За кърменето ?

  • 4 280
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Ясно ми е какво мислят майките за кърменето  , интересно ми е мнението на татковците   newsm12

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Цитат на: fusion
Ясно ми е какво мислят майките за кърменето....

Срази ме  Shocked  Grinning Явно си от единиците щастливки, на които им е ясно. От години следя дебатите по темата и единственото, което ми е ясно е, че това е една от темите, на които жените са готови да се изтребят взаимно.
Колкото до личното ми мнение, то е, че кърменето е нещо нормално, но не винаги възможно и екстремизмът на някои мами ми е адски учудващ. Както принудителното минаване на "изкустве", защото на мамата така и е скимнало, така и "кралимарковските" изпълнения на мами, кърмещи 3 годишни деца са според мен ненужни "изхвърляния". Кърменето не прави една майка по-майка, точно както некърменето не прави друга майка по-малко майка.

# 2
  • Мнения: 17 402
Подкрепям мнението на Tatti. Сега като нищо да се заформи пак спор по темата, че отдавна не е имало.

# 3
  • Мнения: 3 146
Няма как да стане спор, защото въпросът е към татковците.Наистина е интересно какво ще отговорят.

# 4
  • Мнения: 5 539
На мен ми е интересно има ли някой татко, дето ... хм ... си е цоквал и той от там, дето се храни бебето?
Аз познавам един такъв Mr. Green, не е моят мъж естествено, да не си помислите...  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 17 402
Мъжът на моя колежка  опитвал, ма нещо му пречели зъбите.

# 6
  • Мнения: 46 437
Мъжа ми си е опитвал една капка, то мойта на капки беше, нищо не излизаше Embarassed

# 7
  • Мнения: 70
Моята съпруга кърми дъщеря ни вече четири месеца. И аз напълно я подкрепям. Като наблюдател изводите ми са, че кърменето е много изтощително и оттговорно.
Аз лично съм кърмен до 1 год и 2 месеца. Смятам, че кърменето е предпоставка за правилно развитие на храносмилателната и имунната система на детето, защото според специалистите в областта кърмата съдържа активни вещества и антитела, които стимулират имунната система на бебето, докато започне само да си ги произвежда.
Друг е въпросът, че непосредствено след раждането кърменето допринаса за бързото възстановявана на мамчето. Стимулирането на зърното предизвиква контракции, които благоприятстват бързото свиване на матката и възстановяване от раждането.
На последната консултация със специалист по кърмене, член на "Лалече лигата" ми обясниха, че адаптираното мляко се произвежда от краве мляко с добавки от растителни масла и витамини. Аз съм против синтетичните витамини и каквито и да било медикаменти.
Много ми хареса в един от постингите на модераторката на форума по Кърмене и захранване където тя обясни, че като се разболее бебето, го оставяла за няколко дни само на кърма. И по този начин предотвратявала пиенето на хапове. Ами това е супер.

Съчувствам на майките, които искат да кърмят но нямат физическата възможност.
Не отричам изкуственото хранене, защото това е неизбежна алтернатива за майките, които нямат кърма или по една или друга причина се налага да отсъстват от дома си, да работят.
Това е спасителната сламка за някои мами. Или както се казва благодаря, че те има.
Не оправдавам майките, които могат но не искат да кърмят бебетата си.
Моята дъщеря никога не отказва цицата, ползва я за аспиринче, приспивателно, утоляване не жаждата, залъгалка, облегалка, там си топли носа и ръцете и въобще бебето си иска това, което природата му е дала.
Без да имам за цел да обидя някого смятам, че за да се отдаде на кърменето една майка е необходимо истинско разбиране на процеса на кърмене и ползата от него, всеотдайна любов към бебето и не на носледно място подкрепа от мъжа до себе си.

Не е за пренебрегване и финансовата страна на въпроса. Кърменто е много по евтино от изкуствената храна. Тук една опаковка струва 12-18 $ Не знам колко изкарва. Спестяваш си миене на бутилко топлене, дезинфекция, съхраняване и т.н

# 8
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Ahil
.............................Спестяваш си миене на бутилко топлене, дезинфекция, съхраняване и т.н


Аз съм напълно съгласна за ползите от кърменето, аз няма това щастие Sad  Но повярвай ми, много по-лесно е да храниш бебето с изкуствено мляко, а не да кърмиш. Имам 7 шишенца, които вечер мия и стерилизирам и зареждам с необходимото количество преварена вода. Като дойде момента, само се слага млякото и готово. Сутрешните хранения дори ги поема мъжа и, така аз съм отпочинала и готова за деня. Освен това като огладнее не тичам в банята да мия цицата, преди това ми беше големия проблем, бебето пищи от глад, аз сънена се чудя да я успокоявам ли или да тичам да се мия??? А и като е топло времето сме по кафетата по цял ден, не притичвам до нас за хранене, а иначе не върви някак си да се заголя пред всички Shocked

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: nikol78
Цитат на: Ahil
.............................Спестяваш си миене на бутилко топлене, дезинфекция, съхраняване и т.н
Но повярвай ми, много по-лесно е да храниш бебето с изкуствено мляко, а не да кърмиш.

Тука една бърза реплика да вметна - понеже и съм изварявала шишенца, и само съм кърмила без тези досадни дейности, определено мога да заявя, че само кърменето е много по-лесно от това с шишенцата и бибите. Особено след първите един-два-три месеца, като влезне майката в ритъм, става просто песен. Няма тревожене има ли чисто и изварено шише, няма притеснения за преварена вода, няма мисли дали това мляко е най-доброто и прочие. Вдигам блузата и туй то. Поради факта, че спим в едно легло, сутрешните хранения също са много, много лесни, и аз и мъжът ми си почиваме. На храненията навън също съм намерила цаката и разходките ми не са страдали от това (освен в дните, когато се цедях и дохранвах от шише и бързах да се прибера, за да изваря пособията за следващото хранене).
Ако успея да прилъжа мъжо да влезне във форума, може би ще сподели още една мъжка гледна точка Wink

# 10
Аз съм половинката на boo.
Цитат на: Ahil
Моята съпруга кърми дъщеря ни вече четири месеца. И аз напълно я подкрепям.

Напълно със съгласен с Ahil. Според мен кърмата е чудодейно средство за отглеждането на едно дете и въпросът не опира само до финансовата гледна точка, въпреки, че и тя е фактор. Аз съм много доволен, че жена ми кърми Мая, много ми харесва, когато спим заедно. Чувствам се по-сигурен с кърмата, отколкото с адаптираните млека, защото детето е по-здраво.
Щастлив съм с моята кърмеща жена и с кърменото си бебе!

# 11
  • Мнения: 7 106
За да не цитирам целия постинг на Ahil ,за да не стане твърде дълго искам да му кажа едно голямо БРАВО!Точно така разсъждава и моя мъж,но за съжаление няма как да го напише в момента,затова аз изпълнявам тази роля Simple Smile .Имам огромната му подкрепа,за което му благодаря от сърце.Той застана на моя страна,когато майка му и майка ми се съмняваха в млеконадоя ми Wink ,помоли ги най-учтиво да дават мнение само когато им е поискано, и повярва в силите ми.Дори когато роднини и приятели се интересуват от малката,спи ли,яде ли добре,той винаги казва-жена ми още кърми с някаква гордост едва ли не.
Благодаря ти,скъпи Heart Eyes !

# 12
  • Мнения: 4 212
Моята дъщеря не съм я кърмила, не защото нямах кърма, тя беше от редките слу4аи, които не искаха да засу4ат.Даже я даваха на други мами, но тя извърташе глава.Оба4е като осети биберона с адаптираното мляко и засмука гладно Thinking Казаха ми 4е е рядък слу4ай и, 4е грешката не е в мен.
Като и да е, детето сега ще стане на 12 години и е със силна имунна система, погрижих се да я закаля. Flutter
Дано поне със следващото нямам проблем.

# 13
  • Мнения: 1 363
Sleeping
баси въпроса..
кво мога да мисля за кърменето?

# 14
  • Мнения: 1 517
Да отговоря вместо нашия тати - на него общо взето му е все едно.  Neutral Face Не разбира и не се интересува особено как гледам и храня детето. Но отначало май му беше неудобно да гледа как кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт