Тръгваме на детска градина.Моля за съвет

  • 1 377
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Дъщеря ми е на три годинки и ще тръгва на детска градина.До сега никога не сме се разделяли и незнам дали сме готови.
Моля,кажете ми с какво да я облека и какво да нося там.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз си ги обличам в ДГ с каквото си ги обличам по принцип. Не купувам по-различни дрехи за там. Но аз по принцип не купувам никога клинчета, анцузи и др. подобни. Обличала съм им и гащеризони, сукмани, панталони с копчета и колани. Лелите са затова, за да помагат на малчовците. Не съм имала проблем заради неогащено дете, незакопчан или мокър гащеризон или недоволстваща леля или госпожа. Така че, не виждам какво по-особено да купиш или приготвиш за ДГ.

По принцип аз винаги подготвях един резервен комплект дрехи в раничката. Всъщност, и сега приготвям, нищо, че синът ми вече е на 6. Слагам и резервен чифт бельо. Това, което допълнително съм купувала специално за ДГ са няколко допълнителни пижамки и чифт пантофки. Това е.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 388
В началото и аз не смятах, че дрешките трябва да са различни от това, което обикновено носи, но Дария сама ме насочи-без копчета или ципчета-да може сама да се справя. Не, че някой е направил забележка просто те се притеснява да поиска помощ. Много важно при нас беше и да носим любима играчка всеки ден, така не се чувства самичка. Носим и шишенце с мин.вода-със спортна капачка да не се залее. Успех с адаптирането и дано бързо да свикне детенцето, че при нас беше един плач-ужас...

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Направи първия ден на ДГ празник. Купи цветя за г-жите, подари й някой плюшко, който да бъде с нея през първите дни, а вечерта можете да отидете на сладкарница или Мак Доналдс. И много, много й говори за предстоящата промяна и това, което я налага. Когато я оставиш, спокойно и кажи довиждане и й обясни кога ще дойдеш да я вземеш. Не се измъквай "по терлици".
Успех Grinning

# 4
  • Мнения: 429
 Тъкмо и аз се канех да пусна такава тема, защото и мойта дъщеричка тръгва на детска градина, но ти се ме изпреварила. Ще я следя с интерес и ще черпя информация от извора. Благодаря на всички.

# 5
  • Мнения: 421
Моя съвет е дрехите за детска градина да са удобни за детето само да се облича и съблича до колкото може разбира се. Освен това децата се оставят да се учат да се хранят сами и много често дрехите са яко изцапани с храна. Така, че няма полза от прекалено скъпи дрехи, които после ще се ядосваш че са изпоцапани. Например Симона имаше проблем с дънките и ходенето до тоалетна. Оказа се че в нейната детска градина тоалетните са от типа, при който децата клякат и трябва да се научат да си държат панталона така че да не го напишкат. С памучните панталончета нямаше проблем, но дънките явно са па-малко еластични и се случи да ги напишка. За това, не скъпи, удобни, практични дрехи и най-важното доста на брой...успех с градината..

# 6
  • Мнения: 22 785
Предпочитам да го изпращам с анцузи и спортни пнталони на градина.Мисля,че му е по-удобно да играе и да се оптавя сам с тях.Моето дете се адаптира лесно,плакал е около 10 дни.сега казва,че му се ходи на градина.

# 7
  • Мнения: 5 140
Предпочитам да го изпращам с анцузи и спортни пнталони на градина.Мисля,че му е по-удобно да играе и да се оптавя сам с тях.Моето дете се адаптира лесно,плакал е около 10 дни.сега казва,че му се ходи на градина.

И при нас е така.

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Дъщеря ми ще е втора група и ще споделя моя опит.
Добре е дрехите да са лесни за събличане и обличане. Учат ги да се справят сами и трябва да им е лесно. Аз бях купила памучни панталонки с ластик, за да може лесно да ги сваля и вдига в тоалетната. Пусках я с потниче и блузка, надолу с панталонче с ластик. Затворени пантофи, за да са удобни при игра. Винаги трябва да има резервен комплект дрехи - всичко - гащички, потниче, блузка, панталонче, чорапки, пантофки. Винаги е възможно да се намокри. Трябва да има и пижама. В нашата детска градина е топло, а и те загряват при игра, затова не са необходими дебели дрехи. Може да има в шкафчето за всеки случай, все пак. Спаред мен с пола или рокля не е удобно, защото по-трудно се контролират при пишкане, а и чорапогащника се вдига и загащва по-трудно. Винаги оставям шише с вода в шкафчето и евентуално бисквити или солети.
  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 530
Малко спам  Embarassed, но носят ли се цветя на г-жите и директорката? На нас също ще ни е за първи път, та да се възползвам от темата и да попитам  Blush.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Почти никой не носи, но ние занесохме. Стана им много приятно, а и така детето го почувства като прзник. Освен това дадохме една голяма кутия бонбони. Струва ми се, че приготовленията, разговорите ни преди тръгването на градина и обявяването на първия "учебен" ден за празник, много помогнаха на дъщеря ми да свикне бързо. Плакала е и то съвсем малко само първия ден /и то защото по съвет на учителката си тръгнах "по терлици", без да и кажа довиждане - нещо коието не бях правила и я е стреснало/.
Прави ми впечетление, че повечето от вас се вълнуват какви дрехи, пантофи и т.н. ще трябват на детето. Тава си е бял кахър и постепено сами ще разберете кое е най-удобното. Сигурно ще имате и родителска среща, на която ще ви кажат конкретните изисквания за групата. Сега е па-важна какво ще кажете на детето за това, което му предстои и каква нагласа ще има то.

# 11
  • София
  • Мнения: 797
 Сигурно както казва Лекси притесненията за дрехите са бял кахър, но като "първолаци" в тази област искаме да сме подготвени. Макар и дребни неща трябва да се знаят. Та в тази връзка се чудя резервния комплект/и дрехи в градината(яслата) ли седи или се носи и връща всеки ден?
  Ние днес ходихме да занесем изследванията и картона и да се запознаем с госпожата и Вени искаше да остане. Но като отидем в понеделник и остане без мене ще видим как ще е. newsm45

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
При нас беше така -  в понеделник се носи раничката с багажа - резервни дрехи, пижамка. А в петък, раничката се взима. Ако преди петъка резервните дрешки са използвани, носиш и оставяш нови Grinning
Няма страшно майчета Grinning. В повечето случаи за вас е по-трудно. Децата бързо свикват и им харесва. Само не си показвайте притесненията пред тях.

# 13
  • Мнения: 3 537
При нас беше така -  в понеделник се носи раничката с багажа - резервни дрехи, пижамка. А в петък, раничката се взима. Ако преди петъка резервните дрешки са използвани, носиш и оставяш нови Grinning
Няма страшно майчета Grinning. В повечето случаи за вас е по-трудно. Децата бързо свикват и им харесва. Само не си показвайте притесненията пред тях.
Ние всеки ден си я взимаме раничката.Тя си я иска и не тръгва без нея. Laughing

# 14
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
По-голямо зна1ение за свикването с градината има как ще проведеш адаптацията.   bouquet

Ако има възможност стой с детето първият път за 2 1аса и си тръгнете заедно, вторият постои 1 1ас говори с възпотателките за навиците на детето какво оби1а, какво не. А и то като види 1е общуваш с тях ще знае 1е те са "близки" на мама. Ходи така докато видиш 1е детето се 1увства добре и си играе с желание.

Общи условия

Активация на акаунт