Скръндзи та дрънкат

  • 4 337
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
   Какво е мнението Ви за мъжете, които се правят на луди и оставят дамата да плати сметката? Тук вмъквам едно голямо уточнение-НЕ СТАВА ИЗОБЩО ВЪПРОС ЗА ПОДОБНА СИТУАЦИЯ ПРИ ДВАМА ДУШИ,КОИТО СА СИ ПОСТОЯННИ ПАРТНЬОРИ !

   Някак грозно и нагло ми се вижда ама да знаете,че се случва и в 21 век продължават да се клонират тия ми ти мъжки подобия. И най-гадното е, че са от ония лъскавите със самочувствие, а пък ициции пфууууууу да е.. м... м. и мъже   #Cussing out

   Не че не ми се е  случвало да платя и аз през годините нечия сметка, но си е било изцяло по мое желание, в конкретния случай повода за темата е случка на която станах неволен свидетел...


   

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 14:44 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 4 473
Разкажи случката, Касиди Grinning

# 2
  • Мнения: 534
По принцип винаги предлагам да платя моята част от сметката,но ще ми направи лошо впечатление ако един мъж поиска да платя и неговата,АКО НЕ СЪМ поискала аз самата  newsm09

# 3
  • Мнения: 4 665
Разкажи случката, Касиди Grinning
Ауууууууууу, какви сте интригантки .... Нищо повече няма да кажа,че пак ще ме хвърлят в Холивудската индустрия Wink

# 4
  • Мнения: 5 577
С един колега мой, дето така излизвахме честичко, се редувахме - веднъж той плаща, веднъж аз.

Може да е подобен случай, и да си хванала реда на момичето. Не мисля, че има лошо.  Thinking

Даже сега на морето на мъжо колегата ме черпи и сега аз ще му се обаждам да си върна.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 4 665


Даже сега на морето на мъжо колегата ме черпи и сега аз ще му се обаждам да си върна.  Mr. Green



Ами не мисля да ти кажа, че в случая имаше някаква уговорка, защото момичето си стоеше като в необрано лозе,когато сервитьора подаде сметката на мъжката половина, а той " вежливо " го препрати към момичето
Sorry за off-a, мъжовия колега "крехко агнешко " ли е ? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 492
Каси, цялата ли сметка бре душо?
Не се коси, такива помияри си има и ще продължава да си има.
Аз няма да забравя как един ми иска 40 ст. за една лимонада #Cussing out . Извади 5 лв. и си плати само неговата сметка.
Думи нямам

# 7
  • Мнения: 9 990
Когато мъж покани на среща жена с явна цел-редно е да плати сметката, освен , ако дамата не пожелае изрично да си поеме нейното.Но нейното, не и неговото.Принципно се кани на среща Rolling EyesКогато имате такава практика-да си редувате плащанията-много ясно.Но при първа среща, официална покана и т.н.-струва ми се смешно.
Имах такъв ухажор.Кани ме-излизаме и започваме безцелно да си ходим по улицата и след половин час уточнява, че не е желателно да сядаме някъде на по кафе или кола, защото няма пари. Rolling EyesОтиваме на купон с обяснението, че ще ме изпрати до нас ако е късно после-тръгваме, ама няма градски транспорт вече и аз си хващам такси-помоли ме да му дам пари, за да се върне и той до тях после Confused
Случаи всякакви-в едни ситуации е редно мъжът да си поеме сметката, в други може да си делят или да се редуват, зависи.

# 8
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Ако аз съм поканила въпросния мъж по делови повод или имам личен повод за почерпка, за мен е естествено да платя цялата сметка (но няма да остана с добро впечатление, ако човекът изобщо не посегне към портфейла си и не ми даде възможност да го спра  Mr. Green).
Друго не ми се е случвало, но ако е първа среща и изненадващо се окаже, че трябва да платя цялата сметка, ще си остане последна.

OFF - Сетих се за един руски разказ от 30-те - някакъв работническо-селски "интелигент" сваля госпожица от комуналката (тя от буржоазен произход) и я кани на балет (билетите гратис, по профсъюзна линия). В антракта отиват в бюфета да пият чай, тя си взема някакъв еклер, той й брои залците и сърцето му се къса. Тя посяга за втори и тъкмо да го лапне, той изкрещява "стой, мамицата ти, остави го". Мадамата се сконфузва и връща еклера, кавалерът започва яростен спор с бюфетчията дали трябва да се плаща, щом не е нахапан. Накрая се оказва, че еклера струва мизерни копейки, кавалерът ги плаща и милостиво предлага на дамата да си дояде вече платения сладкиш. Съответно не проумява нейния отказ и го дояжда той, на принципа "зян да не става".   

# 9
  • Мнения: 3 611
Точно снощи раzкаzах такава случка на моята приятелка по повод това, че нейният последен... хм приятел да го наречем, нито веднъж zа 3 месеца не я е иzвел някъде на кафе, а съботите, когато всички дружно ходим на диско, той си плаща само неговата сметка, нищо че мадамата е иzпила само 2 бирички.  Shocked
Едно време, има няма десетина години (оххх, а уж не съм толкова стара  ooooh!) иzляzох на кафенце с един колега флейтист. Добре, че имах пари колкото zа едно кафе и не си поръчах нищо друго. Пичът даже не намекна да ме почерпи, макар той да ме беше поканил Tired Стана ми доста странно и... повече не иzляzох с него  Laughing
Сега да не си помислите, че все ме черпят... де да беше така  Mr. Green Ама с цинцари нещо не ми е кеф да се мъкна  Wink

# 10
  • Мнения: 3 091
Отвратително! Не смятам, че само защото е мъж - трябва да й плати сметката, но откъде накъде тя ще му я плаща!

Аз бих оставила пари за моята сметка и бих си тръгнала, без да се обяснявам... но не бих му я платила. Момичето какво направи? плати ли му?

Друг е въпросът, когато е ухажване, когато е лИбоФна среща. Смятам, че е въпрос на възпитание мъжът да плати сметката.
Сега чакаме включване на Жорето, той може да е на друго мнение Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 164
мда, случвало ми се е да си платя моята сметка, независимо че съм била с гадже и той ме е поканил да хапнем.Не мисля, че е нещо кой знае каква трагедия, да не е длъжен да ми плаща сметките.....нито пък аз съм била с него за това.макар, че в повечето случай той е плащал.

# 12
  • Мнения: 5 577
мда, случвало ми се е да си платя моята сметка, независимо че съм била с гадже и той ме е поканил да хапнем.Не мисля, че е нещо кой знае каква трагедия, да не е длъжен да ми плаща сметките.....нито пък аз съм била с него за това.макар, че в повечето случай той е плащал.

 Laughing Не става въпрос за това, прочети пак.
В първия момент и аз се обърках.

# 13
  • Мнения: 5 103
Винаги съм предлагала да платя сметката, а друг е въпроса, че никой е ме оставял да го направя Peace
Не смятам, че като цяло мъжът е длъжен да плаща цялата сметка.

# 14
  • Мнения: 4 665


Аз бих оставила пари за моята сметка и бих си тръгнала, без да се обяснявам... но не бих му я платила. Момичето какво направи? плати ли му?

Видях,че я плати ама той сервитьора си седеше до нея та се замислих как бих постъпила на нейно място... Може би и аз бих я платила заради срама,че иначе пред очите на персонала трябваше да се разиграват някакви грозни сцени....

Общи условия

Активация на акаунт