Пиене на вода

  • 5 552
  • 75
  •   1
Отговори
По колко вода пиете на ден и как я разпределяте
това с 2 литра ми се вижда невъзможно, четох в едно списание, че трябва на всяко ядене да пиеш по 400 ml вода, а максималния обем на женския стомах е 700 ml, което значи че за средностатистическата жена изпие ли 400 мл няма да хапне нищо,
още повече много наръчници казват, че не трябвало да се пие вода по време и след ядене, защото разреждат стомашните сокове и храната се смила много по-бавно, коремът се подува...
трябвало да се пие 1-2 часа след ядене...
а пък трябвало да се пият по 2 литра на ден
аааа, почвам да се отчайвам, кое е правилното пиене
вие какво правите, замисляте ли се колко вода пиете или карате просто така
аз примерно пия сутрин преди закуска една чаша топла вода, след половин час закусвам, и после пия преди ядене и 2 часа след ядене
но не мисля, че е достатъчно

# 1
  • Мнения: 7 186
Аз гледам да пия 1.5- 2 литра вода на ден. Създала съм си навик като седна до мен винаги да има чаша вода. Като пия кафе също предпочитам да е с минерална вода, отколкото със сок или безалкохолно.

# 2
  • Мнения: 9 077
То оставаше и водата да я пия по програма и вече ще се гръмна Crazy
Пия, когато ми се пие, но за да се подсещам че ми се пие, винаги имам до себе си бутилка с вода Blush така изпивам между 1 и 2 литра дневно.

# 3
  • Мнения: 959
Лятото пия дори повече от литра и то по всяко време,когато съм жадна.

# 4
  • Мнения: 433
И аз знам, че по време на хранене не е хубаво да се пие вода. Иначе пия около 1 л. вода  на ден, отделно пия и други течности.

# 5
Ами аз лично се страрая да изпивам ПОНЕ едно шише от литър и половина и смея да кажа,че се справям.Мога да ти дам пример,с Диетата на Пиер Дюкан-в нея той съветва да се пие вода заедно с храненето.Да ти кажа,пробвах този вариант и установих,че се засищам доста по-бързо.
И аз съм чела на 100 места различни препоръки,но ще те посъветвам да разбереш сама за себе си кое ти понася.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ами аз и да искам, немога да ям и да не пия вода Laughing, пък и след ядене пак съм жадна и не чакам тези 1-2 часа.На ден пия от 1.5 л. до 3л., ама без да се зоря, а просто защото съм жадна.Пия когато почувствам жажда, а не по часове или защото така трябва.

# 7
  • Мнения: 2 959
Maharet, не е чак толкоз трудно, колкото изглежда на пръв поглед. И аз започвам деня с вода около 700мл, след това пия зелен чай, след плодовата закуска изпивам около 1л вода до обяд, и след обяда пия чай. Общо взето се стремя да пия повече течности преди или около обяд. Успех, защото наистина е доста важно за организма да е добре хидратиран. Hug

# 8
  • Мнения: 6 890
Старая се да пия колкото може повече, но не се насилвам. Честно казано едва ли изпивам повече от 1,5 - 2 литра. Но от утре съм на диетата на Майкъл Търмънд, според която трябва да пия по 2,5 л на ден и смятам да съм стритктна.
И добре дошла, Махарет Grinning

# 9
  • Мнения: 2 407
Пия по 1литър вода.Понякога повече, друг път по малко.

# 10
  • Мнения: 2 257
Пия извънредно много вода и течности, дори си мисля, че понякога прекалявам, защото има едно нещо наречено "водно натравяне", с което трябва да се внимава. На ден изпивам, само вода, поне около 3-3.5 литра, плюс останалите течности - сокове и какво ли не. До преди няколко години с мъка изпивах чаша-две-три на ден, но после някак неусетно се научих да лоча и сега пия ужасно много, може би ми помагат и бутилките от по 500 мл, които са много удобни за разнасяне из къщи и навсякъде. Не мога без вода около мене, не пия под час, а когато ми се пие, но ми е вкусна и я предпочитам пред всякакви там други соди и т.н. напитки. По време на ядене пия, но по глътка две, колкото да върви храната. Получава се пиенето на вода - казва го човек, който с мъка изпиваше по две чаши до преди 3-4 години и се чудех на акъла на разни девойки дето се наливат с вода. Peace

# 11
  • Мнения: 569

  Докато съм на работа до мен винаги има минерална вода, изпивам средно 1л. само на работа. После навън и в къщи още 2,3 чаши и като сложим и студения чай който пия ежедневно се събират към 2л. на ден.

# 12
  • Мнения: 8 917
Има дни в които изпивам и 5 л, но има дни в които няма и литър Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
По принцип не пия много течности, но ям доста плодове и зеленчуци и може би затова не ожаднявам толкова.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 621
Винаги имам до себе си малка бутилка с вода и се подсещам да пия. Така успявам да пия по 1,5-2 литра вода на ден. В жегите и до 3 литра достигах. Колкото повече вода пия, толкова повече ми се пие, т.е. в един момент се свиква да пиеш повечко вода. Peace

Общи условия

Активация на акаунт