Мами в Италия - част 20

  • 12 999
  • 303
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в Част 20 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия!
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!
МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige: gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia: Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte: Amymommy (ВЛАДИ) - Torino


Lombardia:Giorgia (ГЕРИ) - Monza
antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago  piccolina (АНИ) - Valsolda
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo  mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone
sonita (СОНЯ) - Мilano                      Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
feiam( ..)- vicino a Milano                   Ginger! (...) - Lecco
Лейди (ЕЛЕНА) - Milano


Emilia Romagna: Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana: Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:  makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio: Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(  )-Roma

Campania:  dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:  Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1,Част 2 ,Част 3,Част 4,Част 5,Част 6,Част 7,Част 8,Част 9,Част 10,Част 11,Част 12,Част 13,Част 14,Част 15, Част16, Част17, Част18,
Част19





# 1
  • Мнения: 3 425
Пу,първа!!!!

# 2
  • Мнения: 2 804
Джорджа , страхотно е , а и ти много хубаво си го описала !
Аз на скоро гледах по итал. телевизия кадри от там и много ми хареса .
Честита ни нова темичка !  bouquet Hug
Момичета благодарна съм , че ви открих ! Hug

# 3
  • Мнения: 2 427
Кало стига си се извинявала моля ти се Mr. Green!
Ти няма ли да пратиш малко снимки на твоя красавец ,да го видим колко е порастнал?
Днес направих страхотна вечеря и така се натъпках че просто не мога да дишам.
Да ви се оплача,в последно време ям съвсээм малко и имам чувството че просто ще гръмна.Освен това имам сериозен проблем с диджестионето.Като съм легнала на дясно ми е зле на сърцето(аритмия ексрасистули,задушаване),като се обърна наляво храната,колкото и малко да е се връща обратно от стомаха в хранопровода.Защо така?!А по гръб не мога да спя защото не било полезно за бебето.Аютооооо...
Изобщо егати странната бременност дето я карам #Crazy!Казаха ми че плода бил доста едричък,явно всичките ми органи вътре са като сардини в консерва.

# 4
  • Мнения: 6 167
Хех, аз готвих замразена храна:
пататине новелле , страхотни станаха.
и шишчета пилешки.
та, хем нищо почти не мия, хем професионална работа.
и един щрудел съм направила ( замразен) - 30 мин. във фурната.. кеф.

Седнахме ние с Дамианко да гледаме Междузвездни войни - няма звук
та сега ще чакаме петък, за да вземем двд колекцията от един приятел и да ги изгледаме всичките на един дъх.

# 5
  • Мнения: 3 425
Гери,супер разказче Simple Smile 10х Simple Smile
Влади,ми то вече се побърках с този форум...извинявам се за всяко нещо дет напиша и уточнявам,че е лично мнение!
За позата за спане не знам какво да те посъветвам...ако съвсем не спиш опитай на фотьойл(ей,супер,че има правописна проверка,че  #2gunfire )или в полулегнало положение!!!Аз доколкото си спомням спях на дясната страна,че на лявата ми притискаше сърцето!
А ти няма ли да ни покажеш корема!???аз така и видях как се търкаляш  Joy
Айде в други ден ще кача малко,че да мога после да ги махна...н ие утре сме с татко вкъщи  Party  и ще ходим и на ваксини,та затова!

Лени,шишчетата как ги правиш?

Лека засега   bouquet

# 6
  • Мнения: 6 167
Кала, аз шишчетата ги взимам нанизани от магазина))
гледам какви меса са наредени
има свински, пилешки.. миксове разни
дамиано обича пилешките ( аз прасешките  Wink))
после ги слагам в тавичка от фолио, да я хвърпя после
и пека на гирл с вентилатор на фурната.

професионалистка съм)))

# 7
  • Мнения: 3 425
Лени,страшна си  Joy  Ще видим колко ще издържиш на тез замразени храни  Crazy

Апропозито,аз все още не откривам конско,а до нас има хиподрум  Thinking не съм много гадна, нали?  Whistling

# 8
  • Мнения: 6 167
Гери, сега прочетох разказа ти, много ми хареса)))

Аз съм била в Пирано ( Пиран) и Порто россо ( Порторош) в Словения:



Мисля, след войната тия територии се дават от Италия , като репарации на Словения ( и затова има излаз на море 45 км). Същото важи май и за Хърватска.
Пирано е страхотно място , Портороссо е веднага малко по на юг , има казина и също е хубав курорт:

Пирано е точно срещу Венеция и има копие на кулата на Сан Марко във Венеция.
Ей го на снимка:



eto i plostada . Хотела ( Тартини) беше в центъра на площада с изглед към морето. 
Спомням си, че като отворих прозореца на стаята си в този хотел и видях това площадче, морето , лодките се разплаках. А точно тогава и камбани забиха, та бях на 7то небе.



Просто тоя край .. Истрия е невероятно красив!

# 9
  • Мнения: 6 167
Е, Кала..стига с това готвене.
Требе и малко лиготии.
Иначе като ги свикнем, че и шишчета нижем...айде нема нужда
И без това се издадох с картофите соте)))
Аз до година ще си купя едно барбекю , ще го сложа на терасата и само там ще
готвя месата! И зеленчуците

# 10
  • Мнения: 2 804
Кала , що така бе да не можеш да намериш конско ?!?
Мъж ми снощи пак беше купил конско направени на кюфтета-хамбургери купил ги е от "Станда"-супер маркет .
Единственото място от където в Анкона , може да се купи горещ хляб  .
Вие яли ли сте горещ хляб в Италия ?
Влади , аз спех на ляво и на дясно само дето страдах от задух и жестоки киселини , колко " Маалокс " , съм изпила само аз си знам !Щом и в родилното си поисках сироп при положение , че не бях яла близо 18 часа можете да си представите колко кофти ми е било .

# 11
  • Мнения: 6 167
Дани, аз ходя за хляб специално в Бенет.
Там намирам много хубав и често е топъл.
Много вкусен. И евтин.
Замразявам за седмицата и нямам грижи.
В началото купувах някоко филийки за около 2 евро и беше
голям кошмар.
Слава богу намерих нормален хляб.  Praynig
Конско не мисля, че ще ям някога в живота си.

# 12
  • Мнения: 3 425
Дани,тук има една пастичерия и може да се случи да извадят хляба в минутата,когато съм там,но са ми яко антипатике и не ходя там!
Влади, казват,че всяко следващо бебе е все по-голямо  Peace
Лени,аморе,то и аз съм една готвачка...напоследък много ми се прияжда пица  Blush и скоро пак ще врънкам да си направим  Whistling
Лека ви нощ,че очите ми глождят  #Crazy

# 13
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 017
       Добро утро!  bouquet
       Днес Никол ще си има мама и тати,а аз ПОЧИВКА!Голям живак е това човече!Няма миг покой и все си пипа точно това,което не трябва.Ама как се смее....Това компенсира всичко!
       Желая ви прекрасен ден!
       Тук доста захладня,а моите хора на море ще ходят,нещо ни се разминават сега желанията.... Laughing

# 14
  • Мнения: 3 388
добро утро сладурки  Heart Eyes
И аз така като Лени доста често използвам полуготовите храни, а мъжо е доста по-доволен, тъй че плюсовете се увеличават  Laughing А напоследък нещо въобще не ми се готви, аз съм на моменти с кулинарията  Wink  Какво купувам от тези полуготовите неща? - patata snella, шишчета, hamburger, croccole, paela, misto pesce за спагети и ризото, разни кремчета на прах, типо пронто за 5 мин, замразени зеленчуци на грил. Някои неща излизат дори по-евтино, отколкото да си ги приготвяш сам у дома, а да не говорим за губенето на време. Та така с готвенето ...
За масичките ... аз такива традиционни подредби не правя, в смисъл холови масички, пък после масички за хранене и така ... при мен стила е малко по-различен, така планирам и за бъдещата къща, че иначе се уморявам от стандарта  Laughing Но, ако имаш вече една такава със стъкло, Лени, хубаво ще е, мисля си, да вземеш аналогична малка  Simple Smile
Кала, ние пица веднъж сме правили само. Като искаме пица или поръчваме или на заведение я ядем-най-често в любимия ни ресторант наполетански тук, ммммм   chef Heart Eyes Laughing
Хляб ние не ядем, много рядко се случва и то с Нутела, вземам от този нарязания 5 череали, с него правих и сандвичи на мъжо за работа сега през август една седмица, когато всичко около работата им беше затворено, че иначе ядат на ресторант.
Конско нямам идея как е на вкус, малко ми е гнусно да си представя да го ям  Sick .. ама пък като си представя колко други анимали яде човешкото същество ... Някой опитвал ли е? Конско?
Иначе, добре дошли на всички в нумеро 20 и тук добре завърнала се на Гери  Hug

Общи условия

Активация на акаунт