Помощ! Отвсякъде ме натискат за захранване.

  • 1 082
  • 21
  •   1
Отговори
Аз да си разкажа, пък вие помогнете.
 
Бебка стана на 5 навършени месеца. Изключително кърмено бебе, което не е яло абсолютно нищо друго освен кърма, само понякога пие по малко вода.

Обаче от една седмица отвсякъде са ме налазили едни хора, които настояват да захранвам. Педиатри, баби, лели, кой ли не. "А, ама защо не си дала сокове", "Време му е за пюрета", "Ти си кърми, кърми, ама време е за нещо друго" и т.н. и  т.н. Още от третия месец и половина чувах гласове да дам сокове, а от четвъртия плодово пюре. Не им обърнах внимание. Сега са станали особено настоятелни, включително и педиатъра ни. Започвам да се разколебавам - дали пък съм взела най-правилното решение за детето си? Големият го гледах стриктно по препоръките на БГ -схемата за захранване, със сокчета от 40 ден, но тогава бях млада, глупава и без форум.  #Crazy

Но все пак сега не яде мисълта да не би да прекалявам с отлагането на захранването.  newsm78 Да не би да отивам в другата крайност?  newsm78Да не я лишавам от ценни витамини и други неща? newsm78

Искам да кърмя изцяло до 6 навършени месеца - сиреч до края на септември и полека да захраня първо със зеленчуково пюре, после с плодово и накрая със сокове.  Като тръгна на работа, да сме живи и здрави - сутрин и вечер. Обаче сега се обърках. Имам чувството, че съм под преса отвсякъде.  Таткото е казал аз да решавам.  #Cussing outКоето ако питаш ме мен може да се преведе и като "все ми е тая", ама хайде, няма да вързвам, иначе е чудесен баща.

Така че,това е положението. Стана малко дълго - извинявайте, май е най-дългият постинг, които изобщо съм писала, обаче отдавна го мисля.

Моля, кажете ми една  добра дума, че наистина се обърках. Малко като "клатещ се интелектуалец", обаче това е . #Crazy

# 1
  • Мнения: 318
От мен имаш пълна подкрепа   bouquet Сигурна аъм, че доста книжки и статии си изчела, така че няма нужда да те убеждавам. Продължавай така! А за де не ти създават проблеми, защо им казваш истината? Ми кажи му на педиатъра, че даваш сокове и плодови пюрета и жълтък и попара и каквото там иска, пък ти си кърми и не ги давай! Той няма да дойде да провери кога, как и с какво храниш бебето си. Нали нямаш други основания за притеснение? Здраво, весело, добре наддаващо и щастливо бебе. Успех на теб! Браво, смела майка си!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 648
Мисля, че имаш необходима решителност да отстоиш - от постинга ти си личи!
Аз лично ще захраня от 1-ви септември,т.е. на 5 навършени месеца пък ще видим как ще го приеме! ако не пожелае няма да настоявам и ще изчакам!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Получаваш подкрепа и от мен  Grinning
Обясняваш, че остава още един месец до началото на захранването и това е.
Ако си искала да захраниш рано, досега да си го направила. Ти също бъди особено настоятелна в избора си!
Успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 917
Таткото е казал аз да решавам.  #Cussing outКоето ако питаш ме мен може да се преведе и като "все ми е тая", ама хайде, няма да вързвам, иначе е чудесен баща.


Това е най-важното и по-добре "ти да решаваш", отколкото да те натиска и той, нали?! Така, че всичко е ОК- ваша работа си е само, а както се информираш - на прав път си Peace

# 5
  • Мнения: 4 242
Според мен решението ти е правилно!
Това беше и моето решение.
Не се тревожи излишно, много са майките които избират късното/навременното захранване и малко по малко старата схема си отива, което е показателно колко е правилна новата.
Помисли, детето ще има цял един живот да се храни с толкова много храни, кои полезни, кои вкусни, но това което ти му даваш сега е безценно и никой друг никога не ще му го предложи някога! За това възползвайте се взаимно!
Остави всико да си дойде с времето, когато това стане всички ще сте доволни!

# 6
  • Мнения: 619
в същата позиция съм като теб,само,че бебето е по-малко.аз обаче съм говорила със съпруга си и той ме подкрепя 100%.щом той е с мен-друго не ми трябва-отстоявай си позициите и това е!никой неможе да ти каже как да си гледаш детето,дори и педиатъра.важното е да си убедена в това,което правиш-ако не си-всеки може да те разколебае.бъди уверена и убедена!

# 7
  • Мнения: 742
Взе ми темичката newsm12
Около мен е същото положение - всеки ме пита защо още не съм дала сокчета, но как да дам след всичко, което прочетох за ранното захранване...още повече, че точно в големите жеги да въвеждам новости на Криската...не й стигат промените във времето ами и аз да го тормозя детето...Смятам да захранвам октомври - когато ще е на 6 навършени месеца...
Така, че не се тревожи и продължавай в същия дух!

п.п а ако те разпитват - казвай: "Дадох, опита - не й понесе и сега почиваме...ще опитам по-късно! - така ме подучи моя мъж и вече съм по-спокойна smile3521

# 8
  • Мнения: 11 818
Продължавай все така! Остава още малко, направи така, както си решила! Аз лично захраних на 6 м. и 6 дни и макар че дъщеря ми прояде по-хубаво чак в 8-мия месец, също сме и с нисък хемоглобин, но въобще и за миг не съм се притеснила! И около мен постоянно ми говореха, но като виждат ,че детето е здраво и расте добре - нищо не могат да кажат вече!
Успех!

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Подкрепа тук имаш Grinning
Можеш да впрегнеш енергията на бабите и лелите да приготвят зеленчукови и плодови пюрета без сол и захар, да замразяват бланширани зеленчуци и прочие - да има за зимата, когато ще ги въвеждаш.
"Кога ще го захраниш?" - Съвсем скоро... То тъй или иначе са ти останали няколко седмици, практически няма значение, че ще изчакаш още малко Wink
Ако са много настоятелни бабите - винаги може леко увъртане, ако не приемат обясненията защо искаш да захраниш малко по-късно - дала си му лъжичка едикаквоси, но той я е повърнал, затова ще изчакаш още 1-2 седмици.

# 10
  • Мнения: 111
Аз бих те посъветвала да прочетеш това:
http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html
 smile3529Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Нормално е да се изживява този момент. И аз уж съм сигурна в това, което чета във форума, пък с трепет и мъничко страх очаквам всяка консултация.
Сигурно след 20 години снахите и дъщерите ни ще са много по-уверени, но ние сме в лоша ситуация в момента...Имат ни за някакви луди, прочели някаква си статийки и мислещи, че всичко знаят!
Не се тормози, виж колко майки тук са захранили късно!

# 12
  • Мнения: 6 390

Искам да кърмя изцяло до 6 навършени месеца - сиреч до края на септември и полека да захраня първо със зеленчуково пюре, после с плодово и накрая със сокове.  Като тръгна на работа, да сме живи и здрави - сутрин и вечер. Обаче сега се обърках. Имам чувството, че съм под преса отвсякъде.  Таткото е казал аз да решавам.  #Cussing outКоето ако питаш ме мен може да се преведе и като "все ми е тая", ама хайде, няма да вързвам, иначе е чудесен баща.

Според мен решението ти е правилно! Peace Peace Peace
Остави ги да си говорят каквото си искат, можеш да им казваш че си пробвала - но тя не иска  Wink
Нормално е да имаш такива чуства, всички понякога се чустваме несигурни в нещата който правим за децата си  Peace

# 13
  • Мнения: 385
Имаш и моята подкрепа на новобранец! Мен също ме притискат, а  сме на 4мес. само, така че ти най-изпитателното си го минала! Grinning
Имам приятелка в Австрия, чиято дъщеря е на 4мес., там педиатрите препоръчват захранване на кърмачето след 6мес. Наскоро се видях със семейство завърнало се от Лондон-и там същото твърдо след 6-ти! :shoc Praynig А наистина варианта с:  "пробваме, но го повръща и педиатърката каза да изчакаме 1-2 седмици" върши работа! Успех  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 205
... дала си му лъжичка едикаквоси, но той я е повърнал...

Или се е изприщил от нея. Аз така казвам и показвам веднага за доказателство червените петна/пъпки от претопляне по гънките  Mr. Green Всички ми вярват и кимат в съгласие. В действителност храна, различна от кърма, още не съм давала.  

Общи условия

Активация на акаунт