Бъдещи и настоящи мами в USA-2

  • 19 681
  • 286
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
  Бубка не ми се сърди, че отварям аз новата тема, но другата въобще не ми се зарежда 15 страница, а имам въпросче към мамите в САЩ.
Кажете ми някой от вас ползвал ли е  Baby Gripe Water за колики? Имаше ли някакъв ефект или?
Ние още нямаме колики, но аз гледам да се подготвя Simple Smile
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 804
 Честита ни нова темичка Hug
Тандори, не съм чувала за тази вода, ние ползваме Mylicon  и мисля че помага Peace

# 2
  • Мнения: 940
Ние нямахме такива проблеми ,може би за около 2 седмици малко колики ,но и ние като Смайли го давахме на Mylicon .Не я знам тая вода но то и Mylicon  е нещо подобно май с Gripe Water.

# 3
  • Мнения: 3 367
Tandoori ,ha i moqt ред дойде да ви честитя Елена(прекрасно име бтв),да е здрава и да ви радва много!
тук много не вярват на диагнозата колики и аз съм съгласна с тях,ако я има се диагностицира след първия месец..хич не ги чакай и няма да ви споходят(аз маса книга изчетох по повода и съм много скептик как в бг всяко бебе е с колики,еле момчетата 100% че и отгоре)
**
последен летен уикенд дами,затварят басейни,по магазините от 2 седмици вече има зимни якета:)-весела ви пред-лейбър ден седмица!

# 4
  • Мнения: 380
Tandoori ,честито бебче. Да ти е живо и здраво и много да слушка Hug Hug Hug
Относно въпроса ти, нас само това ни помогна. Ник го мъчат колики със страшна сила още от втората седмица. Пробвах какво ли не. Капките на Gerber, Mylicon, Sab Simplex (от България ми пратиха). От тях като че ли се запича и пъшка още повече. Четох за тази Gripe Water и я поръчах от drugstore.com. Много му помага, заспива спокойно, а и не съдържа химии, за разлика от тези капки със симетикон.
Ако хълца и му дам от водата, веднага спира.
Другото което помага са едни хомеопатични Colic tablets, които се намират навсякъде по аптеките без рецепта.
Дано да ви подминат тия колики Praynig

# 5
Gripe Water  не направи нищо за моето бебе. Това, което спаси моя живот и живота на hubby беше книгата на Др. Harvey Karp _The Happiest Baby on the Block_. Идва с видео, и описва поне 5 техники. Неговата теориа е, че не коремни болки са причината за коликите, а по-скоро че човешките существа се раждат преди да им доиде времето, така че карат последният си "триместер" извун утробата на маиката.

Аз вече подарих книгата на друга мама и не помня подробности, но някои от техниките са: "шушинг," "swaddling," and "swinging."  Видеото показва как точно се прилагат.
Gianna

# 6
Хей Tandoori, да ти честитя и тук  ylinfant  smile3525!
Дано не ви спохождат колики. На нас ни помогнаха капки Еспумизан -от Бг (съставката същата като в Mylicon) когато малчото имаше газове и се свиваше. А техниката на Др. Карп, за която споменава Gianna при нас работеше безотказно. Филмчето го изгледахме още в болницата преди да ме изпишат. После падна голямо увиване и шушкане, докато вече нямаше пеленка която да го събере. Все още прибягвам до шушкането понякога за приспиване  Mr. Green

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Тандури, как ще се сърдя бе...   Grinning

Даже ще ти пратя на ЛС списъка ако искаш да го сложиш да седи на първа страница.

Нашия опит - давах на Дани Майликон, може би малко го успокояваше, не знам. Със сигурност имаше един период с повече газове, за колики и аз не съм убедена. От България майка ми прати чай, докато дойде, "коликите" минаха (около 6 седмици).

Но повиването и белия шум го практикувахме до 3ти месец с голям успех. Препоръчвам!

# 8
  • Мнения: 3 478
Честита ни нова темичка Hug
Тандори, не съм чувала за тази вода, ние ползваме Mylicon  и мисля че помага Peace
newsm10

# 9
  • Мнения: 940
Wow аз пък не знаех че White noise and swaddle са техники някакви , може би затова при нас проблем нямаше кой знаек какъв с колики щото аз си  я повивах Елла до 6 месец а и все още спи със White noise.

# 10
  • Мнения: 804
Вчера бяхме на консултация и нашата педиатърка каза, че вече мога да давам сириъл. Явно с това се започва захранването тук, защото в повечето схеми в кърмаческия се започва с зеленчук или плод newsm78 Искам да ви питам вие давахте ли сириъл и каква марка ползвахте?
 За коликите да добавя, че не сме имали много и давах Mylicon от време на време. От известно време взе да се буди по често нощем и много мята ръце, крака, дере си лицето , с една дума шава като луда и пъшка. Реших, че са колики и пак давам сиропчето и сякаш я успокоява. Чудех се възможно ли е досега почти да е нямала колики, а сега изведнъж да се появят newsm78
  Аз също повивах Йонито newsm10, но ми стана интересно , какви са тези бели шумове Thinking Просветлете ме Laughing

# 11
  • Мнения: 7 837
smily_5q и аз навремето почнах с оризова каша, когато малкия беше на 5 мес. Щадяща е за стомахчето, затова се започва с нея  Simple Smile Изборът на марки не е голям, ограничава се до 2-3. пробвала съм ги всичките, няма разлика между тях.

На мен пък ми писна от новините в БГ и представянето на последното положение с времето тук, включително и в новините по БТВ тази вечер (както ми казаха преди малко) Явно изобщо не си правят труда да си актуализират инфото. Пак трябва да се обаждам на майка ми и да я успокоявам... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 940
смайли...поразрови се в нета,аз лично стигнах до заключението да не давам сириъл до 6 месец,моя педи също ми каза да давам на 4 месеца но каза ако мисля че Елла е готова

,моето мнение е че няма нужда да се почва толкова рано ,щото първо си е играчка ,щото те са още малки и с лъжичката не са големи приятели и второ Елла не ми изяждаше някакви огромни порции мляко - което би било показател че е гладна и само мляко не и стига.

До колкото си спомням четох че 5-6- големи детски организации казват да не се дава нищо освен мляко до 6 месец и това е от скоро така че и педитата явно не са се ъпдейтнали .
Това е Мое мнение и плод на Моя рисърч,не го натрапвам на никого,всяка майка знае какво е добро за нейното бебче Praynig

Иначе както Кейси казва разлика голяма няма между сириъл,аз по принцип наблягам повече на Оат,но се почва винаги със оризова!

# 13
  • Мнения: 2 257
smily_5q, тези бели шумове и на мен ми станаха интересни. Оказва се, че са дискове със записи на шумове, които успокояват бебето. Шумове, наподобяващи тези, които е чувало като е било в тумбака - ето малко инфо: White Noise for Colic Relief и White Noise .

# 14
  • Мнения: 940
Не са само дискове -аз имам  такива машини и то 3 ,че ние вскички спиме на White noise
Най евтината може да се купи от Уолмарта ,мисля за около $13.
Елла спи с тази  на Хомедикс - $25 от Linnens and Things, Bath and Beyond...
А ние с тази от
Brookstone
погледни в описанието има линк и там можеш да чуеш как звучи.
Целта на звука е да блокира външния дразнещ шум и също унася и допринася за по бързо заспиване.
Аз без това чудо не мога а като си бях в БГ ,търсих по магазините там - да не ви казвам как ме гледаха като полезно изкопаемо като ги питах има ли такава машина  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт