Въпрос за неплатени данъци на МПС и прехвъряне. Как?

  • 1 477
  • 5
  •   1
Отговори
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Имам проблем, татковци и майки шофьори. Гаджето ми замина за чужбина като ми остави пълномощно, за да продам колата. Оказа се, че въобще не е регистрирана в общината и не са и плащани данъци, а си я караме вече 3 години. Възможно ли е да не ги платя и пак да я прехвърля? Не ми се дават 300лв. на общината  Embarassed( и без това я продавам супер евтино, ама и колата е старичка де - та няма никакъв смисъл според мен, още повече, че са ни спирали и полицаи и пак не е имало). Въпросът ми е дали познавате нотариус, който би замижал с едното око за това, че като сме я купували не сме плащали прословутите 2%  и новите собственици да си я регистрират по местоживеене. Ще ви помоля на лични, за да не стават скандали. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 694
Аз го имах същия проблем преди две седмици. Отидох да платя данъка, за да мога да я продам и се оказа че не съм я обявила в данъчното. След два дена ходене по мъките, най-накрая ме открехнаха и то в данъчното да платя по банков път и с белешката при нотариус. Пробвай така.

# 2
  • Мнения: 50
Е вие като не го платите, кой да го плати? Бъдешия собственик ли? Просто си платете данъка. Не е никак коректно бъдещия собственик да има после зареди вас проблеми в данъчното.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Костенурке, ако не си наясно за какво става въпрос просто не пиши. Новият собственик няма да има никакъв проблем, защото , когато отидеш да я регистрираш като собственост в данъчното въобще не се интересуват, дали от предишния собств. са взети данъците. Взимат си на нова сметка на новия собственик 2% + год. такса и готово. Всеки месец да си сменя колата собственика - всеки нов го плаща. От къде на къде ще ми взимат такса, че съм си купила нещо. За год. такса не се съпротивлявам. Ако им беше толкова важно да са го обвързали с останалите плащания в КАТ и готово. Няма да платя нищо! Нито стотинка!!!

# 4
  • Мнения: 7 640
кажи стана ли работата с колата?

# 5
  • Мнения: 1 058
Аз го имах същия проблем преди две седмици. Отидох да платя данъка, за да мога да я продам и се оказа че не съм я обявила в данъчното. След два дена ходене по мъките, най-накрая ме открехнаха и то в данъчното да платя по банков път и с белешката при нотариус. Пробвай така.
Така се прави няма да плащаш и това е .

Общи условия

Активация на акаунт