Раждане във ВМИ-Пловдив

  • 10 910
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 264
Здравейте! След много четене из форума и мислене реших да се насоча за раждане във ВМИ, Пловдив. Но без уговорка с лекар и съответно заплащане. Искам когато дойде момента да мога да разчитам на дежурния екип. В същото време се притеснявам да не бъда "зарязана", защото не съм си платила.
Моля тези, които са раждали там и са доволни или недоволни от лекари и екипи да споделят защо и от кого са доволни или недоволни и съответно дали са плащали на лекаря.
Благодаря ви!  Hug

# 1
  • Мнения: 99
Ако имаш мед. показания за секцио, не мисля, че ще имаш проблеми. Просто отиваш, когато наближи датата и те ще ти кажат, кога ще те приемат в клиниката. Сестра ми постъпи така и сега си имаме една прекрасна Надежда. От неонатолозите знам само Д-р Чалъкова, която е прекрасен лекар и човек, от гинеколозите- Д- р Амалиев. Секциото на сестра ми го прави шефката на клиниката, така и не и запомних името, нямаше никакви уговорки, никакво искане на пари, нито пък проблеми. Спокойно, всичко ще бъде наред. Успех!

# 2
  • Мнения: 384
"Шефката" на клиниката всъщност е мъж-проф.Милчев.Той решава дали една жена има причина за секцио,или не.
А и нормално може да си роди без уговорка.
Едва ли някой ще каже,че е бил зарязан там,това е нелепо.

# 3
  • Мнения: 1 263
Aз също ще раждам във ВМИ към средата на септември.Искам да попитам някой знае ли каква е цената за ВИП стаите.Предварително благодаря.

# 4
  • Мнения: 959
Едва ли някой ще каже,че е бил зарязан там,това е нелепо.

Аз ще кажа.Бях "зарязана" и отпратена "да стискам" до друг ден.

# 5
  • Мнения: 97
Цената на ВИП стаята е 100 лв за престоя, като накрая ти издават касова бележка за дарение  newsm47

# 6
  • Мнения: 99
Може и да греша, но мисля че клиниките във ВМИ имат повече от 1 "шеф", което в случая няма значение. Вип стаите наистина са по 100 лв., но това не гарантира нищо, освен комфорта по време на престоя. Обикновенните стаи също не са лоши- по 2 жени в стая, хладилник, телевизор, баня.

# 7
  • Мнения: 384
Шефът на клиниката е един.Всяко отделение си има други шефове-под.
Вип стаите са обзаведени досущ като другите,само ,че в тях има климатик и часове за свиждане,в които близките могат да влизат.
100лв.престой за 5 дни нормално раждане и 7-за секцио.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 701
На оперативна гинекология доц.Пехливанов е нещо като завеждащ отделението.
Секцивата ги правят определени екипи,ако са планувани,а ако са спешни съответно дежурния.На плануваните по принцип и професора влиза.Секцио по желание не правят и,както е казала мами,проф.Милчев решава дали имаш показания за Цезарово сечение,или можеш да родиш по естествен път.
За шефка на отделение лично аз не знам.
Неонатолозите всички са много добри хора,също така и невероятни специалисти.Лично аз съм много възхитена от д-р Нещерова.

# 9
  • Мнения: 368
Аз отидох без уговорка във ВМИ и бях една от многото.Не очаквай да се държат мило или да ти обясняват или успокояват.Просто си вършат работата хората.Рутина. Аз съм доволна на това което имам и няма да се оплаквам,но сме хора все пак.
Успех и дано всичко мине добре. Лекарите си знаят работата!!!
Бях във вип стая и това май беше най-хубавото от целия ми престой.Това че близките ми бяха до мен.Ако имаш възможност си вземи такава стая.

# 10
  • Мнения: 384
Мила,в написаното от теб прозира огорчение.Защо не споделиш подробности.
Все пак,във ВМИ има по 260 раждания на месец....

# 11
  • Мнения: 1 263
Във ВИП стаята сама ли си или има и други момичета?Аз в началото на бременността лежах в отделението и останах с добро впечатление.Доктор Димитрова, която ми следи бременността обаче нещо ме разубеждава за епедуралната упойка,каза че ако все пак много настоявам могат да ми сложат.Големият ми син въпреки, че се роди в Окръжна в последствие го приеха в интензивното на ВМИ и също останахме доволни от грижите, които положиха.От тогава го наблюдава д-р Търнева от неонатологията на ВМИ.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Доктор Димитрова, която ми следи бременността обаче нещо ме разубеждава за епедуралната упойка,каза че ако все пак много настоявам могат да ми сложат.
Епидурална слагат най-много и са с най-голям опит в МБАЛ Св.Мина (Весела). Там е практика да се слага епидурална по желание на майката (в другите родилни домове не чак толкова), цената е ок. 100 лв.
Д-р Карагьозян от ІІ градска пък директно е против епидуралната с довода, че 1/2 от нормалните раждания с епидурална завършват като секцио (явно една значителна част от майките с упойка не успяват да напъват добре и се налага операция). Неговите думи и обяснението му навремето категорично ме отказаха от епидуралната упойка и не съжалявам, но ако имаш желание за упойка, говори предварително с лекаря си.

# 13
  • Мнения: 384
Карагьозян е абсолютно прав.Само че по-често завършват с форцепс,защото раждането вече е доста напреднало и е късно за секцио.
Колкото до големият опит на Весела с епидуралните-ще вметна само,че в момента във ВМИ има 3 бебета с усложнения,родени на Весела с епидурална.

# 14
  • Мнения: 598
между другото, при нормално раждане колко дни след раждането изписват майката? Три дни ли е както в другите родилни домове? А при секцио? Говоря естествено за случаите без някакви усложнения.

# 15
  • Мнения: 1 264
Благодаря на всички! Аз ходих до ВМИ и се интересувах, какво е нужно да се носи, условия и т.н. ВИП залата за раждане е 50 лв. (заплащат се на акушерката, която стои при родилката в залата). Доколкото разбрах във ВИП стаите отново настаняват по двама и единствената разлика с обикновените е че са снабдени с климатик, както и свижданията с близките могат да стават в стаята.
Но при положение, че настаняват по две родилки в стая и факта, че бебчетата са при майките, мисля че не е добре за бебовците толкова много хора да стоят край тях в първите дни след раждането. Затова още се чудя дали искам ВИП стая или не.
Твърдо ще отида във ВМИ. Радвам се, че лекарите си вършат работата. Не искам да ме обсипват с внимание, а само да водят компетентно и професионално раждането, така че да си имам едно живо и здраво бебче. (Аз съм се родила преносена, заради мързела на персонала. Въпреки че на майка ми са й изтекли водите, имала е болки, напъни, са я карали да чака повече от 12 часа, да им мине смяната. Всъщност са я изродили сутрешната смяна.)

# 16
  • Мнения: 598
в крайна сметка не разбрах 50 лв за ВИП залата означава ли че това е цената за да може таткото да присъства? Защото моят мъж иска да присъства на раждането. Ако във ВМИ не може, тогава другият ми избор е Окръжна болница....

# 17
  • Мнения: 1 264
Да - 50 лв е ВИП залата и таткото може да присъства. Дано не раждаме по едно и също време, защото ВИП залата е само една  Joy

# 18
  • Мнения: 384
Значи-ВИП-залата е само една-50 лв на акушерката и може да присъства таткото или друг близък.Жената престоява там 12 часа,след което се мести в нормална или ВИП стая,по желание.

Общи условия

Активация на акаунт