Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Привет!

Моля дайте съвети за народна медицина!

Синът ми/11м/ преди няколко дни запо1на да киха много серизно и да се сополиви.
Температура не вдигна,но не беше в добра кондиция,отказа да яде,плачкаше и т.н.

На следващия ден бяхме при педиатърката,
Каза,че е лека настинка и да давам по 1 ампула витамин С и по 1капка виброцил 3пъти дневно в нослето.
Днес вече не киха,има настроение и хапва,
но започна да прокашля.
Аз предполагам,че това са сополките,които не е можал да изхвърли през нослето ,а и не може да изхрачи.

Та понеже преди това лекувахме 2 алергии и едно възпаление на венеца,не ми се ще да тъпча детето с лекарства.

Аз лично чух една рецепта с мед,масло и ванилия,които се миксвали и се давала по 1 лъжичка сутрин и вечер.
Някоя от вас да е пробвала нещо такова ефикасно?

Ще ви бъда признателна!
Цитирай

София

Скоро имаше подобна тема.
Копирам постинга си:

по рецепта на Димков

При слаба и средна кашлица
Отвара от борови връхчета, бъзов цвят и подбел (листа) - от всяко по 50 гр. се смесват, от тази смет 2 супени лъжици с прибавка на 1 супена лъжица чист пчелен мед се запарват с 500 гр. вряща вода и захлупено ври 10 мин. Като изстине се прецежда. Сутрин, обед и вечер 5-10 мин. преди ядене и 2 часа след ядене се изпива по половин-една кафена чашка.

пак по Димков
При силна и мъчителна кашлица

Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.

пак бабешки метод - пак с лук
Взимаш 1 средно голяма глава лук. Обелваш я и я издълбаваш като чашка като подрязваш основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълваш "чашката" със захар и оставяш в една чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Даваш го веднага след събуждане - на гладно.
Цитирай

Varna

Цитат на: Mamma

При силна и мъчителна кашлица

Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.
Ето това съм го пробвала, определено имаше полза. Само че в по-малки количества. Една глава лук /нарязана на дребно/, 3 с.л. захар и 1/8 л вода. Вари се около 10 мин. Престоява няколко часа и се изстисква през кърпа. Дават се няколко пъти на ден по 1-2 ч.л.
Мед, масло и ванилия също съм бъркала, но сякаш по-мъчителна ставаше кашлицата и спрях да давам. Може от конкретната болест да е било, пък и всеки човек е различен. Но синът ти е малък - нали до годинката мед не се дава. Обаче е много вкусно, за един ден го изядох после аз Embarassed . Пропорциите са - половин бурканче мед / от детски пюрета/, същото количество масло и една ванилия.
А скоро четох в дир-а една рецепта със сушени смокини. 5-6 смокини се нарязват и се слагат във вода. пъхат се в микровълновата, докато водата заври. Престояват още един час. И отварата се пие по малко като чай.
ЕТО ТУК е старата тема.
Цитирай

Sofia

Аз за кашлица правя сок от кромид 100гр., сок от 1 лимон и мед.
Смесва се да се получи по-течно разтворче и се дава когато се сетиш. Аз давам по 1-2 супени лъжици 5-6 пъти на ден.
Другото което забърквам е 1 бира с 100гр. небетшекер.
Слага се да заври и като се поизпари бирата и остане половинка се маха от печката.
Майка ми правеше някакви смески от орехи с черупките, кромид, дюля, мед ама пропорциите не ги знам Embarassed
Цитирай

софия

Аз правя следното: листата от 2бр кромид лук, орехи с черупките счупени 2бр и 1 ябълка със семките се вари в 500г вода.Водата трябва да изври до половината.Изпива се за 1 ден.
Пие се поне 10дни.
Цитирай

Бургас

Много Ви благодаря,момичета.

Темата не съм погледнала,понеже все време няма напоследък.

Най-голямата ирония е че от бебко и ние с татито се изпотръшкахме Rolling Eyes
Аз ,обаче лесно не се давам и хеи-сега тръгвам към тенджерите и котлоните Wink

Ще споделя след време кое как ни повлия.

Желая здраве на всички !
Цитирай

Варна, морето и сините вълни!

Нашето дете и то е с кашлица.
Това с лука сега го чувам.
Аз правя следното :
Издълбавам сърцевината на черна ряпа и я пълня с небет шекер.Небетшекера се разтапя и в ряпата остава нещо  като сироп.От него давам по 1 ч.л когато се сетя
Цитирай

Sofia

Цитат на: Mimito
Издълбавам сърцевината на черна ряпа и я пълня с небет шекер.Небетшекера се разтапя и в ряпата остава нещо  като сироп.От него давам по 1 ч.л когато се сетя

Какво е небер шекер и откъде се намира!?
Цитирай

Бургас

ЗАХАР Е НЕБЕТ шекера,
но и аз не се сещам къде се продава.

Прилича на едро натрошен лед.

Офф Това със  сушените смокини не работи.
Ние вероятно утре сме на лекар щото кашлицата се усилва Crying or Very sad
Цитирай

Варна, морето и сините вълни!

небет шекера е захар наистина и го купувам от магазина.
ако нямаш небет шекер става и обикновена захар
Цитирай

Vancouver

Zdraveite,osven vutreshnite chaicheta i siropcheta za kashliza mnogo efikasno e ako napravite kompres ot evkalipttovo maslio smeseno sus zehtin,masajiraite dobre cialoto tialo i osobeno gurdichkite,kato prikluchite masaja zalepete na gurdichkite edno nailonche (ot tunkite )i ako moje taka da prespi,efekta e mnogo dobur.
druga ideia za borba s kashlicata i gripa e inhalaciata ,za tolkova malko dete se preporuchva da ia napravite zaedno,zavrete voda i kapnete 1-2 kapki evkaliptovo ili tee tree maslo.slojete tengerata na zemeiata ,vzemete edno fenerche ,gushnete beboka i slojete i edin goliam chadur ,pomolete niakoi da vi pokrie i palatkata e gotova ,10-15 min ste se zabavlaivate i deteteto niama da useti vremeto,zastoto s fenera mnogo mojete da si igraete.preporachitelno e na da napravite inhalaciata predi liagane.
uspehi i budete zdravi
Цитирай

Шумен и Варна

Прочетох всички рецепти и искам и аз да споделя мнение. Дъщеря ми е на една годинка и слава богу нямаме проблеми, но аз как съм кашляла дълги години не е истина. Пила съм почти всичко което е написано по горе и рецептите с лук и с ряпата и с меда и маслото и ванилията и нищо. Ходила съм като опоена от многото сиропи и инхалации които са ми правили и пак никакъв резултат. Дори не можеха да кажат защо кашлям така.И така дълги години мъчение добре че се омъжих и свекърва ми ме излекува. Смесваш едно бурканче от детско пюре чист пчелен мед със едно пакетче джинджифил и даваш по една кафена лажичка на ден. Незнам обаче дали бебо не е прекалено малък за това. Медът не е добре да се дава още повече каза че сте лекували алергии. Според мен по добре е да ползваш някои от хомеопатичните лекарства за момента а ако не помогне може да пробваш и други неща, но внимателно с меда от начало му давай чист мед няколко дена по 1 - 2 гр. за да свикне организма така оптималното количество мед което може да се дава на ден 1 гр на килограм.
Аз на моята дъжера и давам мед но съм я захранила постепенно за да не се появи алергия.
Ние си произвеждаме мед и аз много го ценя като лекарство с него успешно си лекуваме и хремата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.