Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 649
Здравейте , мами - счетоводителки или просто такива , които сте наясно !!!  bouquet

На 9 август ми изтекоха 135-те дни болнични . Обадих се на счетоводителката във фирмата ни и тя ми каза " ... по-късно мини , че сега имаме много работа " . Такаааа , ...онзи ден ходих пак , влизам при нея и питам какво трябва да попълня или напиша , а тя ме гледа така  Shocked и казва " ... ела в края на другия месец #2gunfire ,ама то тия 160 лв. ще си ги взимаш от социалните  Rolling Eyes" . Днес набързо попитах една позната , която ми каза , че трябвало да се попълнят един куп молби и декларации , които се взимали от НОИ , а парите ми ги превеждали от фирмата и в последствие си ги теглели отнякъде !!! 

Моля , да ми изясните как точно стоят нещата ! Какво трябва да свърша аз , за да се придвижат по-бързо , защото все пак август изтече ... и в тази връзка губя ли нещо от въпросната " баснословна " сума? Какво се иска от счетоводителката  , та да я пришпоря малко ?
Ще ви бъда много благодарна  bouquet за отговорите , тъй като тематиката ми е напълно неясна !
Цитирай

София

Мнения: 245
Не ми се е налагало да попълвам каквито и да било молби, майчинството почна да ми тече автоматично след като ми приключиха болничните. Все пак аз родих преди повече от три години. Възможно е от тогава много неща да са се променили.
В крайна сметка ти бъди настоятелна спрямо счетоводителката - не й позволявай да те мотка така. Ако във фирмата, която си работила има отдел ТРЗ - обърни се към тях. Мисля, че те са тези, които биха ти помогнали най-много.
Между другото, до колкото ми е известно, социалните изплащат пари само на тези майки, които не са били на трудов договор преди да забременеят, другите си ги получават от работодателя. За тази цел обаче той трябва да е внесъл всички необходими осигоровки към месеца, за който трябва да ти плати, иначе от НОИ не му изплащат майчинството ти.
Ох, много объркано го написах май. Надявам се да си ме разбрала Smile.
Цитирай

София

Мнения: 4 623
Никакви документи не съм попълвала. Майчинството ми започна автоматично след като изтекоха 135-те дни болничен. Изплащаха ми се както и болничните от работодателя ми.
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
Здравейте , мами - счетоводителки или просто такива , които сте наясно !!!  bouquet

На 9 август ми изтекоха 135-те дни болнични . Обадих се на счетоводителката във фирмата ни и тя ми каза " ... по-късно мини , че сега имаме много работа " . Такаааа , ...онзи ден ходих пак , влизам при нея и питам какво трябва да попълня или напиша , а тя ме гледа така  Shocked и казва " ... ела в края на другия месец #2gunfire ,ама то тия 160 лв. ще си ги взимаш от социалните  Rolling Eyes" . Днес набързо попитах една позната , която ми каза , че трябвало да се попълнят един куп молби и декларации , които се взимали от НОИ , а парите ми ги превеждали от фирмата и в последствие си ги теглели отнякъде !!! 

Моля , да ми изясните как точно стоят нещата ! Какво трябва да свърша аз , за да се придвижат по-бързо , защото все пак август изтече ... и в тази връзка губя ли нещо от въпросната " баснословна " сума? Какво се иска от счетоводителката  , та да я пришпоря малко ?
Ще ви бъда много благодарна  bouquet за отговорите , тъй като тематиката ми е напълно неясна !

Като иска толкова много да има нещо написано - занеси й една молба свободен текст, че желаеш да си ползваш майчинството  - това е по чл.164, ал.1 по КТ.
Ето и текста да го погледнеш  Peace

Отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст

 

(Загл. изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

 

Чл. 164. (1) (Доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) През време на отпуск по предходните алинеи на майката (осиновителката) или на лицето, което е поело отглеждането на детето, се заплаща парично обезщетение при условия и в размери, определени в отделен закон. Времето, през което се ползува отпускът, се признава за трудов стаж.

(5) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., бр. 1 от 2002 г., в сила от 1 януари 2002 г.) В случаите, когато не се ползува отпуск по ал. 1 или лицето, което ползува такъв отпуск, прекъсне неговото ползуване, на майката (осиновителката), ако работи по трудово правоотношение, се изплаща парично обезщетение от Държавното обществено осигуряване.



Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.