Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

София

Здравейте,аз се казвам Деница и на 30.06.2006 ми се родиха близнаци Христо и Димимитър.Големи са ми сладури,но сега са ги налегнали страшни колики,особено по-малкия,той се роди 1,990кг.Лекарите казват,че за това е толкова зле,недоразвита лигавица на стомаха.Отчаяно моля за съвет мога ли да му помогна! Praynig
Благодаря ви предварително!
Цитирай

София

А на кърма ли са? Даваш ли им капки против колики?
Цитирай

София

На кърма и дохранвам с Frisolak.Пробвах капки Espumizan и Sab,но няма ефект,пият и чай,нищо не помага.Има моменти когато направо пищят,както и в момента!
Цитирай

София

ooooh!ЧЕСТИТО ТИ БЕБЕТА/, първо/! Когато моите деца имаха колики им давах Еспумизан. Но трябва да се дават редовно - по колкото пише, че съм забравила. А от саб дъщеря ми повръщаше. надвечер, когато обикновено имаха коликите и пищяха, слагах на коремчето затоплена с хавлия кърпа и по корем на коляното ми. Не знам какво друго да ти кажа. Децата ми ги изкараха сравнително лесно, сякаш. А защо не смениш формулата? Аз съм доволна от Омнео и най-вече от Аптамил. Не им даваш сокове и други дразнители, нали?
Цитирай
Не се притеснявай нашия единия беше по-малък 1640 и нашите колики бяха ужасни, но в интерес на истината нищо не помага. Пробвали сме какво ли не, като че ли само когато са по корем тогава бяха по-спокойни. Те ще отминат с времето, но доколкото си спомням пиеха един чай на гранули вместо вода почти 2 месеца - не се сещам как се казва, но ако отидеш в аптека и попитш сигурно го знаят. Успех
Цитирай

София

Благодаря ви,ще стискам зъби и ще се надявам да минат по-бързо!
Цитирай

имам доста не6та, които може6 да опита6  Crossing Arms не6та, които в бг не са популярни, не zнам zа6то, но аz съм супер доволна
например на всяка смяна на памперса правех масаж на корем4ето по посока на 4асовкниковата стрелка. е тук има и специален крем zа колики, който не се прави в бг  Sad
другото е масаж на стъпалата. понеже съм zле с обясненията 6те се опитам да снимам картинката и да ти я покажа по късно днес. другото не6то е, 4е 6и6ето с АМ не се клати, а се раzбърква с вилица, ина4е влиzа много въzдух в млякото.
Таня П.  ти е каzала, каквито и капки да опита6 трябва да се полzват редовно поне 3/4 дни zа да имат ефект и то на всяко хранене, в АМ или с лъжи4ка преди кърмене
Цитирай

софия

има мехлем за мазане на корема на бебетата, ама пусто  smile3537- в аптеките със сигурност го знаят, немско е.
Според мен обаче, всички тези лекарства и пр. са за успокоение на майките- коликите отминават когато им дойде времето, а не от нещо друго. Което, разбира се не ти пречи да опиташ.
Цитирай

и аz в аптеката го купувам, те си го правят сами, един мириzлив такъв ...  Rolling Eyes
Цитирай

София

Мехлема ще го поърся задължително,не бях чувала за него.Иначе капки давам редовно вече почти месец,не знам дали действат,но ако действат значи без тях ще трябва да се застрелям.По-големия,който се роди 2,700 като че ли по-малко го боли,обаче малкия направо го побъркват,през повечето време пищи като заклан,преди да е проговорил вече е прегракнал!
Цитирай

Варна

При мен беше обратно по-големия имаше по-силни колики,по-малкия почти нямаше най-добре му подействаха едни горчиви капки немски бяха май-но не помня сега името билкови в кафяво шишенце питай на аптеката.Но ефекта трае 30 мин. и после пак,правех масаж,слагах топли кърпи ,слагах по корем ,но всичко е с временен ефект.Единственото спасение при нас беше разходка навън,естествено вечер не може и тогава цяла нощ му милвах коремчето и топлех кърпи.Спокойно ще мине и после бързо ще забравиш.Прави чай от копърено семе,можеш да вземеш и на Хип-лично на нас не действаше Laughing
Цитирай

София

Капки Бейбинос. Вярно е че са ужасни на вкус, но на нас ни помагаха повече от Еспумизана и Саб симплекс. И много гушкане със коремчето към тялото ти Hug Успех Smile
Цитирай

Варна

Капки Бейбинос. Вярно е че са ужасни на вкус, но на нас ни помагаха повече от Еспумизана и Саб симплекс. И много гушкане със коремчето към тялото ти Hug Успех Smile
Да тези бяха-вършеха някаква работа
Цитирай

те не са ли с алкохол или бъркам не6то  newsm78
Цитирай

софия

Бях почти сигурна, но проверих за всеки случай.

Такааа- ето го- Има и мехлемче за коремче- Бебинос-
представителство- Евофарма- тел. за информация 02- 96212 00.

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора