Деца без памперси

  • 24 944
  • 355
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
няма да търся лекар, който да е съгласен със статията; и да има такъв, какво от това?
не съм сигурна кой точно сее заблуди.

имам причини да не се доверявам точно на лекарите, когато става дума за здраве и отглеждане на деца

# 61
  • София
  • Мнения: 8 932
Цитат на: Ludmil link=topic=124002.msg2299930#msg2299930
За Индия знаем само това, което селективно ни наливат в главите медиите, но реално не си била там за да знаеш истината. А като ти кажа Африка автоматично си представяш черна африканка носеща недохранено негърче? Това са все готови медийни пропаганди, наливани с десетилетия в главите ни.


А ти откъде реши, че не съм била в Индия. А пък за Африка специално имам доста наблюдения (неповлияни от медийните пропаганди). И като изключим ЮАР и то по-големите му градове, си е точно черна негърка с недохранено негърче.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 15:20 от Reza

# 62
  • Мнения: 2 427
аз съм определено една от тези които мрази памперса!Естественно,удобно е да не переш ,а само да хвърляш пелени.И в крайна сметка дори е по евтино ,ако го сметнеш реално.Ако си без памперс ,с колко бело и дрехи трябва да разполагаш така че да сменяш като луда?А колко струват дрехите ,когато цената и на най евтината дрешка се конфронтира с тази на една пелена за еднократна употреба.А и ток ,вода,перилни препарати...всичко това струва.
Обаче аз въпреки всичко съм против.Дъщеря ми непрекъснато беше с такива зверски зачервявания и еритеми от памперсите че просто ми се ревеше на моменти.Въпреки че непрекъснато сменях памперс,използвах възможно най добрата марка и сменях доста видове докато стигна до извода че това зачервяване няма нищо общо с марката.Понякога е стигало точно положението на жива рана,която се подмокряше от линфа...можете да си представите какви болки са това.И тогава се принуждавах да я оставям по памучни пликчета и да сменям и пера непрекъснато.Но за сметка на това и минаваше още на втория ден.
Памперса си е голяма мъка,кой каквото да ми разправя.Аз като съм неразположена полудявам с тези дамски превръзки.Неудобни са,спарват,убиват,задържат неприятни миризми и прочие.А тези деца са принудени да живеят с това чудо от синтетика ,силикон найлон и попили изпражнения от първия ден от живота си.Колкото и да са флексабъл и да рекламират че не ограничавали движението,го ограничават и още как.Направо се чудя тея деца как успяват да издържат цял ден с пелена от 5-6 см между краката,която непрекъснато ги държи раздалечени и да не се скъсват от рев!
Естественно,без тях не може ,но едва ли са най-доброто решение за нашите деца.И аз бих ги използвала отново,защото в един момент няма как,но поне смятам да компенсирам с това да ги махна до 9 месец и да ги ползвам само при излизане на разходка,както беше и с дъщеря ми.От 8 месец вече пишахме на гърне.В началото никак не беше лесно,но свикна и разбра точно какво трябва да се прави на гърненцето.2 години ми се струват ужасно много време за да се държи едно дете все още на памперс.
Както и не разбирам родители които не се стараят да премахнат биберона-залъгалка от живота на децата си след първата година и им усложняват живота с разни зъбни изкривявания,стесняване на небцето и какво ли още не.Само щото като ревне за биба ,най-лесното нещо е да му я натикаш в устата.

# 63
  • Мнения: 4 406
 офф:търсим нов рекорд по тема на Людмил...
аз не харесвам памперсите, но ги ползвах, защото сметнах, че така е удобно за мен и детето. всеки има право на избор.
относно жените и М.- който се чувства унижен от превръзките, да ползва тампони, те не пречат Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 6 999
аз съм определено една от тези които мрази памперса!Естественно,удобно е да не переш ,а само да хвърляш пелени.И в крайна сметка дори е по евтино ,ако го сметнеш реално.Ако си без памперс ,с колко бело и дрехи трябва да разполагаш така че да сменяш като луда?А колко струват дрехите ,когато цената и на най евтината дрешка се конфронтира с тази на една пелена за еднократна употреба.А и ток ,вода,перилни препарати...всичко това струва.
Обаче аз въпреки всичко съм против.Дъщеря ми непрекъснато беше с такива зверски зачервявания и еритеми от памперсите че просто ми се ревеше на моменти.Въпреки че непрекъснато сменях памперс,използвах възможно най добрата марка и сменях доста видове докато стигна до извода че това зачервяване няма нищо общо с марката.Понякога е стигало точно положението на жива рана,която се подмокряше от линфа...можете да си представите какви болки са това.И тогава се принуждавах да я оставям по памучни пликчета и да сменям и пера непрекъснато.Но за сметка на това и минаваше още на втория ден.
Памперса си е голяма мъка,кой каквото да ми разправя.Аз като съм неразположена полудявам с тези дамски превръзки.Неудобни са,спарват,убиват,задържат неприятни миризми и прочие.А тези деца са принудени да живеят с това чудо от синтетика ,силикон найлон и попили изпражнения от първия ден от живота си.Колкото и да са флексабъл и да рекламират че не ограничавали движението,го ограничават и още как.Направо се чудя тея деца как успяват да издържат цял ден с пелена от 5-6 см между краката,която непрекъснато ги държи раздалечени и да не се скъсват от рев!Естественно,без тях не може ,но едва ли са най-доброто решение за нашите деца.И аз бих ги използвала отново,защото в един момент няма как,но поне смятам да компенсирам с това да ги махна до 9 месец и да ги ползвам само при излизане на разходка,както беше и с дъщеря ми.От 8 месец вече пишахме на гърне.В началото никак не беше лесно,но свикна и разбра точно какво трябва да се прави на гърненцето.2 години ми се струват ужасно много време за да се държи едно дете все още на памперс.
Както и не разбирам родители които не се стараят да премахнат биберона-залъгалка от живота на децата си след първата година и им усложняват живота с разни зъбни изкривявания,стесняване на небцето и какво ли още не.Само щото като ревне за биба ,най-лесното нещо е да му я натикаш в устата.

Как хем си против - хем си ползвала памперси? Че те не са задължителни... А до колкото виждам си против точно заради алергичната реакция на дъщеря ти, не за нещо друго. По повод раздалечените крака - съжалявам, че ще го кажа, но явно не си чувала за луксация? За това, че памперсите са твърди, за да държат краката раздалечени - НАРОЧНО са направени така като превенция на луксацията, а не заради некадърен дизайн. Памучните пелени се смачкват м/у краката и не ги държат добре раздалечени... Луксациите на деца са намалели значително след масовизацията на памперсите. Да не говорим, че именно стойката с раздалечени крака е удобната и привична за бебето, а не със събрани.

Дъщеря ми ползва биберон залъгалка до 2 години и 2 месеца и няма никакъв проблем със зъбите и небцето, както и хиляди други деца живеещи извън БГ и ползващи залъгалка до 3-4 години. Само в БГ хората се кефят да са изроди с децата си и да ги лишават от нещо, от което те очевидно имат нужда като това да задоволят сукателния си инстинкт. Ама тук се смята, че като имаш дете трябва да ти е гадно, а лишението е в основата на възпитанието.

Иначе не виждам лошо да се гледат деца без памперси, стига да не се травмират с нон-стоп висене на гърнето. Моята първа бавачка се беше амбицирала 'да научи' Дари да пишка на гърне преди 1-та си годинка... Наложи ми се да я уволня, защото го вършеше против волята ми и успя да травмира детето ми до степен да пищи при вида на гърне. Дариа е все още с памперс и ще го ползва до момента, до който самостоятелно и доброволно реши да го махне. Без да я тормозя, без да я травмирам, без да я насилвам...

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 02:03 от Isa

# 65
  • София
  • Мнения: 6 360
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!

извинете, но ако по цял ден нося бебето на ръце по голи цици, кога да положа останалите грижи за него, които са му нужни?

2 месеца вече се въртя като катеричка в колело около моя син и едва смогвам, нищо, че е на АМ и носи памперси!

интересно ми е, тази майка дето е залепена по цял ден за бебето си - кога успява да му изпере и изглади дрехите, да сложи залък в уста (който трябва да се купи от някъде и наготви), да поочисти поне стаята на детето, да си измие очите? па ако щете - и да му измие напишканото синьо легенче?

# 66
  • София
  • Мнения: 6 999
интересно ми е, тази майка дето е залепена по цял ден за бебето си - кога успява да му изпере и изглади дрехите, да сложи залък в уста (който трябва да се купи от някъде и наготви), да поочисти поне стаята на детето, да си измие очите? па ако щете - и да му измие напишканото синьо легенче?

Уфффффф, ти нищо не разбираш  ooooh! Те се сливат с природата - не чистят, щото боклука е част от природата, не купуват храна, а хапват природна /кога и как намират време да я гледат не е ясно/, дрехи също не им трябват, та не перат и не гладят... Извинявам се за отклонението, но момичето явно изобщо не разбира този 'стил на живот' и някой трябва да я просветли.

# 67
  • Мнения: 2 257
да не зависиш от благоволението на монополистите като БТК, ВиК и Топлофикация.
Не мога да разбера тук какво се прокламира,да се върнем в първобитнообщинния строй ли?
"За какво ми е кибритче за огъня за огрев зимата,я да взема да си врътна едно огънче с пръчица"
Боже къде отиваме!
Ludmil, жена ти ползва ли дамски превръзки и ако ползва, чувства ли се унижена?
Кога ще отговориш на този въпрос?

Людмиловият образ ми е любопитен в чисто професионален аспект да речем и се опитвам да вникна в разсъжденията му, без да го съдя.
Имам обаче въпроси, свързани с горните цитати - освен всичко изброено, ми е чудно как живеете там, "независейки от монополистите БТК, ВиК и Топлофикация?" Как пишеш на компютър, след като не зависиш от БТК? Кабелен интернет в гората има ли? Сателит може би? На това дете на слънчева светлина ли му топлите вода за баня, ако въобще го къпете по традиционния начин, а не с дъждовна, примерно? После - детето като попорастне и му трябват книжки, музика, песнички, общуване, обучение, които се съдържат в толкова от продуктите на съвременния свят- как ще процедирате? Не вярвам да седи и да брои мухите в природата Самуил и така да научи важни и основни неща, необходими за правилното му развитие?
Не иронизирам и не се подигравам на човека, искам да знам как вижда сина си след 3-5-7-10 години, израстнал и възпитан в този натуралистичен дух?
Благодаря.

# 68
  • Мнения: 1 383
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!

извинете, но ако по цял ден нося бебето на ръце по голи цици, кога да положа останалите грижи за него, които са му нужни?

2 месеца вече се въртя като катеричка в колело около моя син и едва смогвам, нищо, че е на АМ и носи памперси!

интересно ми е, тази майка дето е залепена по цял ден за бебето си - кога успява да му изпере и изглади дрехите, да сложи залък в уста (който трябва да се купи от някъде и наготви), да поочисти поне стаята на детето, да си измие очите? па ако щете - и да му измие напишканото синьо легенче?


Да беше дочела постинга ми докрая - изрично подчертах че това е трудно при нашия начин на живот. Помисли си обаче - преди хората са живяли на по-големи семейни групи и домакинските дейности са били диференцирани. Смея да твърдя, че въпреки липсата на електроуреди, тогава е било по-лесно на жените да поддържат домакинството, а и вероятно критериите са били по-ниски.
Въпреки това, споменатите методи са приложими и днес - много майки от форума, особено от кърмаческия, ще го потвърдят. За това казвам - на който му стиска. Но май целият спор в темата е заради това, че "цивилизованите" защитават с нокти и зъби своя избор, да не би случайно да допуснат, че има алтернатива и да не би да възникне и сянка от съмнение, че правят най-доброто за децата си.

# 69
  • Мнения: 1 161
Какво толкова ви пречи темата за отглеждането без памперси? И защо скачате обидени, ако вашият избор е различен? Темата не е "за" или "против" памперсите. Тя има за цел да покаже че има алтернатива. Оставете информацията да стигне до този, който би имал полза от нея.


Пречи ми и се дразня от това, че в линка в темата се казва и отрича мнението на лекари и специалисти, които твърдят, че малките бебета няма изграден рефлекс да контролират нуждите си. Кои са те, авторите на статията(сайта), кой е Людмил, че така яростно да застава срещу медицината и мнението на лекарите. Ето това ме дразни и затова скачам. И още една функция има памперса, държи крачетата раздалечени, което предпазва от луксация на тазобедрената става.

П.П. Людмил не ми отговори, дали жена му ползва дамски превръзки. Ако ползва, щом твърди, че децата са унижени от памперса, то и всяка жена е унижена всеки месец по една седмица, или то за жените може.
Жена ми не е принудена, да седи с МРЪСНА дамска превръзка, за разлика от бебетата с памперси.

Как да се съглася с мнението на докторите, че бебетата нямали контрол върху отделителните си функции, като виждам всеки ден с очите си че ТОВА НЕ Е ВЯРНО???

P.S.
Eто съвсем пресен пример -- жената току що нахрани детето, сложи го да легне а той започна да вика "аааааа..." и да жестикулира. Събухме го, изпишка се и го сложихме обратно да спи. Ето това е ежедневие при нас. Някой казват -- "да държа цял ден детето на леглото". Не, детето само казва, кога да го "сложиш на гърнето"

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 12:25 от Ludmil

# 70
  • Мнения: 1 161
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!

извинете, но ако по цял ден нося бебето на ръце по голи цици, кога да положа останалите грижи за него, които са му нужни?

2 месеца вече се въртя като катеричка в колело около моя син и едва смогвам, нищо, че е на АМ и носи памперси!

интересно ми е, тази майка дето е залепена по цял ден за бебето си - кога успява да му изпере и изглади дрехите, да сложи залък в уста (който трябва да се купи от някъде и наготви), да поочисти поне стаята на детето, да си измие очите? па ако щете - и да му измие напишканото синьо легенче?


Да беше дочела постинга ми докрая - изрично подчертах че това е трудно при нашия начин на живот. Помисли си обаче - преди хората са живяли на по-големи семейни групи и домакинските дейности са били диференцирани. Смея да твърдя, че въпреки липсата на електроуреди, тогава е било по-лесно на жените да поддържат домакинството, а и вероятно критериите са били по-ниски.
Въпреки това, споменатите методи са приложими и днес - много майки от форума, особено от кърмаческия, ще го потвърдят. За това казвам - на който му стиска. Но май целият спор в темата е заради това, че "цивилизованите" защитават с нокти и зъби своя избор, да не би случайно да допуснат, че има алтернатива и да не би да възникне и сянка от съмнение, че правят най-доброто за децата си.
... или както казва Морфей от Матрицата:

You have to understand, most of these people are not ready to
be unplugged. And many of them are so inert, so hopelessly
dependant on the system, that they will fight to protect it.

# 71
  • Мнения: 1 161
да не зависиш от благоволението на монополистите като БТК, ВиК и Топлофикация.
Не мога да разбера тук какво се прокламира,да се върнем в първобитнообщинния строй ли?
"За какво ми е кибритче за огъня за огрев зимата,я да взема да си врътна едно огънче с пръчица"
Боже къде отиваме!
Ludmil, жена ти ползва ли дамски превръзки и ако ползва, чувства ли се унижена?
Кога ще отговориш на този въпрос?

Людмиловият образ ми е любопитен в чисто професионален аспект да речем и се опитвам да вникна в разсъжденията му, без да го съдя.
Имам обаче въпроси, свързани с горните цитати - освен всичко изброено, ми е чудно как живеете там, "независейки от монополистите БТК, ВиК и Топлофикация?" Как пишеш на компютър, след като не зависиш от БТК? Кабелен интернет в гората има ли? Сателит може би? На това дете на слънчева светлина ли му топлите вода за баня, ако въобще го къпете по традиционния начин, а не с дъждовна, примерно? После - детето като попорастне и му трябват книжки, музика, песнички, общуване, обучение, които се съдържат в толкова от продуктите на съвременния свят- как ще процедирате? Не вярвам да седи и да брои мухите в природата Самуил и така да научи важни и основни неща, необходими за правилното му развитие?
Не иронизирам и не се подигравам на човека, искам да знам как вижда сина си след 3-5-7-10 години, израстнал и възпитан в този натуралистичен дух?
Благодаря.
Точно със слънчева светлина (колектор) му топлим водата и му перем дрехите (с автоматична пералня свързана към слънчевия колектор), а БТК отдавна ги забравихме, интернета е с безжична връзка. Често ходим на гости на други майки, те ни идват на гости, не мислете, че като "живеем в гората" сме първобитни и откъснати от света, просто сме взели най-доброто от системата и така че да живеем всред природата без да замърсяваме и рушим. Така е добре за всички, за детето и за нас.

# 72
  • Мнения: 532
Отгледах първите си две деца без памперси. Не съм ги насилвала да използват гърне, но определено по-рано се научиха от третото ми дете, което до две години и половина почти откара само с памперси - миналото лято, когато беше на година и половина отказа да го свали.
Сега четвъртото ми дете е също с памперси, но не допускам същата грешка да "изпусна" момента, когато е достатъчно малък да го запозная с гърнето, също не насила. За моя изненада, още преди да навърши годинка, той знаеше какво е предназначението на зеленото цокалце и по придобит рефлекс, с много поощрение от моя страна и не по-малко гордост от негова УСПЕШНО напредваме.
Това де за памперсите - има си положителна и отрицателна страна. Не трябва да се прекалява, пристрастява и детето и родителите към това удобство  Peace

# 73
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Определено всеки сам избира как да гледа децата си и въобще по какъв начин да живее.
Аз съм избрала съвременните методи на гледане с памперс. Така съм организирала начинът си на живот, че нито имам време нито нерви да гледам без памперс. В Африка определено нямам желание да отглеждам децата си, за голямо разочарование на съпругът си, които е влюбен в този континент, но и той призна че там дете не може лесно да се отгледа според нашите разбирания. Индия и Китай ги харесвам като турист, но не бих живяла там постоянно  Crazy
По повод възрастните хора и памперсите, не забравяите, че склерозата засяга мозъка и ако засегне точно частта контролираща изхождането и да иска и да не иска човекът не може да се контролира. По-добре с памперс да обикалям като остарея, от колкото да седя по цял ден в тоалетната, защото било унизително да се носел памперс.

Животът ми ще е по-пълноценен ползвайки памперси. Но това е в крайна сметка лично виждане. Всеки има право на избор.

# 74
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Отгледах първите си две деца без памперси. Не съм ги насилвала да използват гърне, но определено по-рано се научиха от третото ми дете, което до две години и половина почти откара само с памперси - миналото лято, когато беше на година и половина отказа да го свали.
Сега четвъртото ми дете е също с памперси, но не допускам същата грешка да "изпусна" момента, когато е достатъчно малък да го запозная с гърнето, също не насила. За моя изненада, още преди да навърши годинка, той знаеше какво е предназначението на зеленото цокалце и по придобит рефлекс, с много поощрение от моя страна и не по-малко гордост от негова УСПЕШНО напредваме.
Това де за памперсите - има си положителна и отрицателна страна. Не трябва да се прекалява, пристрастява и детето и родителите към това удобство  Peace

И по това мога да споря от личен опит. Първото ми дете свали памперса на 1 год и 4 месеца, а за второто макар че подходих по същия начин - на близо три год. А имам близки, чието дете до 4 год акаше в гащи макар че никога не се ползували памперси.

Общи условия

Активация на акаунт