Проблем при епилиране!

  • 684
  • 10
  •   1
Отговори
Или поне така си мисля, тъй като ми е за първи път. Вчера си купих епилаторчето, пробвах го при крачетата - става супер чистичко и гладко. Дори болка не усещах, само едно пощипване. Обачеее като преминах на триъгълника - маааале лелееееее  #Crazy smile3514 newsm45Направо не издържах. Е, в крайна сметка с повече усилия изчистих горната част доста добре. Но, какво да ви кажа, бях зачервена и имах някаква течност като пот. Дори първо си помислих, че е от изпотяване, но после осъзнах, че е при епилирането. Та искам да ви питам това нормално ли е или аз греша някъде? И ако в мене е проблема - какво да правяяя baby_neutral Вие сте ми надеждата, момичета!
Също, в някоя от темите четох за Лидокаин преди кола маска. Може ли да се използва преди епилиране? А след като  мине процедурата има ли някакъв страничен ефект - зачервяване, пъпчици, или болка?

# 1
  • Мнения: 5 299
Първият път и мен ме болеше. Мажа се с Пантогел. Това е крем за изгаряне, струва 2 лв, и много ми помага. Не се за4ервявам, когато го използвам.

# 2
Благодаря ти много за отговора, ще ми бъде от полза съвета ти за кремчето и ще го ползвам. Но въпроса ми беше най-вече за тази течностт наподобяваща пот (съжалявам, ако звучи грозно).  Дали това е от флокулите в самия корен на косъма и тъй като е за първи път отскубен косъма, се получава това; или съм раздразнила прекалено много кожата!?! Ти имала ли си подобен проблем при първият път? Спомняш ли си какво ти помогна?

# 3
  • Мнения: 157
Благодаря ти много за отговора, ще ми бъде от полза съвета ти за кремчето и ще го ползвам. Но въпроса ми беше най-вече за тази течностт наподобяваща пот (съжалявам, ако звучи грозно).  Дали това е от флокулите в самия корен на косъма и тъй като е за първи път отскубен косъма, се получава това; или съм раздразнила прекалено много кожата!?! Ти имала ли си подобен проблем при първият път? Спомняш ли си какво ти помогна?
Аз лично бих ти препоръчала за триъгълник да ходиш на козметик,мястото е прекалено чувствително.

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Това,което излиза е тъканна течност,както при ожулване например,няма страшно,просто кожата там е по-чувствителна.По-добре с кола маска за триъгълника.

# 5
  • Мнения: 3 456
А, да познато ми е - първият път и при мене беше подобно. сега трябва да подсушаваш там възможно най-често- с бебешка пудра например. После слагаш някакво кремче противовъзпалително. На мене и пъпки ми бяха излясли първия път. Хубаво е, ако 2 часа след епилация да се разхождаш из къщи по някякви проветриви боксерки или друго подходящо белъо, за да иззбегнеш ипотяването на епилираната зона, а от ам и пъпките.

# 6
  • Мнения: 1 104
Препоръчвам ти да посетиш козметик, защото тази зона е много деликатна и изисква особена грижа.

# 7
  • Мнения: 157
А, да познато ми е - първият път и при мене беше подобно. сега трябва да подсушаваш там възможно най-често- с бебешка пудра например. После слагаш някакво кремче противовъзпалително. На мене и пъпки ми бяха излясли първия път. Хубаво е, ако 2 часа след епилация да се разхождаш из къщи по някякви проветриви боксерки или друго подходящо белъо, за да иззбегнеш ипотяването на епилираната зона, а от ам и пъпките.
Направо без гащи е най-добре.

# 8
Мерси Lorka, успокои ме много ooooh! Hug. Ще следвам съвета ти с пудричката и след това с кремчето. Това е да питаш миналите вече по този път. Още повече, че не ми се крачеше пред козметик, както съветваха някои.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 381
Не ползвай епилатора за целия триъгълник, а само отстрани. Ходи на кола маска за целия триъгълник. Не се шашкай от това, което ти е като пот.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 381
Още повече, че не ми се крачеше пред козметик, както съветваха някои.
Това първия път ме притесняваше, сега вече - не толкова. Това им е работата, все пак.

Общи условия

Активация на акаунт