса!. Още не мога да кача снимки, но в близките дни ще го направя.
И преди да разкажа как мина раждането и суматохата около него да попитам майките понеже имаме спор колко точно са мерките на нашето детенце Simple Smile.
Писали са я
weight :8 lbs 2 oz
Length 19 1/4 in.
 Колко според вас е това? 3.685 kg   и 48.89 см ?   или някакви други мерки Simple Smile

Та за разказчето.
Преносвам си аз 3-ти ден, тъпча си се с ананаси, правя километрични разходки и какво ли не- не мърда.
И чувам заветната рецепта, че черешите правят контракции. Купувам си 2 торби череши и изяждам едната към 10 вечерта. Не знам дали черешите са помогнали за контракциите, ама такова разстройство ме храна  hahaha Joy, че към 12 часа вечерта почнаха здрави контракции. Лежа си аз си мисля - ще поизчакам аз да съм сигурна, че са редовни и тогава ще тръгваме към болницата.
Лежа, медитирам си и по едно време само усещам як ритник от Елена към входа на матката и просто усетих как каза " Пук!" и шурна водата. Събуждам аз мъжа ми и той още сънен човека направо се ошашка  Joy Аз му говоря, той така се стресна, половината от нещата дето му казах ги забравя по пътя Simple Smile. Аз шуртя вода и само седя във ваната и нареждам как да приготви малкия и какво да сложи в колата, че да не изцапам  Laughing Mr. Green
Тази случка се случва в 4.20 сутринта, в 5. 20 с триста зора се оказваме в болницата, оставят ме те с малкия на входа с едната торба за предродилното ( аз си бях разделила багажа на две - за преди и след раждане) и отиват да паркират колата, защото тука пък не може да оставиш на паркинга пред болницата дори и за спешни случаи #Cussing out. Аз обаче тека здраво и затова решавам, че ще си нарамя багажчето и ще се понеса към родилното  Laughing Замъквам се с яки контракции до родилното. Там ме посрещнаха една много любезна и една недоспала и крива стестра. Аз името си не мога да кажа вече от контракции и се опитвам да се фокусирам и да се отпусна, тя се държа просто грубо и ми вкисна настроението. Както и да е. Приготвиха ме, мъжа ми се обади на девойката дето щеше да гледа Калин ( тя за късмет била на работа от 5 следобед, а не сутринта както обикновено, така че всичко се нареди по план, благодаря се за което, понеже много се притеснявах). Лежа си аз, пак си медитирам, обаче усещам, че нещо не е работата като с Калин. Почват ме много силни контракции, мъжа ми се върна при мене и се почна едно велико чакане. Преха ме с 3 см разкритие, до  към 9 часа бях с 5 см разкритие. После идва доктора и казва- а, ти не си с 5 ти си с 4 см разкритие. Сестрата обаче ми нашепва на ухо" Ти не го слушай, те неговите 4 см са мойте 5 см" Joy хем ми беше смешно, хем ме боли. та много разтегливо понятие са сантиметрите тука да знаете Wink
Добре, обаче както съм с 5 см и девойката застана така, че я чувствам все едно ме кара да напъвам. Брех, в чудо се видях. Хем искам да се отпусна за да може да се получи по- бързо разкритието, хем сестрата вика стискай не напъвай( от което може да си представите боли още повече). С Калин нямах такива истории.  И сестрата ми вика, ами ти защо не раждаш секцио, то това бебе много голямо за тебе. Викам а, добро утро ! Аз като казах че искам още един видеозон да видим колко е главата, те спаха. Вече накрая към 9 см казвам на сестрата- сложи ми едно болкоуспокояващо, че не мога въобще да се отпусна като се старая да не напъвам и тоя един см ще го влачим до утре.
ПО едно време аз вече не издържам на болките ( контракциите ми направо ги няма на скалата Simple Smile ) и и казвам на сестрата- бебето излиза. А, не може вика да излиза, доктора има друга процедура сега. Абе викам и как не може да излиза усещам я, че напъва и просто като се опитвам да я задържа болките са направо кански.
Мъжа ми се ошашка с мене, понеже не очаквахме така тежко да протекат нещата, аз бях и преуморена, 2 дни преди това бях спала само по 1 час и се притеснявах, че няма да имам сили да напъвам.
Няма да ми повярвате, чакахме доктора 1 час!!! И сестрата ми вика не напъвай. Направо откачих! Контракциите не мое боляха толкова колкото като се стараех да задържа бебето.
Идва най-после важния доктор ( най-гадния от практиката, ама късмет какво да правиш) и ми вика напъвай.
Аз му казвам- главата е голяма, направете ми епизиотомия, не искам да се разкъсам към ануса. А, няма вика, всичко ще е ок. Да ама бебето не излиза. Аз колко съм порция човек ( много тесен таз отгоре на това). Мъжа ми каза направо ми идеше да го набия накрая. Аз напъвам 40 минути ( при това добре напъвах, не като с Калин), обаче детето просто не може да излезе. Няма перинеален масаж, няма топъл компрес ! Аз се надявах, че поне това ще направи сестрата обаче не. Просто седяха и двамата и ме гледаха как се напвах. Направо си родих както на полето баба ми. Единствената полза от тоя доктор дето го чакахме 100 часа беше, че накрая ме заши, след като се разпорих да не казвам като какво. И само ме успокояваше, че те щели да зарастнат шевовете! #Cussing out #2gunfire АМи ще зарастнат, като не е на неговия задник, много ясно.  #2gunfire
Та бях супер разочарована от екипа накратко. Ако мъжа ми не беше до мене не знам как щях да се оправя.
Като изкараха бебето аз бях направо в ступор вече и даже не можах да се зарадвам, не можех да си държа очите отворени от изтощение и устата ми беше залепнала, че не можех и да говоря.
Та изплака моето второ ангелче в 11.50 на 24.август Simple Smile Дадоха ми я да я гушна и да се опитам да я накърмя, но тя пък не поиска. Беше и охлузена от тези 40 мин в родилния канал и сигурно и на нея не и е било лесно.
Баща и се разплака, а аз имах само сили да му кажа да направи снимки, че той в суматохата с мене забрави всичко. Grinning ПОмогнаха ми да стана, изкъпах се ( не вярвах, че ще мога), преместиха ме в друга стая и малко дойдох на себе си. Дадоха ми да хапна, пих малко вода. За разлика от тези двамата, които ме израждаха, момичетата в родилното отделение бяха направо мечта. Толкова добре се грижиха за мене, трябва да ви кажа, че с Калин не можех да ставам сама от леглото 2 седмици, а сега на 2-рия час не усещах шевовете. Дадоха ми сума мазилца и кремове и направо бях като нова. Много по-бързо се възстановявам от предния път, да не казвам голяма дума. Като изключим че чакахме 2 часа да намерят някой да ме изкара от болницата в инвалидна количка ( иначе не може да излезеш) и накрая мъжа ми ме изнесе, защото не можаха да намерят, престоя в родилното беше супер.  Най-много се радвам,че родих без упойка, вие ми знаете притесненията за алергиите и се радам, че си го спестих, но сравнено с предното ми раждане, което беше предизвикано и уж боляло повече, това беше пъти по-тежко.
Бебинката спи до мене сега, аз спирам да пиша, че и без това стана много дълго Simple Smile.  Пак ще ви пиша!!!

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 19:21 от Tandoori

# 1
  • Мнения: 6 167
Ах Тандоори! Аз първа))
Честита ви Елена, да ви е жива и здрава и много да ви радва!
Чакаме снимки!

( Нямам никакви емотикони , защото и моя лаптоп едва крета.. , но ти изпращам мнгоо цветя, слънца и балони)

# 2
  • Мнения: 7 091
Ах Тандоори! Аз първа))
Честита ви Елена, да ви е жива и здрава и много да ви радва!
Чакаме снимки!
( Нямам никакви емотикони , защото и моя лаптоп едва крета.. , но ти изпращам мнгоо цветя, слънца и балони)
Благодаря много Лени!!!   bouquet
 И  не се притеснявай за лаптопа и моя е на антибиотици и с протези  Joy

# 3
  • Мнения: 2 567
Страхотна новина!
Честита дъщеричка!!! Да е жива и здрава, много да ви радва!  Heart Eyes Heart Eyes
Желая ти бързо възстановяване!!!   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 837
Tandoori, честито!   bouquet
Да ти е жива и здрава Елена  Grinning

п.п. Мернах ти темата в кърмаческия, ако ползваш lansinoh за гърдите, няма проблеми и можеш да не го миеш всеки път преди кърмене.

# 5
  • Мнения: 7 605
4естито, Тандори, браво на вас двете  Hug 

Раzбирам колко ти е криво 4е не са те гледали на видеоzона  Sad  Мен ме гледаха един ден преди да вляzа в болницата и не видяха колко е голяма главата.....та и аz, въпреки епиzиотомията, бях накъсана навсякъде  Sad  Големи тарикати, теz лекари  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 7 091
Tandoori, честито!   bouquet
Да ти е жива и здрава Елена  Grinning

п.п. Мернах ти темата в кърмаческия, ако ползваш lansinoh за гърдите, няма проблеми и можеш да не го миеш всеки път преди кърмене.

Благодарско Кейси!!! Точно него ползвам и се чудех...Е това е, цена нямате направо! Heart Eyes  bouquet Винаги знам, че като ми трябва нещо има тук хора с опит да отговорят!
Благодаря за пожеланията!

# 7
  • Мнения: 7 091
4естито, Тандори, браво на вас двете  Hug 

Раzбирам колко ти е криво 4е не са те гледали на видеоzона  Sad  Мен ме гледаха един ден преди да вляzа в болницата и не видяха колко е голяма главата.....та и аz, въпреки епиzиотомията, бях накъсана навсякъде  Sad  Големи тарикати, теz лекари  #Cussing out

Таттянка, ти като каза това се сетих, че точно този доктор е работил с жените на военните от САЩ в Германия  Joy Пък аз се чудя защо така. Явно е свикнал да му отдават чест Wink.
Както и да е, важното е че мина. Калин ми се роди с 35 см главичка, моята момичка сега е с 38.5 Simple Smile та бродерията е пълна, ама ще мине. Много са хубави тук и кремчетата и едни мокри подложки ми изписаха - направо мога да кажа, че ме боли по-малко от епизиотомията.

# 8
  • Мнения: 2 292
честито раждане на малката Елена Wink да сте здрави и щастливи Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 334
Tandoori, Честито!
Много радост да ви носи малката Елена.На цялото ви семейство здраве и само хубави моменти.  bouquet
На теб бързо възстановяване и да забравиш за неприятните моменти в болницата. newsm51


# 10
  • Мнения: 1 854
3 629 грама ми излиза, че е 8 lbs, 2 oz=56,7, т.е 3 685,7 кг. а за дьлжината и аз така го сметнах 48.89 см.

Честито Тandoor,
пожелавам ти бьрзо да се вьзстановиш, бебка да е здрава и много щастие на цялото семейство.



А сега сядам да дочета за болничните ти неволи Confused

# 11
  • Мнения: 1 793
Честита дъщеричка! Много, много се радвам!  Simple SmileДа ви е жива и здрава малката бузанка!
На теб пожелавам бързо да се възстановиш.
Чакаме снимки на Елена!  Simple Smile  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3 098
4естита дъЩеря  bouquet
Да ви е жива и здрава и много да ви радва!

# 13
  • Мнения: 1 947
   Честита щерка, Tandoori! Само да ви радва! А пък неприятностите се забравят - уверих се! Wink

# 14
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честито Tandoori
Да ти е жива и здрава щерката и да радва цялото семейство Simple Smile Не ти е било леко но важното е че е минало - бързо възстановяване и леко гледане на бонбонката.

# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Честито!
Да ти е жива и здрава !
Леко възстановяване!  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 390
Честито, Tandoori!
Да е жива и здрава малката Елена!
  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 393
Tandoori, ЧЕСТИТО!!!!!!!!!!!!!
  bouquet   bouquet   bouquet
Да ви е жива и здрава малката Елена!
Много красиво име сте и избрали!
Желая ти наистина бързо възстановяване и чакаме снимки! 
 bouquet

# 18
  • Мнения: 13 512
Честито рожба, да ти е жива и здрава .Скорошно възстановяване и на теб!

# 19
  • Мнения: 318
Честита ви щерка,

Да расте здрава, късметлийка и щастлива, много да ви радва!

Браво на теб, мамче, голям зор си видяла, сега почивай и се възстановявяй в милата компания на Елена!

# 20
  • Мнения: 1 110
Честита дъщери4ка Тандоори!!!
Много радост и щастие да ви носи, а на теб бързо възстановяване Hug

# 21
  • Мнения: 1 184
Честито Tandoori!   bouquet
Да ви е жива и здрава хубавата Елена. Живота й да е изпълнен само с късмет и радост, а и на вас с тати много здраве да й се радвате.  Hug

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 22:18 от elip

# 22
  • Мнения: 7 430


Честита Принцеска Hug

ДА ви в жива и здрава и много да ви радва...
На теб пожелавам по-бързо възстановяване   bouquet
...ех, сякаш вчера бе като си "бъбрихме" с теб, а ти тогава още не бе бременна....времето си лети Wink

# 23
  • Мнения: 2 381
Честита рожба Тандоори и бързо възстановяване на теб Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 393

weight :8 lbs 2 oz
Length 19 1/4 in.
 Колко според вас е това? 3.685 kg   и 48.89 см ?   или някакви други мерки Simple Smile

Според мен е 3.638 кг и 48.89 см. Ето, виж тук: http://www.mediacollege.com/misc/utilities/measurement-converter.html

# 25
  • Мнения: 3 478
Честито ви малка принцеса! Много да ви радва  bouquet.

# 26
  • Мнения: 3 423
Добре дошла сред нас на малката Елена!
А на майка й и татко й - по едно НАЗДРАВЕ!!!

# 27
  • Мнения: 7 091
Много ви благодаря момичета!!! Направо ми разтапяте сърцето!  bouquet
Малката Елена за разлика от батко си е много тихичка засега Simple Smile Само мяука като котенце от време на време Simple Smile.
Веча и аз като мама на двама мога да кажа,че наистина няма значение какво е било точно преживяването по време на раждането. Аз съм на върха на еуфорията, че си имам две съкровища, да не говорим, че баткото направо душа дава за малката. Само да я милва и целува  Laughing Laughing Носи и подаръци, въобще голяма грижа за нея  Simple Smile
Няма по-хубаво нещо от очичките на децата ни!  bouquet Благодаря ви на всички!  bouquet

# 28
  • Мнения: 464
Честито! ДА е жива и здрава и бързо възстановяване на теб.

# 29
  • Мнения: 558
CONGRATULATIONS и от мен!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Всичко най- прекрасно ви желая!!!! Много сладко звучите!!!!

А тоя доктор си е направо садист, ако ме питаш мене...  #2gunfire

# 30
  • Мнения: 7 091
Честита Принцеска Hug
ДА ви в жива и здрава и много да ви радва...
На теб пожелавам по-бързо възстановяване   bouquet
...ех, сякаш вчера бе като си "бъбрихме" с теб, а ти тогава още не бе бременна....времето си лети Wink
[/tt]
[/size][/color]
А прави ли ти впечатление Дидка колко много " порастнаха" батковците след раждането? Laughing Аз като гледам Калин направо не мога да повярвам как преди да се роди Елена гледах на него като на бебе Simple Smile. И той стана страшно самостоятелен, всичко иска сам да прави Simple Smile.
Да са ни живи и здрави!  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 425


Честито Тандури   bouquet! Да ти е жива и здрава малката Елена, много да слушка, да папка и да пълни пампите! А на теб ти желая бързо възстановяване!

# 32
  • Мнения: 7 091
А тоя доктор си е направо садист, ако ме питаш мене...  #2gunfire

Благодаря за пожеланията!!  Simple Smile А за доктора, явно такъв му е стила на работа  Laughing  Ама важното е, че сме добре. Всичко останало е без значение Simple Smile. Аз си ставам и си се грижа за малката без проблеми,не да не мога да седна като с Калин, така че и в най-кривата ситуация има нещо положително Simple Smile.  Тук може би е и мястото да кажа, че ако не бях правила всичките тези упражнения и за хипнобъртинга и т.н и най-вече ако таткото не е бешв включил адекватно ( Благодаря ти любов моя за което!!! Heart Eyes) в ситуацията не знам дали щях да съм толкова положително настроена към този доктор  Joy hahaha
Дори нямам търпение да си наместим малко режима и да ходим по разходки  Crazy Mr. Green

# 33
  • Мнения: 449
Честито, Tandoori !   bouquet
Пожелавам на малкото ти съкровище Елена много здраве, късмет и щастливо детство!!!
Бързо възстановяване и поздравления за цялото семейство!

# 34
  • Мнения: 7 914
Честито ви Момиченце!
                            Да ви е здрава и само радост да ви носи!




Бързо възстановяване, въпреки големите перипетии ooooh!

# 35
~Честито тандори да е жива и здрава малката Елелн~  Hug

# 36
  • Мнения: 2 257


Честито розово бебе! Да е жива и здрава, спокойна и усмихната мъничката Елена! Само радост и щастливи дни да огряват живота й!

Най-после да си отдъхнеш, Tаndoori! Личат си радостта, еуфорията и облекчението ти, наслаждавай се на всеки миг с цялото семейство! Поздравления!  bouquet

# 37
  • Мнения: 7 091
Честито розово бебе! Да е жива и здрава, спокойна и усмихната мъничката Елена! Само радост и щастливи дни да огряват живота й!

Най-после да си отдъхнеш, Tаndoori! Личат си радостта, еуфорията и облекчението ти, наслаждавай се на всеки миг с цялото семейство! Поздравления!  bouquet

Благодаря ти много за милите думи!!!  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 860
Честита дъщеричка, Tandoori! Много щастие да Ви носи, а нея да преследва цял живот любовта!

 
Как се посмях обаче на първият ти постинг. Много сладко си го написалаbouquet

# 39
  • Мнения: 7 091
Честита дъщеричка, Tandoori! Много щастие да Ви носи, а нея да преследва цял живот любовта!
Как се посмях обаче на първият ти постинг. Много сладко си го написалаbouquet

 Благодаря ти Нана!!!  bouquet Да ти кажа и на мен сега ми е смешно, ама тогава други работи му мислех на този доктор  Joy hahaha

# 40
  • Мнения: 822
Tandoori,да ти е жива и здрава малката Елена!Само красота,щастие и любов да я съпътстват в живота й!А вас да дарява само с радост и гордост! Hug
Браво и на Калин!Явно ще бъде истинска подкрепа на мама! Hug
А на теб - леко възстановяване!  bouquet
Винаги съм си мислела,че за да се затвори кръгът на съвършенството,са необходими четири елемента.Вие вече го постигнахте.Бъдете щастливи!

# 41
  • Мнения: 476
Tandoori, честита дъщеря. Прекрасно име сте избрали. Пожелавам и слънчева да бъде и много, много обичана.

А за неприятностите в болницата ще забравиш, сигурна съм.

# 42
# 43
  • Мнения: 1 393
Леле леле, то не са рокли, то не са дантели и панделки! Малка сладка кукличка- кипричка от сега. 4470

И как си личи баткото колко се радва на малката сестричка!

Поздравления още веднъж!  bouquet




# 44
  • Мнения: 1 860
 Първата снимка е направо като картичка. Страхотни са, а ти изглеждаш толкова свежо, че чак не ми се иска да ти вярвам на писанията.  Blush  bouquet Целувки на сладурите!

# 45
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Тандури, честита ти радост! Да ти е жива и здрава малката кукла Елена!
Да са ти живи и здрави баткото и таткото, и ти най-вече! Звучиш прекрасно, толкова превъзбудена и щастлива! Винаги да сте толкова усмихнати, колкото днес, и четиримата!   bouquet

# 46
  • Мнения: 3 932
ЧЕСТИТА РАДОСТ!!!
  bouquet
[/b]

# 47
  • Мнения: 780
Малко със закъснение, но от все сърце Честита дъщеричка и от нас!!   bouquet  bouquet  bouquet Hug Heart Eyes Да ви е здрава и да ви носи само радост!
Толкова много се развълнувах докато четох..
Огромно БРАВО и на теб за куража!!   bouquet

# 48
  • Мнения: 7 914

Tandoori ,
 Останах без думи....имаш си за дъщеря една малка невероятно красива кукличка Heart Eyes
Толкова е красива малката принцеса, че останах без думи!
  bouquet
Да ти кажа честно с мъка разглеждам другите снимки, че все на първата се връщам! Heart Eyes Hug
Но и вие сте толкова щастливи и наистина изглеждаш супер свежо, а гордостта на таткото си личи от пръв поглед...
Още веднъж да ви е честита и наслаждавайте се на всеки един момент! Hug

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 6 317
Честито !Да ви е жива и здрава дъщеричката - малка чернкоса кукличка!

# 50
  • Мнения: 636
Честито! Честито! Честито!

Да ви расте жива и здрава и мноооого да ви радва!

 Hug  Hug  Hug

# 51
  • Мнения: 1 116
Честито ти малка, сладка кукличка Тандури!
Като нарисувана картинка е просто, с тая коса, с тая панделка, с тези къдри!
Бъдете винаги толкова много щастливи всички!

Калин наистина изглежда страшно голям до малката беборана.

# 52
  • Мнения: 2 825
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСКА, ТАНДУРИ !!!     bouquet
Много красиво име сте избрали, точно като нея Simple Smile , много и отива!!!
Да ви носи само радости и мнооого щастие !
На тебе бързо възстановяване 
  bouquet

# 53
  • Мнения: 2 567
Страхотни снимки на хубавата Елена!  Hug
Още веднъж да е жива и здрава!  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 327
Честита дъщеричка!

Нека малкото ви слънчице ви донесе безкрайно щастие и много приятни емоции!

# 55
  • Мнения: 11 314
Тандури, още веднъж една голяма наздравица за вас и много да се радвате на хубавата Елена!
Разкошна си на снимките!  Hug
Искам само да те успокоя, че е по-добре дето доктора не те е срязал, а те е оставил сама да се "разпориш". Така зараства по-бързо и почти незабележимо раната, отколкото, когато е нарочно срязана. Прави си топли вани с отвара от лайка всеки ден и няма да усетиш кога ще забравиш за неприятната част от това хубаво преживяване.
Като намериш време сподели какво успя да използваш като техники за облекчаване на болките, че се чудех да се смея ли или да плача, докато четях разказа ти.
Голям гуш от всички нас!   bouquet

# 56
  • Мнения: 3 271
Ей, най-после форума е пак читав, за да те поздравя! Браво, мила, браво и на двете ви. Поизмъчили сте се  доста, едва ти дочетох разказа, защото ме болеше мене  Sad Важното е, че сте у дома и се възстановявате  Heart Eyes
Все по-леко да ви става!! Много целувки от нас!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 638
Честито и от мен!
Мнооого здраве за всички ви и много целувки!
  bouquet

# 58
  • Мнения: 8 163
Лелейии, Тандури, бравос на всички ви! Тю, че сте хубави (посрали ви кокошките)! Да ви е жива и здрава малката дундичка, да краси света! Специално си дойдох в обедната да видя какво става с тебе. Струваше си! newsm57

Ама направо не можах да повярвам как са се отнесли към теб, докато четях постинга ти. Както и да е, важното е, че всичко е минало и че сте здрави.

Бързо възстановяване!

# 59
тандори ели е много сладка и красива като порасне ще завладее много сарца

# 60
  • Мнения: 940
 Tandoori...Поздравления,пожалавам само да ви радва малката красавица и да ви  е много здрава  bouquet

На таткото поздравления че се е справил със всички задачи повече от успешно,браво на него! Peace

Елена е страшен бонбон (пу-пу)Моята Елла също изглеждаше подобно-с тъмна коса а сега е руса ,това пък не го очаквах Laughing

Като разказваше  как доктора всъщност само те е закърпил сега си давам сметка че и моя нищо не свърши освен това ,седя и си гледаше и си бърбореше със сестрата до него сякаш аз не съществувам докато на беба главата съвсем не се показа и това 40 мин. После ме цепна извади я и ме закърпи,вярно никой не се и опита да масажира и т..н. Гледала съм на някои birth videos как доктора масажира ,пък побутне от тук там шкембето..абе поне се правят че вършат нещо..поне да си заслужат парите.Важното е всичко да завърши успешно пък другото..... Wink

ПС: на меме пък ми излизат следните мерилки в google
            8.2 pounds = 3.71945743 kilograms

Последна редакция: пн, 28 авг 2006, 20:12 от victoria

# 61
      Честито кукличка Flowers Rose
      bouquetДа е жива и здрава и много,да ви радва  bouquet

  Много сладко бебче,Тандори изглеждаш много свежарка Peace
                  Поздравления!

# 62
  • Мнения: 992
Честита ти дъщеричка!
Да е жива и здрава, да носи много радост и усмивки.

   bouquet    bouquet    bouquet

П.С. Много е сладка, кукличка Hug

# 63
  • Мнения: 2 093
Tandoori, Да ти е жива и здрава Елена и само радост и любов да ви носи, а ти да си много щастлива майка. Много е сладко бебчо, такава кукличка. Тч на тегло се е родила точно колкото моя Криси, и ако теглото е показател, приготви се за едно бебе с огромен апетит.
А ти си маика геройня, измьчила си се, но най-важното че и двете сте здрави и добре. Пожелавам ти бьрзо вьзстановяване.

# 64
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Честита дьщеричка, Tandoori Hug
Прекрасна е, нека расте 3драва и щастлива  
  bouquet  bouquet  bouquet

# 65
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 142
ЧЕСТИТА МАЛКА ПРИНЦЕСА!!! Пожелавам ти много бързо да се оправиш,за да можеш да глезиш двете слънчица и най-вече малката госпожица.На нея много щастие и късмет в живота!

# 66
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Честита ти принцеса, Tandoori!
Да ти е здрава и весела!
  Heart Eyes
 Дано забравиш бързо неприятното около раждането   bouquet

# 67
  • Мнения: 1 793
Тандури, страхотна е Елена! Много хубаво бебе! А пък за тоалета да не говорим.... Simple Smile Въобще бебката е една малка кукла!  Още веднъж да е жива и здрава. Ти изглеждаш много, много добре. Свежа имам предвид. А на мен ми се струва, че малката прилича на тати. Още на първата снимка като я видях и все едно виждам негово умалено копие. Не знам дали вие мислите същото по въпроса  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 7 091
[Благодаря ви, че ми повдигнахте настроението с всички хубави пожелания и коментари!!! Grinning
Сдърпах се с педиатъра ни  ( по-скоро заместника на нашата педиатърка, която е в майчинство, роди месец преди мен). Иска човека да съм и давала на Елена адаптирано мляко, защото има жълтеница моля ви се! #2gunfire При това нейните стойности са 14 от 18 норма.
Имах нужда да се разведря от "съветите" на въпросния, който пък минава за най-добрия педиатър в града.

Благодаря ви много за това, че сте толкова мили!!!  bouquet

# 69
  • NY
  • Мнения: 209
Честита Дъщеричка , Таndoori!!! Да е здрава, щастлива, умна и много красива!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 282
newsm51 newsm51 newsm51Честито за малката принцеса babydust7,нека изпълва душите ви с много любов,да ви радва и да сбъдва мечтите си. baloni baloni baloni

# 71
  • Мнения: 41
Честита ви дъщеричка Тандоори  bouquet! Желая ви от сърце, да ви расте жива и здрава и само хубави моменти Simple Smile

# 72
  • Мнения: 676
Tandoori честито малка принцеса  bouquet

От снимките си ли4и как тати и бати много ти помагат Hug

# 73
  • Мнения: 652
Честито!
Много щастие и здраве на цялото семейство!

# 74
  • Мнения: 500
Tandoori,

Честита дъщеричка! Hug
Да расте здрава и само радост и щастие да ви носи!


На теб леко възстановяване![/color]  bouquet

Споменала си, че лекарят иска да й даваш адаптирано мляко заради жълтеница. Със сина ми бяхме 6 дни в болница заради жълтеница и въпреки, че го кърмех, ни посъветваха да му давам адаптирано мляко за да са сигурни, че поема достатъчно течности и да мине по-бързо жълтеницата. Даже с тръбичка през носа го хранеха за да не му 'объркват' сукането. Като се прибрахме от болницата, няколко дни освен кърмата му давах и бутилка, но после спрях и сега си е само на кърма. Така, че ако те притеснява да не спре малката да суче, мисля, че няма такава опасност. Дано съм ти била от полза.

# 75
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Честита дъщеричка!

# 76
  • Мнения: 1 909
4еститооооооооооооооооо   bouquet Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
да ви е жива и 3драва сладката Елена, да расте бе3грижно и оби4ано дете, да са си дружки с Калин и ... абе цялото 6тастие на 3емята пожелавам на семейството ти.  Heart Eyes
И да се вь3становява6 скоро, и снимки да пусне6, и да нацунка6 Елена  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: 4 212
4естита розова принцеса, Тандури. Да ти е много здрава Елена, да расте щастлива и супер късметлийка.
Най после ти се сбъдна ме4тата. На цялото семейтсво желая много щастие.   bouquet
Изглеждаш много добре за скоро родила  Peace

# 78
  • Мнения: 5 475
Честита дъщеря !  Hug

Да ви е жива и 3драва сладката Елена, да расте безгрижно  дете!   bouquet

# 79
  • Мнения: 7 091
 Още веднъж благодаря за прекрасните ви пожелания!!!
Geminarius, аз съм пуснала снимки по-горе в темата мила Simple Smile. Не са много, ама все пак Simple Smile.

# 80
Tandoori, честита радост! Да ти е жива и здрава малката сладуранка!
Ух! колко панделки и фльонги!!  newsm51

# 81
  • Мнения: 2 257
Ами хубави са ви снимките, какво да говорим! Баткото много ми хареса, какъв е миловиден и подреден там, бебата е някакъв бонбон, а ти си направо картинка за току що родила. Още веднж - живи, здрави и много щастливи! baby_neutral

# 82
  • Мнения: 6 390
Честито, Тандури!
Да ти е жива и здрава дъщеричката с прекрасното име  Wink Party!
Много радост да ви носи!


# 83
  • Мнения: 2 427
Браво Тандори,голямо геройче си  bouquet!!!Само че ,докато те четях хем ми ставше едно такова страшно хем се вбесявах ужасно на този идиотски лекар Close!!!Как  пък точно на такъв попадна,то ако не го беше чакала толкова и да си родиш така както ти е подсказвал организма,може би по леко би могло да мине с разкъсванията.А на мен ако ми дойде да напъвам ,ще напъвам,никого не чакам!Като са искали да присъстват да са дошли.Горката Елена,да го чака един час тоя загубеняк да дойде Sad...то и за бебето е било достатъчно мъчително,не само ние майките се изморяваме.
С две думи,всичко това за което си писала са моите най-големи страхове от раждането.Щото е достатъчно лекаря да е някой кретен,който си е сбъркал професията.И аз тук в Италия като не ги познавам и като не знам на какъв ще попадна,само го мисля това раждане,добре че майка ми ще присъства.Ако стане така че започнат да прецакват нещата поне майка ми му разбира и ще се намеси.Преди 20-на дни се роди детето на един наш братовчед в Швейцария.Майката, 40 годишна с тесен таз,бебока 4.500кг.Нормално раждане,30 шева на майката след това...като я видях горката на снимка изглеждаше по-умряла отколкото жива.Какви са тези лекари,каква е тази чудовищност в наши дни не знам.
Иначе Тандори,наистина изглеждаш невероятно добре,много свежа,много сладка!Пу-пу-пу да не ти е уруки! Heart Eyes  bouquet
Елена е много красива също Heart Eyes.Името е много хубаво,както на щерка ти,така и на сина ти.Да са ти живи и здрави!
  bouquet

# 84
  • Мнения: 502
Tandoori, честито бебе Елена!
Да расте здрава и умна и много радост да ви носи!
Пожелавам много щастие на вече голямото ви семейство!

# 85
  • Мнения: 6 167
Ето вече и аз мога да кача картинка и отново да пожалаем ( вече и мъжа ми я видя wasata Елена) много щастливо детство!



tandoori, мъжа ми като я видя Елена и първата му реакция беше " Ама тя има повече коса от мен! " После му обясних, че всички Елени така се раждаме - красиви, с буйни коси ...  Wink

# 86
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Tandoori, малката Ели е толкова нежна и изящна - жива кукличка. Честито от мен с пожелание за много щастливи семейни мигове. Баткото и таткото изглеждат много горди и в същото време много грижовни спрямо вас двете. Желая ви да сте глезени и гледани момичета, а вашите мъже - обичани!   bouquet

# 87
  • Мнения: 1 526

 Добре дошла на сладката Елена!!![/size]
Tandoori, честито!!!
Да са ти живи и здрави дечицата! Весело и безгрижно детство им желая! А на теб бързо възстановяване! Наслаждавай се на майчинството.
Много ти се възхищавам, за куража да родиш без епидурал.

# 88
  • Мнения: 5 183
Добре дошла на белия свят, Елена!
Честито, Тандури, майка -героиня!
Пожелавам на малката ти сладурка да расте здрава и щастлива, умна и красива, като името си!
   bouquet

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 23:38 от Maika

# 89
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви момичета за пожеланията!! На тези, чакат бебчета пожелавам леко раждане!

# 90
  • Мнения: 7 091
tandoori, мъжа ми като я видя Елена и първата му реакция беше " Ама тя има повече коса от мен! " После му обясних, че всички Елени така се раждаме - красиви, с буйни коси ...  Wink

Хахахахахах  Mr. Green Laughing Такива сте Елените Wink  bouquet

# 91
  • Мнения: 7 091
Браво Тандори,голямо геройче си  bouquet!!!Само че ,докато те четях хем ми ставше едно такова страшно хем се вбесявах ужасно на този идиотски лекар Close!!!Как  пък точно на такъв попадна,то ако не го беше чакала толкова и да си родиш така както ти е подсказвал организма,може би по леко би могло да мине с разкъсванията.А на мен ако ми дойде да напъвам ,ще напъвам,никого не чакам!Като са искали да присъстват да са дошли.Горката Елена,да го чака един час тоя загубеняк да дойде Sad...то и за бебето е било достатъчно мъчително,не само ние майките се изморяваме.
С две думи,всичко това за което си писала са моите най-големи страхове от раждането.Щото е достатъчно лекаря да е някой кретен,който си е сбъркал професията.И аз тук в Италия като не ги познавам и като не знам на какъв ще попадна,само го мисля това раждане,добре че майка ми ще присъства.Ако стане така че започнат да прецакват нещата поне майка ми му разбира и ще се намеси.Преди 20-на дни се роди детето на един наш братовчед в Швейцария.Майката, 40 годишна с тесен таз,бебока 4.500кг.Нормално раждане,30 шева на майката след това...като я видях горката на снимка изглеждаше по-умряла отколкото жива.Какви са тези лекари,каква е тази чудовищност в наши дни не знам.
Иначе Тандори,наистина изглеждаш невероятно добре,много свежа,много сладка!Пу-пу-пу да не ти е уруки! Heart Eyes  bouquet
Елена е много красива също Heart Eyes.Името е много хубаво,както на щерка ти,така и на сина ти.Да са ти живи и здрави!
  bouquet

Amymommy, не се притеснявай за раждането! Природата си знае работата, както вижаш и със и без много лекарска помощ дечицата се раждат живи и здрави Simple Smile. Аз се възстановявам много по-добре от предния път( толкова добре, че не ме свърта в къщи  Joy) и си мисля, че наистина доктора може да е бил прав поне за едно, че шевовете дори и много, когато са естествено разкъсани зарастват много по-бързо отколкото епизиотомията. От тази гледна точка мисля положително, че не се намеси много. Е, за масажа и топлия компрес малко съжалявам, ама какво да правиш. Следващия път  Mr. Green Laughing
А всички след ражане изглеждат не много добре Simple Smile Това да не те стряска. Аз ако ти покажа аз снимки как бях  Laughing Два часа по-късно обаче, 1 шише вода и малко храна и си нов човек  Grinning. Ами така е, раждането е изморителна работа, родилките изглеждат измъчени именно затова- и се обезводняваш малко или много, и напрежението,после и загубата на кръв малко или много. Но както казах- най-важното е да мислиш положително!
В моя случай може доктора да не ми помогна много, но мисля, че с таткото се справихме достатъчно добре, за да не съжалявам за нищо Heart Eyes Като ти дадат да гушнеш бебока хич и няма да си спомняш какво ти е правил или не доктора Simple Smile.
Успех и мисли положително, както винаги съм казвала! Всичко ще се случи така, както трябва!
  bouquet

# 92
  • Мнения: 7 091
Ами хубави са ви снимките, какво да говорим! Баткото много ми хареса, какъв е миловиден и подреден там, бебата е някакъв бонбон, а ти си направо картинка за току що родила. Още веднж - живи, здрави и много щастливи! baby_neutral

Благодаря ти! Чак и майка ми не може да се начуди колко свежо изглеждам за родила преди 2 дни, но факта е, че наистина съм пъти по-добре от предното раждане.
ПОжелавам и на теб бързо възстановяване когато му дойде времето!!!
А батето, той е голям послушко Simple Smile  bouquet

# 93
  • Мнения: 27 524
Е, страхотна новина,
честито   bouquet Да ви е жива и здрава, щастлива, късметлийка, да ви радва и слуша  Hug

Да ти кажа честно, доста се изненадах от раждането и протичането му. Да беше в България - там май няма какво да ме учуди. Но в САЩ?  Shocked Не би трябвало така да е или просто си попаднала на кофти екип?

Радвам се, че всичко е минало все пак добре, макар и изморително и тежко.

Почивай си сега, гушкайте се, поздрави и много целувки от мен. И на Калинчо, разбира се  Heart Eyes

Ася радва ли се, че има адашка на дъщеря й? Нейното ако беше момче трябваше да е Калин тогава  Laughing

# 94
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Поздравления на цялото семейство!
Да расте здраво и весело дете малката Елена и да радва мама и татко, да спретва бели с батко си!

# 95
  • Мнения: 1 017
Аз докато се включА да те поздравя, Тандори, малката ви принцеса е станала на 1 семдица  Hug
А ти сигурно си се разхубавила оЩе повечЕ  Flutter ( и аз така си мисля, като си Щастлива, а и мама, няма по хубава от теб  Hug)

Да ви е жива и здрава, много весела и палава, обичлива и изискана като мама    [/size][/b] bouquet  bouquet  bouquet
Верно е красива от появата си на бял свят, хубавата Елена  Heart Eyes
Поздрави на цялото ви семейство (имаШе прекрасна снимка на аватара си преди време, много ви се радвах  Hug)

# 96
  • Мнения: 7 091
Е, страхотна новина,
честито   bouquet Да ви е жива и здрава, щастлива, късметлийка, да ви радва и слуша  Hug

Да ти кажа честно, доста се изненадах от раждането и протичането му. Да беше в България - там май няма какво да ме учуди. Но в САЩ?  Shocked Не би трябвало така да е или просто си попаднала на кофти екип?

Радвам се, че всичко е минало все пак добре, макар и изморително и тежко.

Почивай си сега, гушкайте се, поздрави и много целувки от мен. И на Калинчо, разбира се  Heart Eyes

Ася радва ли се, че има адашка на дъщеря й? Нейното ако беше момче трябваше да е Калин тогава  Laughing

 Да ти кажа Нели мисля, че именно в екипа беше проблема, защото другите, с които се виждах през тези 9 месеца бяха много готини. Просто въпрос на късмет. Няма значение, важното е , че мина и сме добре Simple Smile.
Благодаря за пожеланията!   bouquet

# 97
  • Мнения: 7 091
Аз докато се включА да те поздравя, Тандори, малката ви принцеса е станала на 1 семдица  Hug
А ти сигурно си се разхубавила оЩе повечЕ  Flutter ( и аз така си мисля, като си Щастлива, а и мама, няма по хубава от теб  Hug)

Да ви е жива и здрава, много весела и палава, обичлива и изискана като мама    [/size][/b] bouquet  bouquet  bouquet
Верно е красива от появата си на бял свят, хубавата Елена  Heart Eyes
Поздрави на цялото ви семейство (имаШе прекрасна снимка на аватара си преди време, много ви се радвах  Hug)

Благодаря!!! Планираме пак да си сложим снимка Wink ама четиримата вече Simple Smile. Само нека минат 2 седмици поне и тогава ще ходим да се снимаме Simple Smile.

# 98
  • Мнения: 373
Тандори, с голямо закъснение (нямам интернет през повечето време) - и от мен:
Честито бебе!!! Да е жива, здрава и много радост да ви носи!

Не прочетох всички постинги, само твоят разказ за раждането (и ми се стори безумие - вместо да родиш, когато си усетила, че е дошъл моментът, е трябвало да чакате "доктор"??? Аз си мислех, че в Америка системата не е като в България, но не знам... Вероятно затова след това толкова е трябвало да се мъчите, докато излезе!)
Но...
Още един път - честито и много радост!   bouquet

# 99
  • Мнения: 7 091
Тандори, с голямо закъснение (нямам интернет през повечето време) - и от мен:
Честито бебе!!! Да е жива, здрава и много радост да ви носи!

Не прочетох всички постинги, само твоят разказ за раждането (и ми се стори безумие - вместо да родиш, когато си усетила, че е дошъл моментът, е трябвало да чакате "доктор"??? Аз си мислех, че в Америка системата не е като в България, но не знам... Вероятно затова след това толкова е трябвало да се мъчите, докато излезе!)
Но...
Още един път - честито и много радост!   bouquet

Благодаря ти за пожеланията!!!  bouquet Ако ти е интересно може да прочетеш и в темата за нетрадиционни и немедикаментозни методи за обезболяване, която съм пуснала в клуба на майките, там съм писала още за раждането.
Иначе си права, най-вероятно затова се измъчихме толкова, но важното е, че сме добре Simple Smile
Благодаря ти още веднъж!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт