въпрос за майчинството

  • 792
  • 5
  •   1
Отговори
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Имам следния проблем:
Аз съм на 23 години и преди една седмица разбрахме с приятеля ми, че ще имаме бебе.До сега съм работила без договори и без трудов стаж.Само на последната ми работа имам 7 месеца трудов стаж като компютарен оператор.Искам да знам мога ли да взимам майчинство при положение, че напуснах работа преди да разбера за бебето и сега съм без работа.Помолихме шефа на приятеля ми да ме назначи на работа аз ще му давам пари всеки месец за осигоровките,без да ходя на работа,просто да ме води като работник за да взимам майчинство.Той е съгласен ако това не навреди на него и ако не дава пари от джоба си.От каде мога да разбера как седят нещата с тези вапроси който ме валнуват.Можете ли да ми помогнете

# 1
  • София
  • Мнения: 4 571
Аз имах същия проблем. Помогна ми Светла. Пиши й, ако искаш: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5940. Благодарение на нея сега вземам майчинство Hug. А първият път не успях.

# 2
Трябва да имаш шест месеца трудов стаж без прекъсване, за да имаш право на майчински. С новите промени в закона те съветвам да се постараеш да се осигуряваш на по - висока заплата при този работодател, защото след като родиш 9 месеца ще ти изплащат болнични.Това са 90% от брутната заплата за която си осигурявана. На "работодателя " само ще му помогнеш защото това му се признава за разход.
Ако ти трябва още информация ми пиши-ще ти помогна!

# 3
  • у нас
  • Мнения: 5 696
 newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 4 571
И договорът трябва да е безсрочен или минимум за две години.
На "работодателя " само ще му помогнеш защото това му се признава за разход.

# 5
  • Мнения: 8 917
Имам следния проблем:
Аз съм на 23 години и преди една седмица разбрахме с приятеля ми, че ще имаме бебе.До сега съм работила без договори и без трудов стаж.Само на последната ми работа имам 7 месеца трудов стаж като компютарен оператор.Искам да знам мога ли да взимам майчинство при положение, че напуснах работа преди да разбера за бебето и сега съм без работа.Помолихме шефа на приятеля ми да ме назначи на работа аз ще му давам пари всеки месец за осигоровките,без да ходя на работа,просто да ме води като работник за да взимам майчинство.Той е съгласен ако това не навреди на него и ако не дава пари от джоба си.От каде мога да разбера как седят нещата с тези вапроси който ме валнуват.Можете ли да ми помогнете

Изискват се 6 месеца трудов стаж, за да може да получаш обезщетенията  предвидане в случая. Ти този стаж го имаш - така, че всичко е ОК. Колкото до сегашното положение обезщетенията се изплащат от работодателя, така, че трябва да се водиш някъде на работа. За 2007 година нещата може би ще стоят по друг начин, но засега лично аз не съм го видяла "черно на бяло". След като работодателят на приятеля ти ще те води на работа, това значи, че ти ще си поемаш всички осигуровки, които заедно с данъка са около 40% от това, върху което ще се осигуряваш. Вземат се предвид 6-те месеца, предхождащи месеца в който ще излезеш в болничен поради бременност и раждане, а това е 45 дни преди термина ти. Така, че е добре да почнеш да се осигуряваш към края на 2-я месец. През тия вече 315 дни отпуск поради бременност и раждане ще вземаш 90% от това, което си "вземала" в тия 6 месеца, за които ти писах вече. Т.е. върху колкото по-голяма сума се осигуряваш, толкова по-голямо обезщетение ще получаваш близо 10 месеца Peace Ако те интересува още нещо - заповядай

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121426.0

Трябва да имаш шест месеца трудов стаж без прекъсване, за да имаш право на майчински.

Никъде няма условие да са НЕПРЕКЪСНАТИ 6 месеца  Peace

Общи условия

Активация на акаунт