Проблем с браузъра

  • 984
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Използвам Опера и от днес нещо нямам звук , пробвах и с експлоръра но и там нямам.Рових и гледам, че Java-та ми не е enable, а трябвало да бъде, някой може ли да ми каже как и откъде да стане понеже от Туулс не става.Моля помагайте, че не мога да гледам нищо онлайн Confused

# 1
  • Мнения: 18
Това което се сещам е да дадеш Properties на Inerenet Explorer-a и там в Advanced да видиш дали имаш тикче на java-та и на Multimedia. Ако ги нямаш сложи си ги, дай ОК, затвори си браузъра и пак го отвори.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами то си беше отметнато и все още не чувам нищо.Да не би да е от някаква програма, понеже вчера махнахме някой програми.Трябва ли да имам инсталирана Java, че гледам папката с такова име в уиндоус е празна Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 18
На мен ми е странно, че само звука ти е изчезнал.
Какъв формат филмчета се опитваш да гледаш? Може да се окаже, че сте някой махнали кодек...Като пуснеш филм в Media Player има ли звук?

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Вместо програма да не си си изтрила някой драйвер, защото аз май вчера точно това направих. Аз също нямам звук.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами може би това сме направили.Сега пуснах един филм и най- отдолу в плейъра ми изписва Downloading codec ... % Сега е на 22 процента, дали ще се оправи като си го даунлоудне само или трябва да инсталирвам нещо

ПП.Прати ме да го тегля от интернет, ама ме е шубе да инсталирвам такива работи.А пък и не го намирало за даунлоад.
Благодаря за помощта , сега поне знам къде е проблема и утре ще накарам мъжО да оправи кодеците Hug

# 6
  • Мнения: 18
Няма какво да те е шубе Simple Smile Има един K-Lite Codec Pack - нищо особено или ново не е. Има всичко основно вътре - инсталираш и си ОК Wink

Ако се престрашиш ето ти и линк да го дръпнеш - http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm

# 7
  • Мнения: 80
Само отметка за Java-тa и браузъра, ако някой се интересува.

За да имаш Java в браузъра, трябва да имаш инсталирана Java Runtime Environment (може да се свали от http://java.sun.com/javase/downloads/index.jsp)  на компютъра. Но тя ще ти трябва, само ако на отворената страница има вграден Java код, но вече не е много често срещано.

Липсата на звук наистина е по-вероятно да е от липса кодек. Ако много го задълбаем, може да е и от драйвера на звуковата карта. Но се съмнявам че чак толкова много си почистила компютъра си:) Ако можеш да слушаш музика (mp3-ки например), драйверът би трябвало да е ОК.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не се оправи.За кодеците:мъж ми каза, че с кодеците всичко било наред/точно с К-лайт сме/, видео картата ни е нова и не е от драйверите.Работата е там, че той вчера махна някой програми /а принципно разбира доста от компютри и надали ей така ще махне кодеците/понеже му забивала играта/онлайн/.Та затова си мисля, че не е от кодеците.Може ли да е от самият браузър
А и тази Джава нали не може да направи нищо на компа ако я инсталирам, и мога ли да я махна ако не се оправи звукът Rolling Eyes

ПП.Всичко си тръгва на компа, работата е там, че в който и да е от двата браузъра няма звук Crazy

# 9
  • Мнения: 18
Проблема не е в браузъра, щом и Media Player-a няма звук. Ако можеш да си пуснеш да слушаш mp3ки да речем поне може да изключиш проблем с аудио картата.

Знам, че звучи тъпо, ама ако нямаш никакъв звук може да си провериш жаковете на колоните дали са влезнали както трябва  Simple Smile

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е браво! Баш в понеделник да нямаш звук! Представям си какво ти е....

И аз мисля, че е от кодеците, но пусто от това нищо не отбирам.

Сори, че така ти се е случило, барем ще гледаш със субтитри после.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Звукът на компа се оправи, също в нета мога да слушам МП3 но дотам.Примерно клипчета в yourtube отново са без звук .Иначе от компа само имаше едно ужасно ехо.Вчера мъжо преинсталира кодеците и имаше доста развалени /звукът се разминаваше доста гадно/, и сега е ОК, но проблема с клипчетата в нета си остават Confused Някаква идея?

Общи условия

Активация на акаунт