Вие спечелихте 60 000 лв. Рийдърс Дайджест

  • 5 434
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Та значи,преди седмица получаваме писмо,че може живущия на нашия адрес,написан точно .... ж.к.,бл№,вх.,ет.,ап....  да спечели 60 000лв. и много други награди.Днес получаваме второ писмо,че за да спечелиш тези пари и още куп награди единственото условие е да купиш някаква книга за 39лв плюс 3 лв.разходи.
Вие получихте ли такива писма!?
Даже и някакъв ключ са пратили в писмото!?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Поразрови назад и потърси теми за "Рийдърс Дайджест".

# 2
  • Мнения: 14 489
Та значи,преди седмица получаваме писмо,че може живущия на нашия адрес,написан точно .... ж.к.,бл№,вх.,ет.,ап....  да спечели 60 000лв. и много други награди.Днес получаваме второ писмо,че за да спечелиш тези пари и още куп награди единственото условие е да купиш някаква книга за 39лв плюс 3 лв.разходи.
Вие получихте ли такива писма!?
Даже и някакъв ключ са пратили в писмото!?

ние сме получили засега само първото. съмнително ми е доста ама ще видим.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, но явно не си чела внимателно. Можеш до участваш в томболата и без да закупиш книгата. А за да спечелиш, единственото условие е не да я купиш, а да имаш огромна доза късмет Laughing
В зависимос от вида на ключа /общо 3 вида/ участваш в томболата за една от 3-те марки коли.
Общо взето всичко е обяснено - сядай и чети.
Лично аз си закупих книгата и съм доволна. Има уникални фотографии.

И нищо съмнително няма. Това е много голямо и сериозно издателство, което е избрало този начин за реклама, явно типичен за САЩ, но за тук - подозрителен.

Аз получих само едно писмо - доста голямо, с бланки за участие в различните томболи, като в зависимост от това дали купуваш книгата или не ги изпращаш в съответния плик с Да и Не.

# 4
  • Мнения: 9 689
Лично аз си закупих книгата и съм доволна. Има уникални фотографии.

И нищо съмнително няма. Това е много голямо и сериозно издателство, което е избрало този начин за реклама, явно типичен за САЩ, но за тук - подозрителен.

Книгите наистина са страхотни. Дори и да не получиш награда, вече си спечелил като си ги купил.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
"Спечелих"... дойде ми и големия червен плик с ключа от квартирата, где деньги лежат.
Да пускам или да не пускам - това е въпросът!

# 6
  • Мнения: 491
Може да са прекрасни книгите. Ама това ли е начина! Може ли едно издателство, което претендира, че е сериозно, да прибягва до такива завоалирани методи - мен ме карат да се чувствам като кретен поради следните причини:
1. Ти си щастливец! Ти спечели първия тур от томболата! - а са напускани във всяка пощенска кутия на входа
2. Самото обръщение много ме подразни - "До живущия на еди кой си адрес" , а претендират, че е лично обръщение , и за тежест даже са сложили собственоръчния подпис на някой си дето бил нещо си
3. За да участваш в томболата - вярно, че може и да не купуваш, ама попълни всички документи, разкажи как се казваш, къде живееш и още разни анкетки, дето ми струва, че не е редно да ги разправям на тоз и на оня. Има си закон за личните данни, ама нашата съседка не знае за него.

И така. Дори да са прекрасни книгите, така няма да си ги купя  #Cussing out  

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Толкова объркано е написано писмото - изобщо се изгубих - какво трябва да им пратя и какво не... за да 'спечеля'.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В нашия вход се размотава едно писмо с ключ, което си го прехвърляме по кутиите.  Mr. Green Аз лично не го искам, като гледам - и съседите не се натискат.
Знам си, че от лотария няма да спечеля, трябва да се трудя, уви.
Е, 60 000 с писане малко трудно ще докарам.  Mr. Green

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
В нашия вход се размотава едно писмо с ключ, което си го прехвърляме по кутиите.
Мда... първото Строго поверително писмо беше адресирано точно до нас, а второто - Голям Червен Плик - до живущия на този адрес, т.е. 8 апартамента... койт' си го хване първи, или на когото го пусне пощаджийката в кутийката...

# 10
  • Мнения: 6 992
Нашето писмо се беше за нашия апартамент и съответно в нашата кутия и честно - не видях такива писма по другите кутии (щото нали съм подозрителна и надникнах), а блокът е много голям. Както и да е - по другите входове може и да има. Ние ще го пратим, но още се чудим за книгата - на мен ми се иска да я вземем, ама баща ми нещо не ще Rolling Eyes А по принцип , ако не я получа така,има ли друг начин да я купя?

# 11
  • Мнения: 693
ясно каква била работата  Close аз получих само първото писмо уж строго поверително а без име на подател само адрес  #Crazy и ми се видя странно че не искат пари за нещо си но явно това е на втора стъпка  Laughing дали има още будали да се врзват на такива неща и да пращат пари на бедни душици  #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
ясно каква била работата  Close аз получих само първото писмо уж строго поверително а без име на подател само адрес  #Crazy и ми се видя странно че не искат пари за нещо си но явно това е на втора стъпка  Laughing дали има още будали да се врзват на такива неща и да пращат пари на бедни душици  #2gunfire
Ама, Вики, никой не иска пари бе душа... Просто тъп американски начин за реклама. По принцип писмата с име са адресирани и разпратени до по-заможни люде /от къде черпят инфо не знам/. Явно като са попривършили списъците, са започнали да разпращат и на по-широк кръг по адреси.
До колкото знам, книгата може да се купи и от книжарницата, а по някой канал мернах реклама за нея, в която се даваха и тел. за поръчка.

# 13
  • Мнения: 490
Я, не съм била само аз .... Hug

# 14
  • Мнения: 1 120
Аз пък без да им попълвам всичките там документи (2 пъти получавах от тези с ключа и ги хвърлях,) получих писмо , че съм се класирала за третия тур на томболата  Mr. Green

# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Не съм получавала, но да отговроя на Еовин.Предният път пак не бяхме от тези получили писма с покана да закупим книгата.
Аз намерих телефони и се обади в редакцията.Поръчах си енциклопедията "Открийте чудесата на света" и ми я доставиха в рамките на 1 месец.
Имах време 2 седмици да я ряазгледам и да реша дали ще има пратя парите или ще им върна книгата  Hug

# 16
  • Мнения: 14 489
Аз пък без да им попълвам всичките там документи (2 пъти получавах от тези с ключа и ги хвърлях,) получих писмо , че съм се класирала за третия тур на томболата  Mr. Green

пък аз без да получавам писмо с ключ, получих това, че съм се класирала за трети тур. и да чакам писмо с документи, които трябва да попълня.  #Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Тюх, несправедливост Laughing. Нашето писмо беше, че сме класирани на 1-ви тур. Попълних и изпратих всичко, но нъц Grinning

# 18
  • Мнения: 1 938
И ние получихме такова писмо. Rolling Eyes

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 102
Все още не съм ги спечелила  Laughing днес в пощенската кути я се мъдреше един червен плик ,явно и вие сте получили такива,направо за 3 -ти кръг.Аз лично ще пратя там нещата без да си купя книгата,дават право на избор хората ,пък знае ли се  Money

# 20
  • Мнения: 353
отпреди доста време го бях получила червения плик, и по настояване на мъж ми пратих. но за сега нищо не съм спечелиа.

с други думи: кола вода, кал по гърба и малки рибки в джобовете.........

# 21
  • Мнения: 14 489
Все още не съм ги спечелила  Laughing днес в пощенската кути я се мъдреше един червен плик ,явно и вие сте получили такива,направо за 3 -ти кръг.Аз лично ще пратя там нещата без да си купя книгата,дават право на избор хората ,пък знае ли се  Money

и моето беше за трети кръг ама не беше в червен плик. пишеше вътре да чакам червен плик. newsm78

# 22
  • Мнения: 1 417
Получих го онзи ден и като видях, че става въпрос за някакви томболи и шашкании, директно в кофата. Аз в офиса получавам десетки такива предложения включително и от чужбина и все си мисля дали някой се връзва...Абе след като има такива дето се връзват на ония с ремъците за маслобойните и тем подобни, тука както разбирам поне пари не искат...засега Wink Ако някой спечели да свирка, ще го изровя от кофата Laughing

# 23
  • Мнения: 5 539
Брех, аз пък искам да си купя Рийдърс Дайджест, обаче пусто не пристига такова писмо за мене Rolling Eyes Ние сме 30 апартамнета във входа, много от съседите получиха писма, а за нас ни писмо, ни дявол. Е какво да правя сега? Хамериканска му работа... newsm78

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Първото писмо и аз го получих. Сега чакам второто.

# 25
  • Мнения: 3 091
Вчера получих червения плик - днес им пращам отговор. Искам да си купя енциклопедията. Отсега знам, че от томболи не печеля.
Не разбирам защо един утвърден маркетингов подход ви кара да ставате подозрителни, дори гневни?

# 26
  • Мнения: 1 187
Ама как ще ги е спечелил някой парите,наградите се теглят през декември.Освен това аз първа си пуснах плика,така че не се хабете.. Mr. Green

п.п.вчера пак получих уведомително писмо,в което се казва че до дни ще получа последния плик,който е гаранция за участието ми във финалния кръг на томболата..бла,бла.Иначе евала им за маркетинга! Peace

Ето темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78427.0

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Ейййй аман от тези теми - сигурно десета поред отварям и пише едно и също  ooooh!
Ами ползвайте търсачката де - не е сложно !

# 28
  • Мнения: 3 164
Получих първото им писмо, след като го прочетох го изхвърлих.

# 29
  • Мнения: 888
 Който ги знае-печелил ли е нещо?И ако не-поне тази книга(Чудесата на света)струва ли си?

# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 2 623
ООООООО неееееее. Стига моля вииииии  Praynig
Абе тази търсачка за красота ли е ????????????????????
Аман

# 32
  • Мнения: 888
ООООООО неееееее. Стига моля вииииии  Praynig
Абе тази търсачка за красота ли е ????????????????????
Аман
OOOOOOO ама що не си гледаш работата????????????????
Аман

# 33
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аман от такива като теб, има поне двеста теми за Рийдърс Дайджест, близко е до ума да използваш търсачката. И следващия път избягвай да казваш на когото и да било тук да си гледа работата.

# 34
  • Мнения: 490
Айде мир !
Ама днес умрях от смях щото получих две писма  ,баси ква съм късметлийка ! Mr. Green

# 35
  • Мнения: 888
Егати...да не пита човек нещо бе...
И нямаше да пиша така,ако не ми беше отговорила  Джулиана по този начин....то бива раздразнителност,ама....
И в крайна сметка въпросът го има в заглавието-който го е видял и толкова се дразно,защо въобще го отваря???

# 36
  • Мнения: 1 187
Егати...да не пита човек нещо бе...
И нямаше да пиша така,ако не ми беше отговорила  Джулиана по този начин....то бива раздразнителност,ама....
И в крайна сметка въпросът го има в заглавието-който го е видял и толкова се дразно,защо въобще го отваря???


За да ти даде любезно линкове към вече нищени теми,например.Иначе к'во толкова,че не ползваш търсачката?Следващия път може пак да ти отговорят по този начин..

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Вчера получих червения плик - днес им пращам отговор. Искам да си купя енциклопедията. Отсега знам, че от томболи не печеля.
Именно. И ние тъй решихме с маман. Майка ми иска да купим книгата, а писмото пускаме като бонус...

# 38
  • София
  • Мнения: 2 623
Мренка, а според теб нормално ли е всички, които са получили писма да пуснат по една тема ? Съжалявам, но не може да има 5 теми на първите 5 страници в Клюкарника и да продължават да се пускат нови. И ако не ти е ясно всяка излишно пусната тема натоварва сървъра, който и без това изнемогва ! Не веднъж модераторите призовават за използване на търсачка преди да бъде пусната тема, но такива като теб явно не ги касае и какво ли им пука за някакъв си сървър.

# 39
  • Мнения: 495
и ние сме сред "избраниците"   Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 432
Аз и вси4ки мои познати и приятели с аполу4авали такива писма................................лъжа и измама ooooh!

# 41
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
да,и аз днес получих второто писмо.Всичко заради една книжка...ама така е,няма нищо безплатно. Не вярвам на такива глупости

# 42
  • Мнения: 238
не прочетох отгорорите по горе,но днес и ние получихме второ писмо с ключ,имаше и едно отделно листче на което можеш да напериш * , ** или ***  мойте бяхза 3 зжезди4ки,това значело 3 подарука,но само не разбрах към какво са Wink ще го дочета

Нали били Тоооолкова малко избраните хора,пък околе мен всички ми се хвалят,че са получили,като гледам тук и Вие...наистина е не6то съмнително май Wink

# 43
  • Мнения: 2 759
    И аз да поспамя малко, нали си нямам такова писъмце: как се разбира кой е истинския ключ? Или всички се нареждат на опашка и като в приказката за Пепеляшка всеки мери като му дойде реда  newsm78
    Иначе ясно, че личните данни преди бяха взети по незаконен начин, чудя се откъде ли са този път.. И коя ли фирма произвежда 'фалшиви' автомобилни ключове  #Crazy

# 44
  • Мнения: 1 149
ОООоооо и аз да се запиша -имам същото писмо с ключ и мисля да поръчам книгата изглежда доста предизвикателна  Naughtyа имам и две деца които сигурно по-нататък ще им бъде интересно да научат какви кътчета има по света.

# 45
  • Мнения: 581
И аз като Уриел получих писмо, а сега чакам червен плик.
Книгата била много добра и с прекрасни илюстрации и на съвсем прилична цена.
Сигурно ще я поръчам. А колкото до спечелването...еха, ако спечеля веднага ще ви кажа бгмами Joy ама късмета нещо все бяга от мене, та много, много не вярвам...

# 46
  • Мнения: 3 034
Аз получих само первото писмо, там нямаше информация за книгата.
Но преди време четох в една от предишните теми, че е хубава.
Засега обаче ще се въздържа от участие, малко съм подозрителна, "няма безплатен обяд"  newsm78

# 47
  • Мнения: 2 672
потърсете в Гугъл - Рийдърс Дайджест и ......четете Wink

# 48
  • Мнения: 165
I az polu4ih takova pismo,daje  ne si napravih truda da go pro4eta-palni guposti  Naughty

# 49
  • Сливен
  • Мнения: 382
Цитат
в. 24 часа: Фирма върти бизнес с лични данни
21 Юни 2005 12:00     20 000 души са получили на домашните адреси лични писма, че имат шанс да участват в томбола с награда от 60 хил. лв., както и за 103 по-малки за 73 хил. лв. Това не е предизборната лотария, а кампания за утвърждаване на щатското издателство "Рийдърс дайджест" у нас. Фирма "Марксман" е дала адресите и имената на нищо неподозирашите щастливци. Проверка на "24 часа" в Комисията за защита на личните данни показа, че "Марксман" не е регистрирана като администратор. В указанията обаче се твърди, че тя е администратор на лични данни, без да ги прехвърля на издателството. Пише, че организирането на томболата е при " стриктно спазване на закона за защита на личните данни". "Марксман" не е искала разрешение да трансферира имена и адреси за нуждите на томболата на "Рийдърс дайджест". Комисията посъветва всички потърпевши да подадат жалби, за да образува проверка по случая. "Ние организираме кампанията за томболата на база на адреси и имена, които сме придобили при предишни кампании и промоции", обясниха от "Марксман". Фирмата декларира, че никога повече няма да ползва лични данни, ако гражданите заявят, че не желаят да участват. Те не ги предоставяли на издателството, а ги обработвали от негово име. "Такива томболи се правят във всички страни. Подготвяме влизането на "Рийдърс дайджест" в Бълга- рия , казаха от издателството. За да участват във финала за големите награди, получилите писма трябва да попълнят изпратените им талони. Ако го сторят до 14 дни, имат допълнителни награди - книгата "Открийте чудесата на света". Те ще могат 10 дни да я разглеждат и ако я харесат, да я купят срещу 30 лв. Имат право обаче и да я върнат. Щастливците били избрани по произволен признак от случайна извадка. Домашните адреси взели от публични регистри

Обърнахте ли внимание на датата?
Баща ми получи такова писмо с ключ още преди повече от година. Така и не знам върна ли отговор. Нещото, което ме впечатли и подразни обаче е, че вчера, когато ние получихме същото писмо (вече адресирано не поименно, защото явно са ги нагряли миналата година) пишеше, че това е ПЪРВАТА томбола организирана от "Рийдърс дайджест". Къде тогава остана онази, дето татко можеше да участва??? Вероятно пак там ще отиде и сегашната...

А иначе книгата може и да е наистина хубава.
Ясно е също така, че рекламата им е постигнала целта си, щом в седем и половина сутринта мисля за тях, а и тук са се изписали безброй теми за това.  Sunglasses Чудя се само къде им излиза сметката с тази 40 левова книга, явно луксозно издание, да покрият огромните разходи за ключета, писма и т.н.

# 50
  • Мнения: 990
И ние получихме няколко писма с любезното предложение да закупим книгите им Laughing!  Мъжа ми поръча първата книга и наистина е много хубава ! Аз лично не вярвам на подобни томболи, въпреки че той упорито отговаря на всичките им писма  #Crazy!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами то май всички сме получили такива писма и всички сме се класирали Simple SmileМайка ми беше получила преди година някъде и уж все печелеше и се класираше.Първо трябва да си купиш една книга за около 20 лв.,после още една за около 50 лв,после едни касетки или CD за около 70 лв.Може и да не купуваш,ама ако знаете колко балами имаше.Случи се два три пъти да съм в пощата цели рафтове пълни с техни колетчета.И накрая точно преди да се теглят тези 60 000 всичко замря,изчезнаха за известно време и ето ги пак,пуснали писма на останалите адреси,които не са участвали първия път ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 4 493
Цитат
в. 24 часа: Фирма върти бизнес с лични данни
21 Юни 2005 12:00     20 000 души са получили на домашните адреси лични писма, че имат шанс да участват в томбола с награда от 60 хил. лв., както и за 103 по-малки за 73 хил. лв. Това не е предизборната лотария, а кампания за утвърждаване на щатското издателство "Рийдърс дайджест" у нас. Фирма "Марксман" е дала адресите и имената на нищо неподозирашите щастливци. Проверка на "24 часа" в Комисията за защита на личните данни показа, че "Марксман" не е регистрирана като администратор. В указанията обаче се твърди, че тя е администратор на лични данни, без да ги прехвърля на издателството. Пише, че организирането на томболата е при " стриктно спазване на закона за защита на личните данни". "Марксман" не е искала разрешение да трансферира имена и адреси за нуждите на томболата на "Рийдърс дайджест". Комисията посъветва всички потърпевши да подадат жалби, за да образува проверка по случая. "Ние организираме кампанията за томболата на база на адреси и имена, които сме придобили при предишни кампании и промоции", обясниха от "Марксман". Фирмата декларира, че никога повече няма да ползва лични данни, ако гражданите заявят, че не желаят да участват. Те не ги предоставяли на издателството, а ги обработвали от негово име. "Такива томболи се правят във всички страни. Подготвяме влизането на "Рийдърс дайджест" в Бълга- рия , казаха от издателството. За да участват във финала за големите награди, получилите писма трябва да попълнят изпратените им талони. Ако го сторят до 14 дни, имат допълнителни награди - книгата "Открийте чудесата на света". Те ще могат 10 дни да я разглеждат и ако я харесат, да я купят срещу 30 лв. Имат право обаче и да я върнат. Щастливците били избрани по произволен признак от случайна извадка. Домашните адреси взели от публични регистри

Обърнахте ли внимание на датата?
Баща ми получи такова писмо с ключ още преди повече от година. Така и не знам върна ли отговор. Нещото, което ме впечатли и подразни обаче е, че вчера, когато ние получихме същото писмо (вече адресирано не поименно, защото явно са ги нагряли миналата година) пишеше, че това е ПЪРВАТА томбола организирана от "Рийдърс дайджест". Къде тогава остана онази, дето татко можеше да участва??? Вероятно пак там ще отиде и сегашната...

А иначе книгата може и да е наистина хубава.
Ясно е също така, че рекламата им е постигнала целта си, щом в седем и половина сутринта мисля за тях, а и тук са се изписали безброй теми за това.  Sunglasses Чудя се само къде им излиза сметката с тази 40 левова книга, явно луксозно издание, да покрият огромните разходи за ключета, писма и т.н.
Аналогичен случай
 #2gunfire

# 53
И аз получих  такова писмо и сега чакам второто baby_neutralНезнам нещо ми се вижда мушенническа история Crossing Armsцялата тая работа Outta Joint

# 54
  • Мнения: 126
Ама,баща ми така се пощурил,че трябва да го изпратя това писмо,че няма начин....Без да поръчва книга,само с талончетата и ключа!
Кой луд ще дава 3 коли без да иска нищо в замяна.Дори не е задължително да поръчваш книгата!
От цялата работа - да живеят ПОЩИТЕ!Че някой пуска на днешно време писма по пощата #Milti

# 55
  • Мнения: 6 417
Аз днес получих червен плик с ключе и един куп бележки и бележчици вътре. Миналата седмица ми пуснаха за първи път писмо, но не изпратих нищо обратно. Преди година гледах по кутиите на съседите същите писма.  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 3 216
И ние получихме червения плик.И си мислех утре да го пусна ,но направо ме замислихте с тази тема newsm78

# 57
  • varna
  • Мнения: 78
събрах всички листчета в плик "НЕ" и сега ще ги пусна , няма да си купувам нищо -само марка ,резултата знам какъв е ....но не пречи да опитам ....

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Продължавам да получавам червени пликове Whistling

# 59
  • София
  • Мнения: 565
Ние получихме първия плик преди около седмица и още не са ни изпратили червения. След колко време горе-долу получихте вашия?

# 60
  • Мнения: 6 992
Ми ние получихме 2 - единият 2 дни след първото писмо, другият 4 дни. И с двата участваме, само с единия поръчахме книгата.

# 61
  • Мнения: 2 070
супер простотия е това, защото много хорица се връзват и си поръчват книгите... Аз получавам една и съща информация в различни писма вече няколко пъти...и всеки път е написано така сякаш не си получавал предното писмо, хаха. а книгата, първата, която пуснаха по този начин - открийте чудесата на света - ами добре, не е лоша, но честно казано супер тъпо е отпечатана, с ужасни цветове и т.н.... майка ми и тя се е пощурила, та трябваше да и обяснявам, че това просто е начин на реклама, така им излиза доста евтина рекламата и т.н., че дори и да има томбола накрая...да не ви обяснявам просто колко много писма получих, над 10!!! Отвратително са досадни... В чужбина, когато не искаш да ти поускат реклами в пощенската ти кутия си го отбелязваш на видимо място и ако ти пуснат - може да ги съдиш...

# 62
  • Мнения: 93
Честно казано, макар да ми е добре известен скептицизмът на българина, продължавам да се учудвам на факта как новото се приема толкова зле, та чак гневно, както се беше изразила една мама по-нагоре.

Директният маркетинг отдавна е наложил се маркетингов подход по света. В България тепърва предстои да се утвърди. Всеки има право да избере сам за себе си дали да участва. ПИсмата са адресирани до живущия на..., защото имената са лична информация, но адресите са публично достояние.

А относно томболата: напълно реална си е. Тези, които са получили писмо в началото на годината, могат отново да си прочетат, че първата томбола ще се разиграе тази година: на 18 декември. Резултатите ще бъдат обявени на 23 декември във в. Стандарт.

С всеки следващ плик ви се увеличава шанса да участвате в томболата.

А книгата е просто фантастична.

Малко позитивизъм няма да ни е излишен!   bouquet

# 63
  • Мнения: 6 992
супер простотия е това, защото много хорица се връзват и си поръчват книгите...
Простотия е да поръчаш и да прочетеш интересна книга Shocked Честно казано, аз бих се радвала да получавам каталози на книги и също бих се радвала да ми ги носят на ръце до вратата. Но може би съм професионално изкривена студентка по филология newsm78

# 64
  • Мнения: 491
Аз не се дразня, че ми предлагат да си купя книга, а начина, по който ми я предлагат - все едно съм кретен. Наистина така се чувствам. Но явно е добър маркетингов трик, защото тука ги оплюхме в пет теми от по пет страници, ама им обърнахме внимание, нали? И доста мами се навиха за книгата, нали? А аз продължавам да имам чувството, че съм третирана като дебил   

# 65
  • Мнения: 93
Всеки, който пожелае да бъде изключен от базата данни и да не се чувства подценен, спокойно може да го направи като се обади по телефона или изпрати писмо с такова искане. Координатите са написани доста ясно. Не ги знае само онзи, който не си е направил труда да прочете внимателно всичко.

В крайна сметка никоой не те задължава да купуваш каквото и да било.

Но замислете се: колко често влизате в книжарница с идеята да си купите нова книга???

# 66
  • София
  • Мнения: 463
Ние пък получихме 2 комплекта писма . Преди отпуската получих за втори и след няколка дни за трети кръг . Изхвърлих ги . Преди 2 дни пак получих за втори кръг и вчера пак за трети  Joy Joy Joy
Нека пращат хората щом ги влече rotfImao rotfImbo
Съседите са се сетили и до пощенските кутии са сложили една кошче точно за такива наща, вечно е пълно а всеки ден се изхвърля newsm62

# 67
  • София
  • Мнения: 2 623
Абсолютно подкрепям мненията на Льоши  Hug Който иска да си поръча книгата, който мисли, че е простотия просто да си хвърли плика в коша ! Никой никого не е вързал да купи нещо или да участва в томболи.
Мамата писала по-горе ще запитам - Защо не съдиш Била, Метро, Практикер, Бриколаж и т.н. затова, че ежеседмично ти пълнят кутията с листовки ?

# 68
  • Мнения: 491
Всеки, който пожелае да бъде изключен от базата данни и да не се чувства подценен, спокойно може да го направи като се обади по телефона или изпрати писмо с такова искане. Координатите са написани доста ясно. Не ги знае само онзи, който не си е направил труда да прочете внимателно всичко.

В крайна сметка никоой не те задължава да купуваш каквото и да било.

Но замислете се: колко често влизате в книжарница с идеята да си купите нова книга???
Аз обичам да чета и влизам често в книжарница. Мъжът ми не обича да чете, но влиза често, за да ми купи подарък. Т. е. - на който му е необходимо - влиза.
Наистина не съм изчела всичките листовки и картончета във въпросните пликове, защото се преповтарят почти едни и същи фрази, които както бях казала по-рано, много ме дразнят. Но не се чувствам виновна, че не съм си направила труда.
И, Льоши, не го приемай лично, не се заяждам с теб,    bouquet

# 69
  • Мнения: 6 992
В крайна сметка никоой не те задължава да купуваш каквото и да било.
Но замислете се: колко често влизате в книжарница с идеята да си купите нова книга???
Това беше и моята идея. Не,че не влизам (аз половината си живот го прекарвам по библиотеки и книжарници) , но нямам нищо против да бъда осведомявана за нови издания и по този начин  Grinning Нищо,че рядко мога да си купувам Confused Ще си ги гледкам и като се замогна ( Laughing Laughing Laughing), ще си поръчвам Whistling

# 70
Томболата ще се тегли на 18-и декември, ясно си го пише в материалите.
Сега предстои да излезе самоучител по английски език, а от следващата година започва да излиза на български и самото списание.
Ето и сайта на българското представителство на издателството: www.readersdigest.bg

# 71
  • Мнения: 126
Току що пуснах плика с "НЕ",защото баща ми много настоява!Сега остава да чакаме до 18-ти декември......т.е. до Второто пришествие!
Абсолютно съм "ЗА" хубавата книга,независимо в каква област е насочена,но кой ще ти даде автомобил ей така без нищо..... hahaha

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Доживях и аз да получа ключ, след като преди доста време "спечелих" автомобил (Ананасов въсщност), обаче  писмото бе пуснато по-късно , направо се провалиха тия хора!  Laughing
Имам желание да се сдобия с тази енциклопедия, много харесвам такива работи, пък фотографии  имало.. Hug  Ще поръчам да видя и вероятно ще си купя. Много доволен.

# 73
  • Мнения: 581
Получих ключа а сега накъде? Не разбрах, защо трябва да го връщаме? Пак ще прочета де, ама явно нещо ми се изплъзва...Инак за книгата само добри неща съм чувала.

# 74
  • Мнения: 2 407
Шменти капели Twisted Evil

# 75
  • Мнения: 152
И ние получихме такова писмо, но не мисля да му се хващам на въдичката...  Crossing Arms

# 76
  • Мнения: 3 164
Днес и ние получихме плика с ключа.не съм решила все още какво да правя ooooh! а вие колко звездички изтрихте newsm47

# 77
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега да ви открехна за 3-те звездички - подаръците са 2 тефтерчета и една химикалка  Hug Не очаквайте чудеса  Wink

# 78
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
И то доста кофти китайски тефтерчета и химикал.Иначе тези писма ги получих още зимата и уж съм вече за трети кръг smile3508.Само дето много ме учуди защо онзи ден пак ми пуснаха реклама за първата книга,като вече съм я взела??? newsm78

# 79
  • Мнения: 3 164
Сега да ви открехна за 3-те звездички - подаръците са 2 тефтерчета и една химикалка  Hug Не очаквайте чудеса  Wink

  Yumаууу, какви награди само Mr. Green

# 80
  • Мнения: 152
Сега да ви открехна за 3-те звездички - подаръците са 2 тефтерчета и една химикалка  Hug Не очаквайте чудеса  Wink

 hahaha hahaha hahaha

# 81
  • Мнения: 147
Сега да ви открехна за 3-те звездички - подаръците са 2 тефтерчета и една химикалка  Hug Не очаквайте чудеса  Wink

Е големи подаръци, няма щоо. Аз утре ще пращам плика с отговор Не, нямам намерение да купувам книга и без това толкова енциклапедии има в нас, за какво ми е още една. Но за участие в томболата не те задължително да се купува книга и нищо не пречи човек да си пробва късмета  Whistling

# 82
  • Мнения: 2 433
да споделя от опит! Wink
Това е втора игра на Ридър Дайджест за спечелването на 60 000лв. Май изобщо не се чу нищо от първата кой какво е спечелил.
Имайте в предвид че ако не купите книгата , било първата 39лв, втората 42лв или  колекцията от дискове за 75лв и пускате черният плик с надпис НЕ изобщо не ви класират.
Аз купих 2-те книги , а приятелката ми пусна още на първият плик НЕ и на нея не и пратиха следващ. Аз не исках да си купя дисковете за 75лв и пуснах НЕ и дотам - никой повече нищо не ми прати.
Сега гледам отново ми предлагат да играя в същата игра newsm78 и отново да купувам книги които вече съм си купила....
Та КЪСМЕТ ви пожелавам, но не се впрягайте много. Във всеки случай книгите си заслужават -  Hug

# 83
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
ние също получихме такова писмо .при нас имаше съвпадение на ключовете сномера и пратихме писмото сда зада си поръчаме и книгата.Сега уж чакаме друго писмо ама да видим нищо няма впощата.А за наградите имаме 3 звездички  даже съм учудена че пращат изобщо нещо.

# 84
  • Мнения: 1 462
при нас имаше съвпадение на ключовете сномера
Ти съмняваш ли се, че ще има съвпадение? Wink

--

Много пипната зарибявка са направили.  Триеш някакво непрозрачно покритие, виждаш два еднакви надписа и по асоциация с лотария си викаш "улучих".  Улучи, ама какво?  Следва психо-атаката: Имаш възможността да направиш еди-какво си.  Е, моите възможности не са нещо, което зависи от тях hahaha

Също и на пликовете: На този, с който купуваш, пише "Аз искам да купя книгата Бла-Бла и Бла".  А този, с който !отказваш! да купиш книгата ( Joy ) пише "Аз не искам да купя продукта".  Нищо конкретно не се споменава за тоя отказан продукт, за да може следващия път да ти го пробутват отново, същия.

Честно казано, ако нямаше залепен ключ на писмото, щях да го изхвърля неотворено.  Т.нар. РИЙДЪРС ДАЙДЖЕСТ с две писма трайно се настаниха във фирмите, с които не искам да имам нищо общо.  Била, Хит, разни ключари и интернет доставчици отдавна ми пълнят пощата, но още никой не е успял така да ме издразни.

# 85
  • Мнения: 93
Не е вярно, че томбола няма. Напротив има и тя е една и съща както за февруарските писма, така и за всички изпратение през календарната 2006 г.

Това е първата томбола и тя ще се тегли на 18 декември.

Просто ме е яд като чета всякакви остри и гневни заявления без покритие.

Да не би нарочно да искате да настроите хората срещу Рийдърс Дайджест?

# 86
  • Мнения: 1 462
Да не би нарочно да искате да настроите хората срещу Рийдърс Дайджест?
Лично аз бях настроен от две писма.  За теб или за хората не знам.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз днес получих новата им оферта и ще се възползвам  Hug Дреме ми за томболата - така и така съм карък и нищо не печеля. Мен лично ме интересуват продуктите им и дали мога да си ги позволя. Така или иначе за книги вече отделяме толкова малко, че с радост ще си поръчвам Simple Smile
Отдавна исках да си закупя някакъв самоучител /е не по английски/, но и този ще ми дойде добре. Подаряват и дискмен и цената ме устройва  Party Най-хубавото е, че мога да плащам на вноски и ще се възползвам  Hug

# 88
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Е вече си получихме и колета с книгата .за пари знам че няма да спечелим ама поне книгата е хубава  разглеждали сме я  и затова решихме и да я вземем.

# 89
  • Сливен
  • Мнения: 382
Не е вярно, че томбола няма. Напротив има и тя е една и съща както за февруарските писма, така и за всички изпратение през календарната 2006 г.

Това е първата томбола и тя ще се тегли на 18 декември.

Просто ме е яд като чета всякакви остри и гневни заявления без покритие.

Да не би нарочно да искате да настроите хората срещу Рийдърс Дайджест?

Льоши, на трета страница от темата има един цитат, който пуснах от вестник "24 часа". Цитатът е от 21 юни 2005, т.е. преди повече от една година. Признавам, че не знам какво е пишело в тогавашните писма. Т.е. знам, че пак ставаше дума за томбола, но не помня кога трябваше да се разиграва. Само дето не ми се вярва, ама никак не ми се вярва да е пишело "Абе знаете ли, мислим след година и половина да врътнем една томболка. Шо не вземете да участвате?"
Като гледам ентусиазмът с който защитаваш въпросната камания оставам с впечатлението, че самата ти си част от нея и имаш лична изгода тя да бъде приета позитивно. А това вече ме кара да не ти вярвам на 100%. Нищо лично. Просто изказвам мнението си.

А по принцип аз самата съм отрицателно настроена към всякакъв вид каталожна търговия, така че при всички случаи не съм ви потенциален клиент и с нищо не губите от това, че не  съм повярвала в коректността на въпростната томбола.

# 90
  • Мнения: 1 022
да споделя от опит! Wink
Това е втора игра на Ридър Дайджест за спечелването на 60 000лв. Май изобщо не се чу нищо от първата кой какво е спечелил.
Имайте в предвид че ако не купите книгата , било първата 39лв, втората 42лв или  колекцията от дискове за 75лв и пускате черният плик с надпис НЕ изобщо не ви класират.
Аз купих 2-те книги , а приятелката ми пусна още на първият плик НЕ и на нея не и пратиха следващ. Аз не исках да си купя дисковете за 75лв и пуснах НЕ и дотам - никой повече нищо не ми прати.
Сега гледам отново ми предлагат да играя в същата игра newsm78 и отново да купувам книги които вече съм си купила....
Та КЪСМЕТ ви пожелавам, но не се впрягайте много. Във всеки случай книгите си заслужават -  Hug

Аз купих първата книга само и вече съм удобрена за финала..., а той ще е на 17 или 18 декември, тогава ще се тегли томболата пред нотариус, освен това съм избрана за всички награди, защото винаги пращах писмата до 7мия ден явно

# 91
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Моите наблюдения са следните: не е необходимо да си купуваш книги, за да ти изпратят следващото писмо.  Ако си купите книгата хубаво, поне това ще Ви остане, всички искат 60000лв, ама няма за всички, то за един дали ще има? И ключа, който изпращат е един и същ, като че ли във всички писма, винаги се пада средната кола. Сега са пуснали нови писма за същата игра на тези, които не са били сред "избраните" преди няколко месеца, та дано те да си купят нещо, явно продажбите на издателството не вървят особено много.

# 92
И аз получих плик с ключ.....но нямам намерение да участвам в никаква томбола , но бих искала да си купя книгата Чудесата на света ..........но се порових тук там и тази томбола върви отдавна и тези които са получили плик още февруари там е пишело че книгата струва 30 лева , а сега че е 39 + 3 за пощ. разходи .....има ли я на пазара тази книга ..може ли да се поръча по някакъв друг начин и по евтин.

# 93
  • София
  • Мнения: 1 057
Може да са прекрасни книгите. Ама това ли е начина!...
...За да участваш в томболата - вярно, че може и да не купуваш, ама попълни всички документи, разкажи как се казваш, къде живееш и още разни анкетки, дето ми струва, че не е редно да ги разправям на тоз и на оня. Има си закон за личните данни, ама нашата съседка не знае за него.

И така. Дори да са прекрасни книгите, така няма да си ги купя  #Cussing out  

Точно това е целта на "мероприятието".
Ако сте чели внимателно последният 4 ти талон, на него пише нещо от рода "Сългласен съм издателството да предоставя данните ми на трети лица...." #2gunfire
Не, благодаря.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 623
Може да са прекрасни книгите. Ама това ли е начина!...
...За да участваш в томболата - вярно, че може и да не купуваш, ама попълни всички документи, разкажи как се казваш, къде живееш и още разни анкетки, дето ми струва, че не е редно да ги разправям на тоз и на оня. Има си закон за личните данни, ама нашата съседка не знае за него.

И така. Дори да са прекрасни книгите, така няма да си ги купя  #Cussing out  

Точно това е целта на "мероприятието".
Ако сте чели внимателно последният 4 ти талон, на него пише нещо от рода "Сългласен съм издателството да предоставя данните ми на трети лица...." #2gunfire
Не, благодаря.

То пък едни данни  Joy Направо вече търсите под вола теле ! Като не ви харесва - в коша !

# 95
  • Мнения: 2 149
Аз получих поредното писмо...изпратих го най-бързо него от досегашните, просто имах път към пощата...
Не мисля, че е кй знае колко сериозно, но и комшията не вярваше когато кабеларката ги изтегли и изпрати в Испания на 1-седмична екскурзия с жена му!
А от игри съм печелила много хубави награди, една от които 1-седмична почивка в Банско, х-л България, беше супер изживяване! Peace
Тка че и сега пускам писма - търкам етикети, лепя стикери и броя талони...занимавка е, но първата книга, която поръчахме си струва и реших, че като съм се хванала на хоро за награди ще си го играя. Други книги не съм поръчвала, не ме интересуват като тематика, а и все по-скъпи стават... Mr. Green

# 96
  • София
  • Мнения: 6 743
Хм, и аз получих, ама без ключ.Сега чета и се чудя има ли смисъл изобщо дапускам плика с НЕ  Grinning Mr. Green

# 97
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Хм, и аз получих, ама без ключ.Сега чета и се чудя има ли смисъл изобщо дапускам плика с НЕ  Grinning Mr. Green
Доколкото ми е известно в плика трябва да сложиш и ключа и всички останали хатрийки за които пише.

# 98
  • Мнения: 353
бях го получила вече този плик, но сега пак се появи в пощенскта ми кутия.
явно седя наедин и същи етап от томболата  Mr. Green

# 99
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
ние си поръчахме книгата доставиха  ни е .И получихме подаръци едно тефтерче един химикал и две формички които се лепят на хладилника .Книгата струва 42 лв с пощенските разходи.

# 100
  • Мнения: 525
За първи път попаднах на такъв плик преди няколко месеца,когато си купих списание Журнал за жената.Тогава съпруга ми ме изкритикува как мога да си давам данните за нещо,което не познавам.Тогава порових из интернет и прочетох доста публикации по темата.Оказа се,че това издателство си има такава годишна томбола,която се тегли всяка година през декември.И понеже "данните",които ми искаха са само име и адрес аз реших,че не пречи да пусна плика.Наскоро имаше плик и със в-к Стандарт,получих и два плика в къщи.Така,че участвам 3 пъти.Загубата ми е около 3 лева.Книги не съм си поръчвала.

# 101
  • Мнения: 955
Аз днес получих новата им оферта и ще се възползвам  Hug Дреме ми за томболата - така и така съм карък и нищо не печеля. Мен лично ме интересуват продуктите им и дали мога да си ги позволя. Така или иначе за книги вече отделяме толкова малко, че с радост ще си поръчвам Simple Smile
Отдавна исках да си закупя някакъв самоучител /е не по английски/, но и този ще ми дойде добре. Подаряват и дискмен и цената ме устройва  Party Най-хубавото е, че мога да плащам на вноски и ще се възползвам  Hug
Купих си "Чудесата на света", изданието е супер. Ще го пазя за децата, струва си парите, да не кажа, че дори е на по-голяма себестойност.
Пратиха ми въпросните 2 плика за томболата и предложение за покупка на самоучителя по АНГЛИЙСКИ и с 2 ръце пуснах плика за покупката на въпросния самоучител.
На мен пък ми харесва този маркетингов начин за продажба и по никакъв начин не се чувствам подценена.

Общи условия

Активация на акаунт